Duvar Süslemeleri ile Duvar Dekorasyonu Örnekleri ve Modelleri

Duvar süslemeleri ve duvar dekorasyonu son ayların en çok merak edilen konuları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte duvar dekorasyonu hem renk kullanımı hem de eşya yerleşimi hususunda ev dekorasyonunda büyük önem taşımaktadır. Bizler de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere özellikle duvar süslemeleri üzerinden duvar dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermeye ve duvar dekorasyonu konusunda yapmanız gerekenleri sizlere aktarmaya çalışacağız.

Duvar Süslemeleri Örnekleri

Örnekleri incelemek her zaman için ilham verici çalışmalar arasında yer almaktadır. Doğru örnekleri evinizde hayal etmek, eviniz içerisinde nasıl durduğunu düşlemenize ve dekorasyonu daha iyi planlamanıza yardımcı olur. Duvar süslemeleri derlediğimiz galerimize de bu gözle bakabilirsiniz. İncelemeye başlayalım 🙂

Çocuk Odası veya Bebek Odası Duvar Süslemeleri Örnekleri

Duvar süslemelerinin en çok yakıştığı alanlar hiç şüphesiz çocuk odaları veya bebek odalarıdır. Sevimli, sempatik odalar burada oluşturulmaktadır. Sizin de kendi eviniz için uygulayacağınız fikirleri bu derlemede sizlere sunmaya çalıştık. Yurt içinden ve yurt dışından duvar süslemeleri ile alakalı sunduğumuz bu örneklerden sizler de ilham alabilirsiniz.

Nasıl Duvar Süsleri Tercih Edilmeli?

Duvar süsleri tercih ederken belli noktaları dikkate alarak seçim yapmakta fayda var. Bunların başında Evde Mimar olarak bloglarımızda sizlere sürekli bahsettiğimiz yaratıcılığı ön planda tutmalısınız. Dekorasyon yaratıcılık ister ve iyi bir yaratıcılık ile harika dekorasyonlar ortaya çıkar. Duvar süsleri için de aynı durum söz konusudur. Zekice tasarlanmış öğelerin duvarlara yerleştirilmesi büyük bir dekorasyonun başarı basamaklarıdır.

İlgili içerik: Duvar dekorasyonu

Yaratıcılığın yanında duvar süsleri tercihinizin sade ve minimalist akımdan yana kullanmanızı öneririz. Sadelikte evlerde fark yaratan öğelerden biridir. Duvar süslemeleri kelime grubundaki süs kelimesi her ne kadar gösterişi ön plana çıkarmaya çalışsa bile evinizin için sizlerin sadelikten sapmaması gerekir. İster modern ev dekorasyonu ister otantik ev dekorasyonu tarzlarını benimseyin, sadelik duvarlarınız için vazgeçilmez sıfatlardan biri olmalıdır.

Duvar Süsleri Renkleri Nasıl Olmalıdır?

Renk seçimi en önemli kriterlerden biridir. Doğru rengi seçmek ve renkleri doğru oranda kullanmak her dekorasyon öğesinde olduğu gibi duvar süslemeleri için de önemlidir.  Renk seçimi sırasında eğer karar vermekte zorlanıyorsanız size birkaç renk önerimiz olacak.

Pek çok renk ile uyum içerisinde çalışan genel dekorasyon renkleri, duvar süslemeleri için de etkisini gösteriyor. Beyaz bunların arasında başı çekiyor. Beyaz rengin birçok tonu pek çok renk ile uyum içerisinde çalışmaktadır. Bununla birlikte son yılların trend renklerinden biri olan gri renk ve türevleri de duvar süsleri için ideal renkler arasında gösterilebilir. Eğer renkli bir odanız varsa mavi ve sarı renkler de odanıza enerji katabilir. Mavinin türevlerini burada Evde Mimar olarak sizlere önerebiliriz. Eğer çocuk odası veya bebek odası için bir dekorasyon arıyorsanız pudra rengine veya turkuvaza yakın renkler tercih edebilirsiniz.

İlgili içerik: Turkuaz rengi ve sarı ile uyumlu renkler

Mutfak Duvar Süslemeleri

Herhalde mutfak bir evin en çok kullanılan ve en önemli odalarından biridir. Bu kadar çok vakit geçirdiğiniz bir odanın da sizin tarzınızı yansıtmasını ve gözünüze hitap etmesini istersiniz. Üstelik bunu yaparken çok fazla emek ve para harcamanıza da gerek yok. Bazen raflar kullanarak, bazen kendinden yapışkanlı dekorlar kullanarak bazen de çok sevdiğiniz tabloları asarak bunu başarabilirsiniz. Hatta eski mutfak eşyalarınız bile birer duvar süsü olabilir. Mutfağınızı dekore ederken kendinize harika saklama alanları da oluşturmayı ihmal etmeyin. Mutfaklarda her zaman fazladan yere ihtiyaç vardır! Özellikle mutfak duvarlarında yazılar kullanmak son zamanlarda oldukça popüler. Aşağıda sizler için derlediğimiz görseller de ilham almanıza yardımcı olacak!

İlgili içerik: 4 Adımda Mutfak Dekorasyonu

Kendin Yap Duvar Süslemeleri Fikirleri

İstediğiniz gibi bir duvar süsü bulamadıysanız, kendi duvar süslerinizi kendiniz neden yapmıyorsunuz? Evinizde artık kullanmadığınız eşyalarla ya da dışarıdan kolaylıkla temin edebileceğiniz birkaç parçayla şık aynı zamanda eşsiz duvar süsleri yaratabilirsiniz. Bazen eski kitaplardan yardım alabilirsiniz bazen de artık kullanmadığınız askılardan. Dikkat etmeniz gereken nokta, dekore etmek istediğiniz odanın temasından dışarı çıkmamak! Eğer çizim yeteneğinize güveniyorsanız, desenli ve yazılı duvar süslerinizi de boyalarla yapabilirsiniz. Son zamanlarda hemen hemen her odada kullanılan bitkiler, evin enerjisini dengeleyip, yükseltir. Ayrıca yaşadığınız ortamı daha canlı kılacaktır. Yaratıcılığınızı geliştirecek bazı örnekleri sizinle paylaşmak istiyoruz!

İlgili içerik: 30 Adet Kendin Yap Dekorasyon Fikri

Bu içeriğimizde sizlere duvar süslemeleri ile yapılan duvar dekorasyonu hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak bizlere merak ettiklerinizi iletebilir, soru ve görüşlerinizi istediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın