Dünyanın En Güzel Bahçeli Evleri 30 Muhteşem Ev

Yaz geldi rengarenk çiçeklerle bezenmiş, yeşilin her tonundan oluşan, görenleri bayıltacak bir bahçeniz olsun istemez misiniz? Bu yazımızda sizlere ilham verecek bahçesi olan evler için dekorasyon önerilerimiz olacak. Eğer bahçeniz bakımsız ve düzensiz, çiçekleriniz dikenler içinde ve her yeri ot sardıysa işiniz ilk önce onları temizlemek olmalı. Daha sonra nasıl bir bahçe istediğinize karar vermelisiniz. Fikriniz yoksa ya da nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bir peyzaj mimarından bu konu da yardım alabilirsiniz. Ya da mimara sorabilirsiniz.

Eğer bütçeniz elveriyorsa bahçıvan tutmalısınız. Çünkü bahçeyi yapmanın dışında bahçeyi korumak da oldukça önemlidir. Eğer bahçıvan tutamayacak durumda iseniz ve vaktiniz yoksa sizi daha az uğraştıracak bitkiler seçmelisiniz. Ya da süs havuzuyla bahçenize farklı bir hava katabilirsiniz.

Bahçemi nasıl düzenleyeceğim diye düşünüyorsanız bahçe düzenleme fikirleri ve örnekleri yazımızı okuyabilirsiniz.Eviniz ve bahçeniz bir bütündür, birbirlerini tamamlarlar. O yüzden ne istediğinize bahçenizi yaptırmadan önce karar verin. Her yerinde bitkilerin ağırlıklı olduğu bir bahçe mi yoksa küçük bir süs havuzu mu istiyorsunuz.

Popüler Bahçe Tasarımları

1. Akdeniz Tarzı Bahçeler

Bu tarz bahçeler çiçeklerin çoğunlukta olduğu rengarenk bahçeler olarak tanınır. Doğal taşlar, ahşap renkler ve kırmızı tuğlalarla gibi renklerle de Akdeniz bahçenizi yaratabilirsiniz.

2. Taş Bahçeler

Taş bahçelerin yapımı ile ilgili bilinmesi gereken en önemli şey taş bahçelerin genellik eğimli arazilerde oluşturulması. Arazinizin yapısını çok iyi bilmelisiniz eğer bilmiyorsanız bir uzmandan bilgi almanızda fayda var. Taşların yanında sağlıklı yetiştirebileceğiniz bitkiler de önemli.

3. Zen Bahçeler

Kuru bahçe olarak da bilinir. Nedeni Japon bahçesinin susuz halidir. Su yerine tırmıkla kum ya da küçük taşlarla dalgalı bir şekil elde edilir.

4. Modern Bahçeler

Sade bir dizayn ile şık bir bahçe elde etmek mümkün. Mobilyaları düzgün bir şekilde yerleştirmek, bitkilere geometrik şekil vermek bahçenizin farklı gözükmesini sağlar.

Bu yazımızda  farklı bahçe modelleriyle size en uygun bahçeyi bulmanız için fikir verdik. Bir önceki yazımız olan kış bahçelerini okumak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: Hayallerinizi Süsleyecek En Güzel Villa Modelleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın