Deniz Kabuğu Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Deniz kabuğu rengi ülkemizde çok sık kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Özellikle mavi renk ve tonları düşünüldüğünde deniz kabuğu rengi muhakkak akla gelir. Evlerin duvarlarını süsleyen başlıca renkler olan şampanya rengi ve kum beji rengine yakınlığı sebebi ile de yapı marketlerde bolca gördüğümüz bu renk evimiz için ideal bir dekorasyon sağlayabilmektedir. Biz de Evde Mimar içerik ekibi olarak size deniz kabuğu rengi ile alakalı örnekleri derledik. Eviniz için ilham alacağınız duvar boyası örneklerini umarım beğenirsiniz.

Yukarıda görmüş olduğunuz resimlere dikkatlice baktığınızda evin dekorasyonu ile deniz kabuğu rengi arasındaki muhteşem uyumu görebilirsiniz. Bu çalışmaların her birinin harika bir plan dahilinde yapıldığına şahit olabilirsiniz. Bu yüzden siz de kendi eviniz için salt renk seçmek yerine evin tüm dekorasyon halini baştan sona düşünmeyi daha önemli hale getirmelisiniz.

boyacibanneri

Deniz kabuğu rengi doğal renklerden biridir. Evinizde kullandığınız zaman da doğal bir etki yaratacaktır. Eğer modern tarzda bir dekorasyon düşünüyorsanız deniz kabuğu aradığınız renk olabilir. Minimalist tarz bir dekorasyon ile birlikte renk kendini çok daha iyi gösterecektir. Evinizi güzelleştirmek, yenilemek ve ferah bir görünüm kazandırmak istiyorsanız yine deniz kabuğu kurtarıcınız olabilir. Burada rengin genel dokusu ferah ve sadelikten yanadır. Uyumlu olduğu renkler açısından da kuvvetli olduğu için pek çok ev tarafından tercih edilir. Bu boya rengi Türkiye’nin en çok tercih edilen renkleri arasında sayılabilir.

Marshall Deniz Kabuğu Rengi

Marshall yıllardan beri gelen tecrübesi ile ülkemizde bazı renklerde egemenliğini kurmuş durumdadır. Bu renklerin en önemlilerinden biri ise Marshall deniz kabuğu rengi olarak artık akıllarda yer edinen renktir. Ev sahipleri evlerini boyatmadan önce yaptıkları araştırmada bu rengi telaffuz ederek çalışmalarına hız verirler. Biz de yapı marketlerde sıkça sorulan Marshall deniz kabuğu rengi örneğini sizlere burada sunmaya çalıştık.

marshalldenizkabugurengi

Deniz Kabuğu Rengiyle Uyum Sağlayan Renkler

  • Tonları uyumlu bir ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız deniz kabuğu rengini lüle taşı rengiyle beraber uyumlu bir  şeklinde kullanabilirsiniz. Birbirine benzer tonlarda bir ev oluşturduktan sonra dilediğiniz gibi , kullanmak istediğiniz renklerde objeler seçerek evinize renk katabilirsiniz .
  • Uyumlu ev boyamaya devam etmemiz gerekirse sizlere önerebileceğimiz bir diğer rengimiz çakıl taşı rengi deniz kabuğu rengiyle çok güzel bir uyum sağlayacak olan rengimizi tercih edebilirsiniz.

Deniz Kabuğu Rengi ile Kontrast Yapabileceğiniz Renkler

Çakıl taşı rengiyle uyumlu renkler kullandığınız gibi belirli duvarları o renge kontrast olabilecek renk seçenekleriyle de boyayabilirsiniz. Böylece evinize yeni bir hava katmış , enerjisini değiştirmiş olacaksınız.

  • Deniz kabuğu rengi ile istediğiniz o zıtlığın uyumunu size en güzel şekilde verebilecek renklerden biri mor rengidir . Mor rengi enerji temsil etmekle beraber boyanan ortamı daha sofistike göstermektedir.
  •  Bir diğer zıt kendimiz ise son zamanların gözde rengi petrol yeşili olabilir. Sadece bir duvarda bu rengi kullanmanız ortamın durağanlığını bozarak yeni bir bakış açısı katmış olursunuz.
  •  Son olarak size örnek gösterebileceğimiz rengimiz ise mercan rengi olacaktır.Mercan rengi kombinlenmesi zor görüldüğü için ev boyası ve dekorasyonun da geri planda kalmıştır ama doğru bir uyum oluşturulduğu takdirde beklenenin aksine oldukça canlı ve enerji dolu duvarlara sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Deniz Kabuğu Renginin duvarlarınızda veya ev dekorasyonunuz da nasıl daha etkili kullanabileceğinizi ve hangi renklerle kullandığınızda nasıl sonuçlar elde edebileceğiniz hakkında bilgiler verdik. Umarız ki verdiğimiz bu bilgiler doğrultusunda sizlerde evinizde deniz kabuğu rengine yer verirsiniz. Biz Evde Mimar ekibi olarak ev dekorasyonu ve boya – badana ile ilgili bütün sorularınızı cevaplamak için sizleri bekliyor olacağız.

İlginizi çekebilir :9 Maddede Bahar Temizliği ve Feng Shui’ye Giriş

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın