CevaplaAmerikan kapı tamiri yaptırmak istiyorum. Nasıl olur, yapılır mı?

Merhabalar, kapı tamiri elbette ki yapılabilir. Kapının belli bölümleri hasarlı ise birkaç kolay yöntem ile kapılarınız tamir edilebilir. Aşağıda belirteceğimiz adımları takip ederek kapılarınız ilk günkü gibi güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

kapitamiriornegi

Kapı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kapıyı tamir etmek için özel köpükten kullanmanız gerekmektedir Bu kapıların montajı aşamasında bir çeşit köpük kullanılır Bu köpük kapıları yaparken sıvı olarak kapının boşluklarına sıkılır. Sonrasında bu köpük kurur ve şişer.  Bu köpüğü küçük hortum ile araya kırık yere sıkacaksınız. Sonrasında bir müddet sonra burada şişmeye başlayacak. Köpüğü sıktıktan sonra hemen oraya düz bir parça koyup o parçayı sabit duracak şekilde desteklemelisiniz. Köpük şişerken kapının ön tarafa doğru taşmasını engellemek ve daha düz bir görüntü sağlamak için bunu yapmalısınız Böylelikle köpük tamamen kuruduktan sonra parçayı söküp içeriye doğru kırılan kapı parçaları ile aynı seviyeye gelerek düz bir hal alacaktır. Buradaki boyanın kuruma süresi kesinlikle en az 12 saattir, sonrasında köpük parçalarından dışarıya taşmalar olur ise bunu maket bıçağı ile kesip sonrasında oradaki çizik halinde kırılan yerleri beyaz boya ile rötuş yapabilirsiniz. Böylelikle oradaki Amerikan panel kapının kırık parçalarında üzerinde kalarak dokusuna ve orijinalliğine zarar vermeden tamir etmiş olursunuz. Sadece çatlak şeklinde bir görüntü oluşur oralara da beyaz boya ile rötuş yapabilirsiniz

Kapı boyama ile alakalı merak ettiğiniz birçok şeyi de alakalı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.
Bizi Arayın