Duvar Boyası Renkleri ve Fiyatları Hakkında

Duvar boyası renkleri ve fiyatları Evde Mimar ekibine son zamanlarda en çok yöneltilen sorular arasında yer aldı. Biz de blogumuzda bu konuyu baştan sona ele alarak merak edenlere yardımcı olmaya karar verdik. Boya badana etmenlerinin içerisinde var olan duvar boyası ile alakalı siz de örnekler, renkler ve fiyatlar başta olmak üzere pek çok bilgiye rahatlıkla rastlayabileceksiniz.

Duvar Boyası Fiyatları

Duvar boyası fiyatları elbette ki evden eve göre değişebilmektedir. Dekoratif boya seçenekleri içerisinden seçilmesi bu seçimlerin doğru bir şekilde yapılması her biri süreci etkileyecek ve hızlandıracak çalışmalar arasında yer alabilmektedir. Bu noktada işlemlerin öncesinden ev sahibinin hangi dekoratif boyayı seçeceğine karar vermesi gerekmektedir. Sedef boya, italyan boya, saten boya gibi çalışmaların mükemmel olması bu bağlamda son derece önemlidir. Burada seçim yapıldıktan sonra ise evin incelenmesine başlanır. Evin tam olarak incelenmesi yapıldıktan sonra tadilat işlemleri de göz önüne alınarak fiyatlar belirlenebilir. Burada biz Evde Mimar olarak size daha iyi yardımcı olması adına boya badana fiyat hesaplama modülü hazırladık. Siz de evinizin özelliklerini girerek fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

Yükleniyor

Duvar Boyası Renkleri

Renkler arasında tercih yapabilmek son derece önemlidir. Tercihlerin insan psikolojisi ve evin durumu ile alakalı yol çizmesi gerekir. Bu bağlamda duvar boyama renkleri arasından tercih yapabilmek büyük önem taşıyacaktır. Kırmızı renk, mavi renk ve tonları, kum beji gibi renkler duvarları süsleyecek önemli renkler arasında yer almaktadır. Ülkemizde de evleri güzelleştirmek için bu renkler tercih edilmiş, bu renkler ile mükemmel evler oluşturulmaya çalışılmıştır. Biz de Evde Mimar olarak size tavsiyelerde bulunmaya çalışacağız.

Galerileştirdiğimiz örneklerimizde evinizi boyarken seçmeniz gerekecek renkleri derledik. Bu noktada farklı renkleri ve beraberinde yapılan farklı dekorasyonları size sunmaya gayret ettik. Zemin kaplama biçimlerinden mobilya seçimine kadar size ilham verecek pek çok öğeyi bu yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Örnekler gibi güzel evlere kavuşmanız dileğiyle, mutlu ve huzurlu kalın.

İlginizi çekebilir: En Çok Kullanılan 10 Duvar Boyası Renkleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

Kırmızı Renk Canlandırır

Kırmızının hareket kattığı ve eyleme geçirdiği herkes tarafından bilinmektedir. Duvar boyası renkleri arasında bu rengin dengeli bir şekilde dağıtılması gerekir. Tüm evi kırmızı yapmak doğru olmayacaktır.

Mavi ile Huzur

Huzur bulmak ile mavinin kesinlikle bir alakası olmalı.

Bir evde yaşarken dikkat ettiğimiz önemli noktalardan biri kesinlikle huzur bulmaktır. İnsan evinde huzur bulmak, rahatlamak ister. Bu huzuru evde yaşamanın birincil rengi ise hiç şüphesiz mavi renktir. Rengin kullanımı ve sürecin doğru yönetimi ise ev sahibi ile Evde Mimar ekibi tarafından tartışılması gereken konular arasında yer almaktadır. Burada ölçülü bir şekilde duvarlara dağılım çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Zaman Zaman Sarı Renk

Sarı rengin doğru şekilde kullanılması için zaman zaman gibi bir terim ile değerlendirilmesi gerekir. Burada söylemek istediğimiz belki bazı odalara belki de bazı duvarlara uygulanabileceğini belirtmemiz olacaktır.

Mor Renk Mobilyaları Parlatır

Mor rengin en önemli özelliği farklı olmayı ve düşünmeyi teşvik etmesidir. Ev dekorasyonu için en önemli artısı ise mobilyalar ile sağladığı eşsiz uyumdur. Rengin mükemmel bir şekilde uyum sağlaması süreci harika hale getirebilir. Özellikle atmosfer yaratmak isterseniz mor duvar boyası rengini tercih edebilirsiniz.

Kum Beji ile Kafanız Rahat

Eğer renk seçimine tam olarak karar veremediyseniz kum beji ile evinizi kurtarabilirsiniz. Ülkemizdeki evlerin birçoğunda kullanılan bu renk ile her mobilyaya her ev eşyasına uyumlu bir şekilde ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Gri Duvar Boyası

Pek çok evin genel yapısı gri renge uyumludur. Uyumluluk derecesini tam olarak belirlemek için ise evi iyiden iyiye incelemek gerekir. Bu incelemeleri yaparken hayal edilen şekilde düşünmek ve sonuca indirgemek son derece önemlidir. Gri duvar boyası kullanmak evinize açıklık ve minimalist bir akıl da katacaktır.

Simli Duvar Boyası

Dekoratif boya kategorisinde de değerlendireceğimiz simli duvar boyası ile evinize hareket katmanız mümkün. Bu duvar boyası kullanımı için ise işin uzmanlarından muhakkak destek almalısınız. Bu destek sizi bambaşka noktalara taşıyacakken, simli duvar boyası araştırmalarınıza öncülük edecektir. Yapı marketlerde gördüğünüz her simli duvar boyası evinize tam manası ile uygulanamayabilir.

Simli duvar boyası kategorisi Evde Mimar bünyesindeki subjektif görüş olarak gelecek yıllarda yerini sedef boya gibi dekoratif boya uygulamalarına bırakacağını düşündüğümüz bu boya türü için çok özel alanlarda kullanılacağını söylememiz yeterli olacaktır.

Desenli Duvar Boyası

Desenli duvar boyası, boya badana sektöründe sedef olarak da bilinmektedir. Bu boyanın istenilen biçimde kullanılması için ise desenlerin doğru bir şekilde organize edilmesi gerekmektedir. Sıradan boya ustalarının uygulamayacağı kadar zor olan bu boya türü için konusunda uzman olmakla birlikte tecrübeli kişilerin de uygulama yapması şiddetle istenmelidir.

Duvar Boyası Örnekleri

Örnekleri derlemek Evde Mimar bloglarında kullanıcılara sunduğumuz en iyi hizmetlerden biridir. Bu derlemelerin her birinin tam manası ile yapılmasının ev sahiplerinin ekonomisine çok büyük katkıları olacağını düşünüyoruz. Bunun için size iç mimarlarımızdan tarafından seçilen en iyi duvar boyası örnekleri derledik. İşte bu süreçte evinizi harika hale getirebilecek en iyi duvar boyası fikirleri ve çalışmaları:

İçeriğimiz ile duvar boyası hakkında size daha fazla bilgiler verebilmişsek çok mutlu oluruz. Sizin de konu hakkında görüşleriniz veya merak ettikleriniz varsa yorum olarak bize iletebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın