Duvar Raf Modelleri ve Örnekleri (30 Harika Örnek)

Duvarlar için rafları kullanmak dekorasyon için el güçlendirici seçimler arasında yer alır. Burada iyi seçimler yapmak, evinizin tüm dokusunu değiştirecektir. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bunun farkındayız ve sizlere daha iyi bir ev sunabilmek için duvar raf modelleri ve örnekleri ile ilgili bir içerik hazırlamaya karar verdik. Hazırsanız başlıyoruz 🙂

Duvar Raf Modelleri

Duvar için raf modelleri yüzlerce olarak karşımıza çıkabilir, örneklerin arasından en iyisini seçmek ise beceri ister. Size göre hoş gelen güzel gelen modelden ziyade evinizin dekorasyonuna uygun olan modeli burada tercih etmelisiniz. Bunun için sizlere öneriler vereceğiz fakat önce biraz modelleri inceleyelim.

Bebek Odası Duvar Raf Modelleri

Bebek odaları evin en sempatik alanları arasında yer alır. Evin en tatlı yerleri oldukları da kesindir 🙂 Duvar raf modelleri için de bebek odaları iyi bir şekilde kullanıma açık odalar arasında yer alır. Eğer duvar boyası ile uyumlu bir biçimde kullanılırsa odanın içerisinde kendinizi harika hissedebileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz.

Duvar için Hangi Raflar Trend?

Trend kelimesi dekorasyon için önemlidir. Fakat eviniz için yalnızca trend olması yeterli değildir. Bu nedenle trend kelimesinin yanına dekoratif kelimesini de eklemelisiniz. Dekoratif kelimesi yalnızca şık görünen anlamına gelmez. Evin bütünü ile uyum sağlayan, etrafındaki eşyalar ile tam bir kombin içerisinde olan manasına gelir. Siz de raf seçiminizi buna göre yaparsanız çok daha iyi bir dekorasyonun kapılarını kendinize açabilirsiniz.

Sadelik ve minimalist akım son yılların en trend akımı olarak göze çarpıyor. Ev dekorasyon ürünleri de bu doğrultuda gelişme gösteriyor. Duvar raf modelleri son yıllarda oldukça sade ve gösterişten uzak, burada küçük modellerin de evlerde daha fazla tercih edilmeye başlandığını söyleyebiliriz.

İlgili içerik: Minimalist salon tasarımları

Yaratıcı Seçimler Yapın

Yaratıcılık dekorasyonun kilit noktalarından biridir. Eğer yaratıcı çözümler meydana getirilirse harika bir eve sahip olabilirsiniz. Duvar rafları ise bunun en güzel yöntemlerinden biridir. Raflar kullanışlı olmasının yanında göze bir zeka pıtırcığı olarak yansımalıdır. Bakıldığında hoş bir görünüm için bu seçimleri yapabilirsiniz.

İlgili içerik: Duvar dekorasyonu

Genişlik ve Büyüklüğe Dikkat Edin

Genişlik ve büyüklük raflar için kritik kavramlardır. Rafların küçük olması ve içerisinde yaratıcılık barındırması duvarlarınızın dekorasyonu için yeterli olacaktır. Büyük olmaması ve içerisinde sadelik olması Evde Mimar olarak sizlere önerimiz olacaktır. İçerisinde seçtiğiniz kitaplar veya eşyaların da küçük olmasını öneriyoruz.

Ahşap Duvar Rafları Tercih Edin

Ahşap seçimler hem otantik bir hava katar hem de evinize doğal bir görünüm kazandırır. Bu nedenle ahşabın iyi seçimleri dekorasyonunuza yardımcı olacaktır. Duvar rafları konusunda da evinize ahşap raflar veya en azından ahşap görünümlü raflar tercih etmeniz iyi sonuçlar verecektir.

Bu içeriğimizde sizlere duvar raf modelleri ile ilgili öneriler ve örnekler sunmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de evinizi güzelleştirmek istiyorsanız bize dilediğiniz an soru sorabilir, uygulama yaptırabilir, ücretsiz keşif alabilirsiniz. Dilediğiniz an Evde Mimar ekibi ile iletişime geçmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir: Ferforje çiçeklik modelleri

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın