Dekoratif Duvar Kaplama Panelleri ve Örnekleri

Duvar kaplama panelleri 21. yüzyılda yaşadığımız şu günlerde evimizin içerisine girmeye başladı. Panellerin duvardaki duruşu ve mobilyalar ile uyumu gelecek yıllarda da ömrümüzde var olmaya devam edeceğini simgelemektedir.  Duvarlarınıza yaratıcılık katan bu modeller ile siz de ev dekorasyonunuza bambaşka bir bakış açısı kazandırabilirsiniz. Bunun için eviniz için en özel örnekleri inceleyerek doğru kararı vermeniz yeterli. Geri kalan tüm işlemleri Evde Mimar ile tamamlayabilirsiniz.

Dekoratif Duvar Paneli Çeşitleri

Günümüzde pek çok duvar paneli çeşidi bulunmaktadır. Şıklığıyla, doğa ve bütçe dostu oluşuyla kullanıcılarını memnun eden, en çok kullanılan panel çeşitleri şunlardır:

  • Doğal Taş Kaplama Duvar Panelleri
  • Beton Duvar Panelleri
  • Tuğla Duvar Panelleri
  • Karo Duvar Panelleri
  • Ahşap Duvar Panelleri

Bu panel çeşitlerinin pek çok farklı versiyonu bulunmaktadır. Bu versiyonlar arasından evinize göre seçeceğiniz Dekoratif Panel, evinize ayrı bir hava katacaktır. Beğendiğiniz modeli seçtikten sonra, kalan tüm işlemler, Evde Mimar güvencesiyle tamamlanabilir.

Duvar Kaplama Panel Örnekleri

Örnekleri incelemek, hayata ve dekorasyon dünyasına farklı bakış açıları sağlayacaktır. Bu örnek incelemeleri ile fikir edinebilir, kendi hayalinizdeki modeli bize de anlatarak evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Türkiye’nin pek çok yerinde kullanılmaya başlanan duvar panelleri, iç mimarların vizyonu genişledikçe kullanımı da gittikçe artacaktır. Bununla birlikte mobilyaların da bu yaratıcılıkta tasarlanması sürece yardımcı olacaktır. Sürecin başarılı bir şekle gelmesi ve hızlanması ortamı hızlandıracak parametrelerden biridir.

Strafor Duvar Panelleri

Strafor Paneller, ucuzlukları, güvenilirlikleri, kolay montaj edilebilmeleri ve her türlü duvar paneli çeşidinde bulunabilmeleri sayesinde sıkça tercih edilmektedirler. Strafor, aynı zamanda bir yalıtım malzemesi olduğundan, bu paneller monte edildikleri duvarlardan ses ve ısı geçişini engelleme özelliğine sahiptir. Strafor, geçtiği işlemlerden sonra kullanıcının zevkine göre şekillendirilir, monte edilir ve yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Ev ortamında herhangi bir yanma veya bozulma ihtimali çok düşüktür. Su ve nemden etkilenmez. Strafor Duvar Panelleri genellikle iç cepheye uygulanır.

Kendinden Yapışkanlı Dekoratif Duvar Panelleri

Kendinden yapışkanlı duvar panelleri, günümüzde ucuzlukları ve kolay kullanımlarıyla sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Ana materyal malzemesi polietilen, çevre dostu bir maddedir. Yapışkanlı duvar panelleri, arka yüzeylerinde bulunan yapışkan sökülerek rahatça uygulanabilmektedir. Yapışkanlı paneller, özellikle çocuk odalarında, televizyon üniteleri arkasında, kuaför, otel gibi işletmelerin dekorasyonunda sıkça tercih edilir. Yapışkanlı paneller her ne kadar uygulanma açısından rahat olsalar da, güvenilir bir usta tarafından uygulandıklarında en iyi sonucu verirler.

Duvar Panelleri Ne Zaman Tercih Edilir?

Duvar panellerinin tercih edilmesinin arkasında yatan sebep kesinlikle yaratıcılık katmasıdır. Evinde yaratıcı öğeler isteyen, atmosfer yaratma gayesi taşıyan kişiler olaya hareket katacaktır. Burada duvar panelleri kişinin yaşamına hayal gücü katma işlevi görmektedir. Bu konuda ev sahiplerinin doğru örneği, modeli seçmesi çok iyi verileri sağlayacaktır. Güzellik algısı işte bu seçimlerin ne derece iyi yapıldığı ile alakalı şekilde cereyan etmektedir. Panellerin kullanımını kafe dekorasyon örnekleri sayfamızda da inceleyebilirsiniz.

Dekoratif Duvar Kaplama Paneli Fiyatları

Panel fiyatları, seçilen panelin üretim özelliklerine ve kalitesine göre büyük değişiklik göstermektedir. Ürünün strafor veya polietilen malzemeye sahip oluşu, fiyatını önemli ölçüde düşürecektir. Doğal Taş, tuğla gibi malzemeler ise strafor ve polietilen malzemeye göre pahalıdırlar, ancak bunu da sağladıkları şıklık ve doğal hissiyat ile dengelerler.

Dekoratif Duvar Kaplama Panelleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları Evde Mimar ile rahatlıkla iletişime geçerek öğrenebilir, iç mimarımızdan tavsiyeler alabilir, beğendiğiniz panelleri ustalarımıza uygulatabilirsiniz.  Duvar Kaplama Malzemeleri ve Örnekleri ile ilgili 30 Uygulama’yı derlediğimiz yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın