Dikdörtgen Duşakabin Modelleri ve Kullanım Önerileri

dikdortgendusakabinmodellerivekullanimi

Duşakabin şekilleri ve modelleri günümüzde banyo dekorasyonu ve banyo tadilatı için incelenmesi gereken kritik öğelerin başında geliyor. Şekiller, tasarımlar, tüm banyonun görünüşünü doğrudan etkiliyorlar. Bizler de Evde Mimar olarak sizlere banyonuzu harika bir hale getirmeniz öneriler sunarak yardımcı olmaya, sizlerin gerçekten güzel bir banyoya sahip olmanızda yanınızda olmaya çalışacağız.

Dikdörtgen Duşakabin Modelleri ve Örnekleri

Dikdörtgen duşakabinler son yıllarda trend olan duşakabin kullanımları arasında gösterilmektedir. Özellikle dikdörtgen duşakabinlerin yanına seçilen banyo fayans modelleri de bu şekle sahip duşakabinler günümüzde daha popüler olmasına ön ayak olmaktadır.

Bu bölümde sizlere banyolarda kullanılan dikdörtgen duşakabin modelleri göstermeye çalışacağız. Dünyanın dört bir yanından derlemeleri görerek sizler de kendi eviniz için ilham alabilirsiniz.

Örneklere baktığımızda bir bütünlüğün hakim olduğunu net bir şekilde görebiliriz. Aynı zamanda duşakabin fayans uyumu ve banyo armatürleri de gerçekten uyum içerisinde olduğunu net bir şekilde gözlemleyebiliriz. Sizler de evinize duşakabin seçerken veya banyo tadilatı yaptırmak istediğinizde bu dekorasyon aklını banyonun her köşesine yansıtmalı, aynı dekorasyon bakış açısı ile çalışmalarınızı dizayn etmelisiniz.

İlginizi çekebilir: Duşakabin seçim önerileri

Hangi Durumlarda Dikdörtgen Duşakabin Modelleri Kullanılır?

Dikdörtgen şeklindeki duşakabinler genel olarak sade tasarımlar söz konusu olduğunda tercih edilirler. Özellikle keskin hatlara sahip minimalist tasarımlar içerisinde dikdörtgen duşakabin modelleri ön plana çıkmaktadır. Sadeliği içerisinde barındıran bu modeller aynı zamanda klasik banyo dekorasyonları için de ideal olabilirler. Dikdörtgenin kendi içinde vermiş olduğu keskin hatlar modelin daha fazla tasarım ile uyum içerisinde çalışmasına ön ayak olmaktadır.

Banyo dekorasyonu pek çok öğenin doğru şekilde kullanılması ile elde edilir. Örneğin duşakabinler ile fayanslar doğru biçimde benzer şekilde modeller seçilerek tercih yapılmalıdır. Sizin de eğer beğendiğiniz fayans modelleri varsa duşakabin seçimini buna göre yapmalısınız.

Küçük Banyolar için Dikdörtgen Duşakabin

Dikdörtgen şekiller genel olarak iç mimari alanda kullanışlı kabul edilmezler. İç mimarlar dikdörtgen şeklinde yapıları sevmezler, tercih etmezler. Fakat söz konusu olan banyo ve duşakabin ise en kullanışlı şekillerden biri kesinlikle dikdörtgen duşakabin modelleridir. Burada model seçimi iyi bir biçimde yapılan ve aynı zamanda iyi bir renk ile birleştirilen banyolar güzel dekorasyonun simgeleri olmaktadırlar.

Dikdörtgen Duşakabin Yanında Nasıl Dekorasyon Yapılmalı?

Fayansların banyo dekorasyonunda oldukça önemli olduğunu sizlere aktarmaya çalışmıştık. Tüm banyonun görünüşünü fayans seçimleri etkilerken çevresindeki armatürleri ve duşakabinleri de etkileyecektir. Bu yüzden öncelikle hangi fayans modeli ile yola devam edeceğinizin kararını vermelisiniz. Fayans seçiminizin ardından eğer bu içeriğimizde bahsettiğimiz üzere duşakabinler ile uyum içerisinde sergilemek istiyorsanız fayanslarınızı keskin hatlara sahip büyük modeller ile kurgulayabilirsiniz.

Banyo dolaplarının beyaz olması ve duşakabin rengi ile uyum içerisinde olması Evde Mimar olarak bizlerin dikkat ettiği noktalardan biridir. Banyonuzu dizayn ederken renk uyumunun doğru biçimde yapılanması gerekir. Mavi ile beyaz, siyah ile beyaz renkler banyonuzda yumuşak tonlar yardımı ile kullanılabilirler.

Bu içeriğimizde sizlere dikdörtgen duşakabin modelleri ile birlikte kullanım örnekleri de sunmaya çalıştık. Umarız sizlere faydalı olmuşuzdur. Siz de konu ile alakalı olarak bizlere merak ettiklerinizi iletebilir, soru ve görüşlerinizi Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an paylaşabilirsiniz.

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın