Dış Cephe Kaplama Modelleri ve Çeşitleri

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri ile mekanın ruhunu dışarı yansıtın! Giydiğimiz kıyafetlerin karakterimizi yansıtması gibi bir  yapının dış cephe kaplaması da mekanın üzerine giydiği  elbisedir. Dış Cephe Kaplamada farklı malzeme türleri ve zengin renk seçenekleri kullanılarak mimari tasarım özgürlüğünüzü dışa yansıtabilirsiniz.

Ahşap Dış Cephe Kaplaması

Ahşabın doğal yapısı ve sıcak görüntüsü evinizin doğanın bir parçası gibi görünmesini sağlar. Ahşap dış cephe kar, yağmur, rüzgar gibi zorlu hava koşullarına dayanıklı olarak geliştirilir ve estetik bir görüntü sağlar.

Ahşap dış cephe cepheyi evinize uygularken doğanın renklerine ayak uydurarak ve mimaride kullanılan malzemeleri göz önüne alarak renk seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 

Cam Dış Cephe Kaplaması

Cam dış cephe kaplaması mekanın dışarıdan prestijli görünmesini sağlar, ısı kayıplarını ortadan kaldırdıkları için de oldukça sık tercih edilirler.

 

Terracotta

Pişmiş toprak anlamına gelen Terra Cotta kil ve doğal malzemelerden endüstriyel olarak üretilmektedir. Tuğla cephe kaplama ve Terracotta‘nın çevre dostu nitelikleri ve ekonomik faydaları ile mükemmel esnekliği, hafifliği, yangın direnci, donma direnci  bu malzemeyi modern ve yeni bir trend haline getirdi.

 

Çimento Esaslı Dış Cephe Kaplama

Çimento ya da başka bir deyişle beton panel kaplama endüstriyel tasarımların en çok tercih edilenidir.  Ultra hafif doğal beton panel kaplama dış mekanlarda hayal gücü ile sınırlı beton tasarımları karakterize etmeyi mümkün kılıyor.

Doğal Taş Cephe Kaplaması

Doğal taş cephe kaplaması evinize özgün bir biçim kazandırır. Farklı doğal taş kaplama seçeneklerini kullanarak doğaya uyumlu bir şekilde evinize estetik katın!

Laminat Dış Cephe Kaplaması

Laminat cephe kaplama sistemi kendi içinde farklı farklı sistemler içeriyor olsa da dışarıdan bir bütünlük sağlayarak oldukça şık bir görünüm sağlar. Ahşap görünümü ve dayanıklı yapısı sayesinde modern mimarinin en çok tercih edilen kaplama türlerinin başında gelmektedir.

Metal Dış Cephe Kaplaması

Metal Dış Cephe Kaplaması karakteristik duruşu ile mekanınızın görüntüsüne modernlik katar.

 

Polikarbonat Cephe Kaplaması

Polikarbonat Cephe levhaları, büyük cephelerde gün ışığından maximum oranda faydalanmak amacıyla üretilir.  Polikarbonat cephe kaplama size oldukça geniş bir renk paleti sunar. Bahar ve yaz mevsimlerinde mekanınızı neşelendirebilirsiniz!

 

Seramik-Porselen Dış Cephe Kaplaması

Seramik cephe kaplama sayesinde farklı renk ve dokularda üretilen granit seramikler oldukça şık görünmektedir. Seramik yüzey ile betonarme arasında bir miktar boşluk kalacağı için ısı yalıtımı kullanılmasına da imkan sağlamaktadır.

Dış Cephe Kaplama Panelleri

Cephede dış cephe kaplama panelleri alternatif renk seçenekleri ile estetik bir görünüm elde edilir. Sıva ve boyaya gerek kalmaz. İş merkezleri ve depolar, spor salonları, hayvan çiftlikleri, alışveriş merkezleri, sanayi yapıları, endüstriyel yapılarda rahatlıkla kullanılabilir.

Sandviç Panel

Sandviç Panel kullanılmakta olduğu epeyce üst düzeyde ısı, ses ve su yalıtım imkanı sağlamaktadır, yapılarda boya ve sıva benzeri kaplamalara gereksinim bırakmaz.

Bugün sizlere  mekanınızın dış cephesini nasıl dizayn edeceğiniz hakkında fikirler verdik. Bizlere istediğiniz zaman soru sorup , görüşlerinizi bildirebilirsiniz .

İlginizi çekebilir : Çelik Kapı Modelleri ile Güvenli ve Güzel Ev Örnekleri

Modern Görünümlü Tavan Dekorasyon Fikirleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın