Dizi ve Filmlerdeki 15 Ev Dekorasyonu Örneği

Boş vakitlerimizi keyifli geçirmek için tercih ettiğimiz şeylerin başında dizi veya film izlemek gelir. Bunu yaparken de dizilerle adeta bütünleşiriz. Dizideki karakterler, kullanılan kıyafetler, yaşanılan evler ve dizideki tüm dekorasyon elemanları bizi etkiler. Biz de bu yazıda dizilerdeki mekanların dekorasyonu ile ilgili size bilgi vermeye çalışacağız. Vakit kaybetmeden başlayalım.  🙂

1. İstanbullu Gelin Dizisi Ev Dekorasyonu

İstanbullu Gelin dizisi son zamanların en çok izlenen dizilerinden biridir ve geniş kitlelere hitap eder. Dizideki dekorasyon örnekleri de herkesin dikkatini çekiyor. Biz de bu dekorasyonlar ile ilgili size bilgi vermeye çalışacağız.

İstanbullu Gelin-Boran Konak’ı Salon Dekorasyonu

Boran Konak’ının salonu hem klasik hem de vintage bir dekorasyona sahiptir ve bu dekorasyon ahşap dolap ve sehpalarla desteklenmiştir. Bunların yanı sıra kullanılan gümüş ve gösterişli aksesuarlar ile şaşalı bir hava katılmıştır.

İstanbullu Gelin-İpek ve Fikret’in Yatak Odası Dekorasyonu

Burada soft renkler kullanılarak tekrar klasik dekorasyon elde edilmiştir. Aksesuarlar ve ahşap komodin ile vintage dekorasyon esintileri yaratılmıştır. Kullanılan gümüş rengi aksesuarlar aynı zamanda bu klasik havaya gösteriş katmıştır.

İstanbullu Gelin-Boran Konak’ının Hol Dekorasyonu

Boran Konak’ının holü çok sade bir görüntüye sahiptir. Çoğunlukla ahşap mobilyalar tercih edilmiştir. Bu mobilyalar altın sarısı rengi aksesuarlarla desteklenerek daha ihtişamlı bir görüntü elde edilmiştir.

İstanbullu Gelin-Boran Konak’ı Mutfak Dekorasyonu

Mutfakta bulunan masa ve sandalyeler mutfağa vintage bir hava katmıştır. Asılı olan bakır cezveler  ve tavalar, duvarlarda bulunan kuru sebzeler mutfakta geleneksel esintiler yaratmıştır. Yeşil mutfak dolapları da geleneksel ve vintage detaylara sahip mutfağı aynı zamanda modern bir mutfak haline getirmiştir. Bu yumuşak geçişler  mutfağın sade ve ferah olmasına da katkı sağlamıştır.

2. Friends Dizisi Ev Dekorasyonu

1994 yılında başlayan bu dizi 10 yıl boyunca sürdü ve onuncu sezonda final yaptı. Bu kadar uzun sürmesine rağmen aynı heyecan ile izlenmeye devam etti. Biz de hayatımızı güzelleştiren bu dizinin dekorasyonunu sizler için incelemeye çalıştık.

Friends-Mutfak Dekorasyonu

Mavi renk dolaplar ile hem modern hem de enerjik bir ortam oluşturulmuştur.  Dolaplar sarı perdelerle desteklenmiştir. Bu sarı perdeler ahşap masa ve sandalyeler ile mavi renk arasındaki geçişi de yumuşatmıştır. İlk bakıldığında çok karışık görünen bu mutfağın aslında kendi içinde bir düzeni vardır.

friends_mutfak

Friends-Kafe Dekorasyonu

Genel olarak ahşap mobilyalar ile turuncu rengin kombinlendiği bu kafede içinde çok sayıda renk barındıran aksesuarlarda kullanılmıştır. Bu karışıklığında içinde çok güzel bir uyum yakalanmıştır ve enerjik bir ortam yaratılmıştır.

3.Ufak Tefek Cinayetler Dizisi Ev Dekorasyonu

Her bölümünde ayrı bir heyecanla bizi ekranlara bağlayan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde kullanılan ortamların dekorasyonları da oldukça dikkat çekmektedir. Biz de sizin için birkaç örneklerle birbirinden farklı dekorasyonları yorumlamaya çalıştık.

Ufak Tefek Cinayetler-Oya’nın Kliniğinin Dekorasyonu

Gelen hastaların bekleme yeri olan bu alanı sarı ve kırmızı gibi canlı renkler kullanarak sıkıcılıktan uzak bir ortam yaratmaya çalışılmıştır. Kullanılan gri rengi koltuk da bu canlı ortama resmi bir hava katmıştır.

Ufak Tefek Cinayetler-Merve’nin Salonu

Modern olarak dizayn edilen bu salonda rahat bir ortam elde etme isteği ön plana çıkmıştır. Konforlu hissettirecek mobilyalar tercih edilmiştir. Ferah ve aydınlık olan salona turuncu renk koltuklarla canlılık katılmıştır. Tabii Merveyi Merve yapan asıl şeyin güzel evinin yanında cheesecake’i olduğunu da unutmayalım.

merve_cheese_cake

Tabii Merveyi Merve yapan asıl şeyin güzel evinin yanında cheesecake’i olduğunu da unutmayalım 🙂

Ufak Tefek Cinayetler-Edip’in Salonu

Küçük bir salon olmasına rağmen çok güneş alması ve açık renk mobilyaların kullanılması ile ferah bir ortam yaratılmıştır.  Gri renginin asilliği ile ahşap mobilyaların sıcaklığı bir arada olunca oldukça huzur veren bir ortam elde edilmiştir.

4. Jet Sosyete Dizisi Ev Dekorasyonu

Bu sezonun en çok izlenen dizilerinden biri de Jet Sosyete’dir. İnsanları kahkahaya boğarken verdiği sosyal mesajlarla da farkındalık uyandırır. Çeşitli  ev, bahçe ve ofis dekorasyonlarını da barındırır ve bu yönüyle de dikkat çeker.

Jet Sosyete-Gizem’in Evi

Dizide zengin aileyi canlandırdıkları için evlerinde büyük ve dikkat çeken mobilyalar kullanılmıştır. Desenli sandalyeler, çok fazla küçük detay ve işleme içeren mobilyalar, altın sarısı kalın çerçeveler ile gösterişli bir dekorasyon oluşturulmuştur.

Jet Sosyete-İlayda’nın Evi

Bu evde kullanılan ahşap mobilyalar ile vintage bir hava oluşturulmaya çalışılmıştır. Masa ve sandalyedeki küçük detaylar ortama asil bir hava katmıştır.  Kullanılan dekorasyon elemanlarıyla da bu vintage hava desteklenmiştir.

5. Aşk-ı Memnu Dizisi Ev Dekorasyonu

Muhteşem senaryosu ve oyunculuğu ile oldukça fazla izlenmiştir ve tekrar tekrar izlendiğinde bile aynı seyirciye aynı heyecanı yakalatabilir. Aşk-ı Memnu dizi aynı zamanda hem kıyafet kombinleri ile hem de ev dekorasyonu ile de oldukça konuşulan bir dizidir.

Aşk-ı Memnu-Ziyagil Yalısı

Daha çok açık renk olacak şekilde tercih edilen mobilyalara canlılık katması için gül kurusu rengi kullanılmıştır. Ahşap orta sehpa ve yemek masasıyla da dekorasyon tamamlanmıştır. Abajurler ile yapılan ışıklandırmalar da ortama samimi bir hava katmıştır.

Aşk-ı Memnu-Behlül’ün Odası

Bu odanın dekorasyonu soft renker ile beyaz rengin kombinlenmesiyle oluşturulmuştur. Siyah beyaz tablolarda ortama modern ve samimi bir ortam oluşturulmuştur.

Aşk-ı Memnu-Taş Ev

Bu taş ev kahverengi ve kırmızının mükemmel uyumu ile dekore edilmiştir. Çok eşyaya boğulmamış ve hem renkli hem de ferah bir ortam elde edilmiştir. Kullanılan orta sehpalarla da doğal daha doğal bir ortam oluşturulmuştur.

Aşk-ı Memnu-Peyker’in Salonu

Peyker’in evinde beyaz rengin asilliği ön plandadır. Salona renk katmak için renkli kırlent ve aksesuarlar kullanılmıştır. Bütün bunlar ile modern ve huzur veren bir salon elde edilmiştir.

6. Erkenci Kuş Dizisi Ev Dekorasyonu

Son zamanlarda her bölümü heyecanla beklenen dizilerden biri de Erkenci Kuş’tur. Romantik komedi tadında bir dizidir. Bu dizide oldukça fazla mekan kullanıldığı için dekorasyon da ön plandadır.

Erkenci Kuş-Sanem’in Odası

Odada beyaz renk hakimdir. Beyaz renkli metal karyola geleneksel esintiler taşımasıyla birlikte modern bir hava da katmıştır. Beyaz renk pembe, sarı ve mavi renkleri ile kombinlenerek enerjik bir ortam oluşturulmuştur.

Erkenci Kuş-Can’ın Ofisi

Ofiste büyük bir masa kullanılmış ama cam olduğu için kasvetli bir ortam oluşturmamıştır. Renkli, dosyalar halılar ve ilginç aksesuarlarla özgün ve enerjik bir ortam oluşturulmuştur.

 

7. Medcezir Dizisi Ev Dekorasyonu

Kendi döneminde oldukça fazla izlenen dizilerden biridir. Dizideki sahnelerin çoğu farklı evlerde geçtiği için dekorasyonlarda ön plandadır ve insanların odakladığı noktalardan biridir.

Medcezir-Mira’nın Odası

Mira’nın odasında modern mobilyalar ve aksesuarlar tercih edilmiştir. Temel mobilyalardan çok aksesuarlar dikkat çekmiştir ve bu da odaya özgünlük katmıştır.

Medcezir-Mert’in Odası

Odada modern mobilyalar kullanılmıştır ve daha çok genç odası tadında bir oda elde edilmiştir. Baskın olan renkler kırmızı ve mavinin tonları bir arada kullanılmıştır. Bunlara ek olarak oda çok fazla dekorasyon elemanı içerir.

8. Kiralık Aşk Dizisi Ev Dekorasyonu

Kendi döneminin en çok izlenen romantik komedi dizilerinden biridir. Seyirciler dizideki karakterler ile adeta bütünleşerek diziyi izlemiştir. Bundan dolayı karakterlerin tavırları, kıyafetleri ve dekorasyon tercihleri de seyirciyi oldukça etkiler.

Kiralık Aşk-Ömer’in Ofisi

Sade ve sakin ofis ortamı oluşturulmuştur. Bu yapılırken de siyah rengin asilliğinde yararlanılmıştır.

Kiralık Aşk-Dinlenme Alanı

Çalışma ortamlarının resmi havasını biraz daha yumuşatmak için dinlenme alanlarında daha renkli ve eğlenceli ortamlar oluşturulmuştur.

 

Kiralık Aşk-Neriman’ın Evi

Evde çok gösterişli mobilyalar kullanılmıştır ama çok iyi bir uyum yakalanmıştır. Kahverengi, beyaz ve altın sarısı renginin mükemmel uyumundan yararlanılmıştır.

9. Poyraz Karayel Dizisi Ev Dekorasyonu

Poyraz Karayel-Ayşenur’un Evi

Evde hem modern hemde geleneksel bir hava hakimdir. Çok fazla eşya olmasına rağmen ferah ve enerjik bir ortam oluşturulmuştur.

Poyraz Karayel-Bahri’nin Evi

Farklı renk kombinasyonları yapılmasına rağmen sade ve huzur verici bir ortam elde edilmiştir. Canlı bitkilerle de desteklenmiştir.

10. Cesur ve Güzel Dizisi Ev Dekorasyonu

Cesur ve Güzel-Korludağ Malikanesi

Modern ve büyük mobilyalar tercih edilmiştir ve gösterişli bir ortam oluşturulmuştur.

Cesur ve Güzel-Cesur’un Evi

Kahverengi ve tonları kullanılarak cool bir ortam oluşturulmuştur.  Genellikle ahşap mobilyalar tercih edilmiştir ve bunlar da canlı bitkilerle desteklenmiştir.

11. Çocuklar Duymasın Dizisi Ev Dekorasyonu

Çocuklar Duymasın-Gönül ve Tuna’nın Evi

Gri ve pembenin mükemmel uyumu kullanılarak modern ve sıcak bir ev dekorasyonu oluşturulmuştur. Bu dekorasyon beyaz renkle de desteklenmiştir.

Çocuklar Duymasın-İdil ve Tansel’in Evi

Hem modern hem de geleneksel bir havaya sahiptir. Bu naif tasarım çok farklı renk kombinasyonları ile oluşturulmuştur.

Çocuklar Duymasın-Haluk ve Meltem’in Evi

Modern ev dekorasyonuna uygun duvar kağıtları ve mobilyalar ile dekore edilmiştir. Açık renkler ile yavru ağzı rengi kombinlenerek huzur veren bir ortam oluşturulmuştur.

12. Fi Dİzisi Ev Dekorasyonu

Bir televizyon kanalında yayınlanmamasına rağmen çok geniş bir kitle tarafında izlenen bu dizinin ev dekorasyonunu sizler için yorumlamaya çalıştık.

Fi-Duru’nun Evi

Ev kahverengi ve tonlarıyla dekore edilmiştir. Ahşap orta sehpa ve aksesuarlarla da desteklenmiştir. Aynı rengin tonları kullanılarak hem sakin hem de modern bir ortam oluşturulmuştur.

fi_durunun_evi

Fi-Özge’nin Evi

Geleneksel bir havaya sahip olan bu ev kahverengi tonları ile dekore edilmiştir. Aynı tonlardaki halı ve beyaz renkli perdeler ile bu geleneksel hava sürdürülmüştür.

fi_özge

13.Leyla ile Mecnun Dizisi Ev Dekorasyonu

Neredeyse herkesin en az bir defa izlediği bir dizidir. Defalarca izlenip her defasında da aynı hazzı veren bu dizi aynı zamanda verdiği sosyal mesajlarla da ön plandadır. Bizde bu dizinin ev dekorasyonunu sizler için inceledik.

Leyla ile Mecnun-Mecnun’un Evi

Tamamen geleneksel bir mobilya seçimi ile dekore edilmiştir ve mobilyalarda ahşap detaylar içermektedir.

14.Yasak Elma Dizisi Ev Dekorasyonu

Son dönemin en çok izlene dizilerinden biri olan bu dizi gösterişli ev dekorasyonlarıyla da oldukça ön plandadır.

Yasak Elma- Talat’ın Evi

Kullanılan açık renkli mobilyalar ve yuvarlak orta sehpa ile modern bir dekorasyon elde edilmiştir. Kullanılan duvar kaplamaları ile bu dekorasyona gösterişli bir hal almıştır.

yasakelma_talatevi

Yasak Elma-Talat’ın Ofisi

Bu geniş ve ferah ofis  çok yer kaplamayan ve modern mobilyalarla dekore edildiği için çok rahatlatıcı ve huzur veren bir yer haline gelmiştir.

yasakelma_ofis

15. Seksenler Dizisi Ev Dekorasyonu

Bizi geçmişe götüren hem güldüren hem de oldukça iyi toplumsal mesajlar veren bu dizi sevimli ve sıcak ev dekorasyonlarıyla da herkesin sempatisini kazanmıştır.

Seksenler-Rukiye ve Fehmi’nin Salonu

Bu salonda kullanılan vintage koltuk takımı, el yapımı danteller ve ahşap mobilyalar ile oldukça samimi ve sıcak ortam oluşturmuştur.

Seksenler-Pastane

Bu pastane de kullanılan tekdüze masa ve sandalyeler ahşap mobilyalar döneminin özelliklerini iyi bi şekilde yansıtmaktadır.

Bu yazımızda size en çok izlenen dizi ve filmlerdeki farklı mekanların dekorasyonları ile ilgili bilgi vermeye çalıştık. Siz de kendi eviniz için bu dizilerdeki dekorasyonlardan fikir alabilirsiniz. Bununla birlikte evinizi güzelleştirmek için Evde Mimar ekibiyle de iletişime geçebilir ve mimarlarımızdan tavsiyeler alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Ev Dekorasyonu ve Tadilatla İlgili Televizyon Programları Önerileri

 

 

 

Ebru Kaplan

Ev düzenleme ve ev dekorasyonu konularına ilgim sonsuz. Dünyanın dört bir yanından dekorasyon ile ilgili derlediğim bilgileri de sizlere burada aktarmaya çalışıyorum.

1 yorum

  1. Yazınızı okurken dizileri tekrar izliyormuş gibi hissettim. Okurken baya kaptırmışım. Elinize sağlık.

    7 Nisan 2019, 12:55

Bizi Arayın