Duvar Lekeleri Nasıl Çıkar? Kolay Çıkarma Yöntemleri ve Önerileri

Duvar lekeleri ne kadar kaliteli boya kullansakta zaman zaman başımıza gelmektedir. Ev içerisinde yıllarca pek çok kaza ile duvarda lekeler oluşabilmektedir. Leke tutmayan silikonlu su bazlı iç cephe boyaları dahi bazı lekelere çözüm olamamaktadır. Biz de bu nedenle sizlere Evde Mimar ekibi olarak evinizdeki bu sorunlara kolayca çözümler getirmek için sağlam bir rehber hazırladık. Hazırsanız başlayalım. 🙂

bannermimar-05

Duvar Lekeleri Çıkarma Yöntemleri

Duvar lekeleri elbette ki pek çok farklı yol ile oluşabilir. Her leke için farklı temizleme yolları ortaya çıkacaktır. Aşağıda sizler için hazırladığımız listemizde farklı yollar ile duvarlarınızdaki lekeleri nasıl temizlemeniz gerektiğini net bir şekilde öğrenebileceksiniz.

İlgili içerik: Boya badana sonrası temizlik

Ilık Su ve Bez Yöntemi ile Duvardaki Lekeleri Çıkarma

Sıcak su ve bez yöntemi en kolay şekilde duvar lekelerini çıkarma çalışmalarından biridir. Ilık su üzerine deterjan veya geleneksel arap sabunu ekleyebilirsiniz. Ardından yumuşak bir bez ile duvarları temizlemeye başlayabilirsiniz. Ilık su ve deterjan yardımı ile temizlemek duvardaki lekeleri çıkarma yolundaki en kolay ve basit çalışmadır.

duvardakilekelervecikarma

Yağ Lekesi Duvardan Nasıl Çıkar Nasıl Temizlenir?

Eğer mutfağınızda yağ lekeleri varsa hiç üzülmeyin kolay bir yöntemi var. Yağ lekelerini kolayca çıkarabilmek için bol tuz ile bez ve deterjanı birlikte kullanmalısınız.

Tükenmez Kalem Lekesi Duvardan Nasıl Çıkar?

Tükenmez kalem lekeleri özellikle çocuğunuzun odasında görülebilir. Çocuklar yaratıcılık dönemlerinde tükenmez kalem ile duvarlara çizmeye başlarlar. Duvardaki lekeleri çıkarmak için ise alkollü pamuk yöntemini deneyebilirsiniz. Pamuk üzerine alkol damlatarak duvarı silebilirsiniz. Eğer bu çalışma size zor geliyorsa saç spreyini lekelere püskürterek silme işlemini yapabilirsiniz.

Küf Duvardan Nasıl Çıkar Küf Nasıl Silinir?

Küf zaman zaman duvarlarda oluşan bir mantar türüdür. Eğer duvarınızda küf oluşmuşsa sirke suyu kullanarak küf sorununu çözebilirsiniz. 1 litre su üzerine uyguladığınız 1 kaşık sirke suyu ile birlikte yaptığınız karışımı yumuşak bir bez ile uygulayabilirsiniz.

duvarlekelericikarmayontemleri

Duvardaki lekelerin her biri hayatınızın, yaşamınızın kalitesini etkileyebilir. Evinizin yeterince güzel gözükmemesi sizin için de pek çok ruhsal sorunu beraberinde getirecektir. Bunun için duvarlarınızdan başlayarak evinizi yenileyebilmelisiniz. Küfler, yağ lekeler, tükenmez kalem lekeleri evinizin güzelliğini etkileyecektir. Bu sorunları çözdüğünüzde çok daha iyi bir dekorasyona ve ev tasarımına sahip olduğunuzu anlayabileceksiniz. Sorunların nasıl çözüldüğü konusunda bize yorumlarınızı yazmayı ve insanlara yardımcı olmayı ihmal etmeyin.

Bu içeriğimizde sizlere duvardaki lekeler nasıl çıkar başlığı altında elimizden geldiğince bilgilendirmeler yapmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiğiniz bu tip soruları bize yöneltebilir, Evde Mimar ekibi ile evinizi güzelleştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek için biz hazırız.

İlginizi çekebilir: Duvar boya kalkması sorunu

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın