Görenleri Hayran Bırakacak Dikkat Çekici Dekor Ürünleri

DikkatCekiciDekorUrunleri

Evinizi farklı ve özel bir yaşam alanı haline dönüştürmek için sayısız seçeneğiniz vardır. Elbette zevk ve tarzlar farklılık gösterdiği için bu çeşitlilik olması gereken şekildedir. Genel olarak dekor ürünleri de tarzınıza ve evinizin yapısına uygun seçilmelidir. Özgün tasarımlar, farklı trendler ve değişim yaratmak için bu tarz ürünler her zaman en iyi sonucu da vermeyebilir. Dekorasyonda en önemli unsurlardan biri uyumdur. Hoşunuza giden her objeye evinizde yer vermeye kalktığınızda karmaşadan ve göz yorgunluğundan başka bir şey elde edemezsiniz.
Peki, özel bir dekor ürünü seçerken nelere dikkat edilmeli?

 • Evinizin neresine yerleştireceksiniz?
 • Alan ve renk uygun mu?
 • Büyüklük yeterli mi?
 • Diğer dekorasyon temasına uyum sağlıyor mu?
 • Görsel anlamda sizi tatmin ediyor mu?
 • Kalite olarak diğer eşyalardan farklı mı?

Tüm bu soruları tarafsız bir şekilde sorup, cevap verdiğinizde aslında almak istediğiniz ürünün doğru olup olmadığını anlamış olursunuz. Evinizin bir tarzı vardır. Farkına varmasanız bile evinizde renk uyumu, eşyaların duruş şekilleri ve büyüklükleri siz fark etmeden yerini bilmiş gibidirler. Bu aslında doğal olan bir ölçü ve uyum etkileşimidir. Herhangi bir ürün seçerken evinizde ki eşyalar ile olan renk ya da tarz uyumuna özellikle bakarsınız. Bu nedenle kendi tarzınızı bir şekilde yaratmış ve uygulamış olursunuz.

Özel Dekor Ürünlerini Nasıl Temin Edebilirsiniz?

Dekorasyon yaparken, farklı dekor seçeneklerini kullanmak isteyebilirsiniz. Evinizde duvarları, kapıları ya da dolapları değiştirmek daha kapsamlı bir dekor çalışması yapılabilir. Bu tarz değişimler, farklı bir yaşam alanı yaratmak adına size enerji verecektir. Uzman bir mimardan destek alarak, evinizin şekline en uygun dekor uygulamalarını yaptırabilirsiniz. Özel renkler, ışık oyunları ve mobilya seçimi gibi kapsamlı çalışmalar sizleri daha iyi hissettirecek en özel işlemler olacaktır. Dekorasyonun ayrılmaz parçaları olan dolaplar, koltuk takımları, perdeler ya da biblolar, adım adım ilerleyerek derlenmesi gereken ürünlerdir. Mimari olarak evinizin alanını en uygun şekilde kullanabilmek için özel destek almanız en verimli sonuçları sağlayacaktır. İç ya da dış mimarlar, evin kullanım alanlarına uygun dolaplar, mobilyalar ve tadilatlar konusunda harikalar yaratabilirler.

Tüm bu değişim içinde evinize malzeme ve dekorasyon ürünleri alma ihtiyacı doğacaktır. Birçok şeyi sıfırdan yaptırabileceğiniz gibi özel dekor ürünleri de indirimli mağazalardan, internet üzerinden, bitpazarından ya da imalatçılardan temin edilebilir. Bütçenize uygun şekilde seçebileceğiniz bu tarz ürünler, hem şık hem de istediğiniz özellikleri taşıyabilir. Görsel uyum gözü yormazken, dinlendirici etkiye de sahiptir. Yenilikçi ve farklı tasarımlar bu aşamada değerlendirilerek, en aktif sonuçlar alınabilir.Ev dekoru, her bir odanın tarzına uygun şekilde yapılabilir. Ayrıcalıklı mekanlar yaratmak için uzman eline ihtiyaç duyabilir, farklı yaklaşımları tüm yaşam alanlarınızda uygulayabilirsiniz.

Dekor Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinizi sil baştan dekore etmek istediğinizde birçok yaklaşım kullanma şansına sahipsiniz. Bu yaklaşımlara aslında tarz diyebiliriz. Bohem, klasik, minimal ya da benzer birçok tarz dekorasyon içinde rahatlıkla uygulanabilir.
Evinizin genel özellikleri dikkate alınarak size en yakın tarz seçilerek dekor işlemlerine başlayabilirsiniz. Burada birçok önemli konular dikkate alınmalıdır.

 • Evin ışık alma durumu
 • Alanın ölçüleri
 • Genel alan renkleri
 • İstenilen tarzın belirlenmesi
 • Belirlenen bütçe
 • Dekorasyon alanında ki özel durumlar
 • Alanda ihtiyaç duyulan durumlar

Yukarıda sayılan tüm unsurlar hep birlikte ele alındığında, dekore edilecek alana en uygun konsept ve mimari tarz da seçilmiş olacaktır. Dar alanlarda gizli bölmeler, özel dolap tasarımları, ışık oyunları en verimli şekilde kullanılabilir. Bu şekilde elde edilecek olan sonuç tahminlerin ötesinde olacaktır. Işığı doğru şekilde kullandığınızda alanı daha iyi yansıtmanız mümkündür. Karanlık ve daha az ışık alan yerlerde açık renkler, aynalar ve özel aydınlatma teknikleri tercih edilerek, farklı sonuçlar alınabilir. Çok geniş alanlarda yapılan ufak ışık oyunları evi daha dolu ve cazip bir görünüme sahip hale getirecektir. Çok fazla eşya yerine doğru kullanılmış dekor ürünleri daha rahat bir ortam yaratabilir. Minimalist yaklaşımlar da aynı şekilde özel bir tarz olarak geniş alanlara uygulanabilir. Klasik dekorasyondan hoşlananlar için özel mobilyalar, renkler ve tekstil ürünleri tercih edilebilir. Bu açıdan da en özel sonuçlar mimari yaklaşımlar ile bütünleşerek daha yaşanası evler oluşturabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Evinizi Baştan Yaratacak Dekoratif Ürünler ve 30 Örnek

İyi uyarlandığını düşündüğümüz örnekleri sizin için listeledik. Siz de bu listeyi inceleyerek ilham alabilir ve kendi evinizin dekorasyonunda da kolayca uygulayabilirsiniz. Hazırsanız listemize geçelim!

İlginizi çekebilir: İlham Veren 50 Dekoratif Duvar Mobilyaları

Bu içeriğimizde dikkat çekici dekorasyon ürün örneklerini sizin için açıkladık. Umarız, hayalinizdeki ev dekorasyonuna sahip olabilmek için listelediğimiz örneklerden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

Bizi Arayın