Düşük Bütçeyle En Şık Öğrenci Ev Dekorasyon İpuçları

Uzun süredir hayalini kurduğunuz öğrenci evinizi kiraladınız ve dekorasyonu ne yapacağınızı mı düşünüyorsunuz? Hem düşük bütçeli hem de şık dekorasyona sahip bir eviniz mi olsun istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz! Öğrenci evleri genelde birkaç arkadaşın birlikte yaşadığı, çok fazla eşyanın bulunmadığı ve daha küçük bir alandan oluşmaktadır. Bu özelliklere sahip olması, evin şık bir dekorasyonu olmasını engellemiyor. Hem fonksiyonel hem de fazla yer kaplamayan eşyaları belli bir temaya uygun kalarak kullanmanız, size yardımcı olacaktır. İlham alacağınızı düşündüğümüz ipuçlarını sizin için listeledik. Hazırsanız, başlayalım!

Duvarlarınızı Anılarla Süsleyerek Dekorasyonu Güçlendirin!

Öğrenci evine ilk girildiğinde boş duvarlar dikkati çeker. Bazen ev sahibinin izin vermemesinden bazen de bir süre sonra o ev terkedileceğinden, duvarlar boş bırakılır. Duvarlarınızı, en güzel ve özel anılarınızdan oluşan fotoğraflarla süslemeniz mümkün. Hem çok şık duracak hem de evinize tarz katacak. Fotoğrafları bir ipe dizerek duvara asacağınız gibi arkasına yapıştıracağınız ufak bantlarla doğrudan duvarda bir kombinasyon yaratabilirsiniz. Duvarınızı ayrıca çeşitli boyutlara sahip ve renkli çerçevelerle kaplayabilirsiniz. Çerçeveler dekorasyonu güçlendirmede çok sık kullanılmaktadır. Çerçevelerin içinde çeşitli yazı, tasarım ve fotoğraflar kullanarak, güzel kombinasyonlar oluşturmanız mümkün.

Palet Mobilyalarla Farklı ve Şık Odalar Yaratın!

Yük taşımak için kullanılan paletlerle mobilyalar oluşturabileceğinizi biliyor musunuz? Evet yanlış duymadınız. Hem sıradışı hem de doğal duruşuyla son yıllarda ev dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Özellikle Bohem tarza sahip dekorasyonlarda çok iş görmektedir. Paletlerden yatak başlığı ya da yatak bazası yapabileceğiniz gibi koltuk ya da dergilik de yapmanız mümkün. Uygun fiyatlı olduğu için evin birçok noktasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şık ve Kullanışlı Büyük Kütüphaneler

Koltuğun arkasında kullanacağınız kütüphaneler dekoratif olduğu kadar kullanışlı da olacak. Salonunuza modern ve şık bir görünüm katacağı gibi size oldukça fazla saklama alanı da kazandıracak. Kütüphanenizde kullanacağınız dekoratif vazo ve çerçevelerle hem dekorasyonunuz hem de kütüphanenizi güçlendirebilirsiniz. Özellikle suntalam gibi doğal görünümlü ve ucuz materyalleri kullanarak modern ve şık görüntüye düşük bütçeyle sahip olabilirsiniz.

Dekoratif Uygun Fiyatlı Işıklandırmalar

Peri ışıklandırma dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Hem uygun fiyatlı hem de çok dekoratif durduğu için evin her odasında rahatlıkla kullanılmaktadır. Yatak başına asabileceğiniz gibi duvar süslemelerinizle kombinleyerek de kullanabilirsiniz. Oturma odasında, perde aralarında kullanara şık ve masalsı bir görünüm yakalamanız mümkün. Sizin için listelediğimiz örnekler ilham almanıza yardımcı olacak.

Bitkilerle Evinize Tarz Katın!

Dekoratif durduğu gibi evinizin enerjisini yükselten ve havasını temizleyen bitkiler burda da yardımınıza koşuyor. Kullanacağınız canlı ev çiçekleri ve bitkilerle evin görünümünü kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda sıkça gördüğümüz tavandan asmalı saksılar çok şık ve farklı görüntüsüyle dikkat çekiyor. Bakımı kolay ev bitkilerini tercih ederek hem şık hem de zahmetsiz bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Üstelik uygun fiyatlarla bitki ve çiçek bulmanız oldukça kolay.

Doğal Işıktan Olabildiğince Faydalanın!

Küçük olan öğrenci evleri doğal ışık bakımından da yetersiz olabiliyor çoğu zaman. Doğal ışıktan olabildiğince faydalanmak için duvar boyalarınızda açık renkler tercih edebilirsiniz. Açık renkler doğal ışığı daha çok yansıtacağı için evin daha aydınlık ve geniş görünmesini sağlayacak. Ayrıca yapacağınız duvar süslemeleri ve çerçeve kombinasyonları çok daha iyi duracaktır. Açık renklerin insanları daha çok sakinleştirdiği ve konsantrasyonu arttırdığı bilindiği için de verimliliği artırıcı bir etkisi de bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Evinizi Güzelleştirecek Boya Badana Renkleri

Bu içeriğimizde öğrenci evlerini düşük bütçeyle dekore etmenize yardımcı olacak ipuçlarından bahsettik.  Umarız, hayalinizdeki öğrenci evini gerçekleştirebilmeniz için listelediğimiz önerilerden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

1 yorum

  1. öğrenci evi nasıl güzelleştirilir çok güzel anlatmışsınız

    4 Ocak 2020, 10:02

Bizi Arayın