Dikkatleri Çeken Sarı Renk Ev Dekorasyonu

sarirenkevdekorasyonu

Sarı renk yeni nesil gençlerin bir hayli kullandığı renkler arasındadır. Hemen hemen her sektörde kullanılan bir renktir. Ev dekorasyonunda da oldukça popüler hale gelmiştir. Ev dekorasyon firmaları sarı rengi ev dizaynında oldukça kullanıyor çünkü evler artık daha fazla yaratıcı kimliklere bürünüyor.

Sarı Renk Ne Anlama Gelir?

Sarı rengin bir tonu olan altın rengi Osmanlı döneminin en vazgeçilmez rengi olarak bilinir. Aynı zamanda da gün ışığın rengi olarak bilinir. Eski zamanlarda güneşe tapıldığı için de sarı renk çok değerli olarak kabul görmüştür. Dikkat çekici bir renk olarak bilindiği için yemek sektöründe olan fast food zincirinde sıklık ile kullanılır. Diğer yandan da dikkat çekmesi açısından tehlike anlamına gelir.

sarirenkanlami

Ev Dekorasyonunda Sarı Renk Tonları

Ev dekorasyonunda son zamanların en popüler renginin sarı olduğundan bahsetmiştik. Sarı rengin bin bir çeşit renk tonu var. Evinizde olan başka renklere uygun olarak sarı renk tonunuzu seçebilirsiniz. Muhakkak diğer evinizde olan renkler ile uyumuna dikkat etmeye gayret gösterin ki mükemmel sonuçları böylece yakalayabilesiniz. Evinizde sadece sarı renk de kullanabilirsiniz. Onun harici kombinasyonlar da yapabilirsiniz. Örneğin sarı renk mor ve gri renkler ile çok yakışan bir renktir. Ev duvar renginizi sarı yapıp dekorasyonda başka renkler kullanabilirsiniz ya da sarı duvar renginizin diğer duvarını da gri ya da beyaz gibi bir renk yapabilirsiniz. İlham olması açısından size bazı görseller ile öncülük etmek isteriz. Dikkatlice incelerseniz siz de evinizde bu görsellere uygun dekorasyonel değişikliklere gidebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Limon Sarısı Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Renkler

İlginizi çekebilir: Sarı İle Kurgulanmış Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri

Sarı Renk ile Hangi Renkler Uyumludur?

Sarı renk kendini belli eden ve dikkat çeken bir renk olduğundan dolayı her renk ile uygulamak bazen zor olabilir. Burada akıllıca seçimler yapılması gerekir. Bizim size tavsiyemiz şu renklerdir;

Bu renkler ile sarı rengini evinizde uygulamak evinize oldukça enerjik veren ve evinizi oldukça yaratıcı kılan renkler olacaktır. Belki çok tercihiniz olmayacaktır ama evini yaratıcı ve farklı göstermek isteyenler için bizim favori rengimiz siyahtır. Sarı ve siyahın uyumu paha biçilemez bir kombinasyon olacaktır.

telefonarama

Sizlere sarı renk ev dekorasyonları hakkında bilgiler paylaştık. Umuyoruz ki sizler için oldukça faydalı olmuştur. Bizlere her daim öneri almak arayabilirsiniz. Hizmet için iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın