CevaplaAvize Nasıl Takılır/Monte Edilir?

Avize Monte İşlemi
Bu içeriğimizde Evde Mimar ekibi olarak bize göre en zorlu kısım olan; binlerce model avize içinden odanıza ve tarzınıza uygun bir avize seçme işleminin üstesinden geldikten sonra gelen akıllara gelen ‘’avize nasıl takılır?’’ sorusunu, cevaplamaya çalışacağız.

  • İlk olarak güvenliğiniz açısından, montaj işleminden önce kesinlikle gücü kesmeyi unutmayın! Sigortayı kapatmanız en kesin sonuç olacaktır.
  • Daha sonrasında avizenizin kutusu üzerindeki kurulum talimatlarını dikkatlice okuyun. Her model için farklı montaj uygulamaları olabilir.
  • Talimatlar çerçevesinde avizeyi birleştirmeye başlayın. Muhtemelen avizeniz demonte halindedir. Avizeyi birleştirdikten sonra eski avizenizi sökmeye başlayın. Bağlantıları kontrol edin ve hangi kablonun nereye bağlandığını unutmayın. Hatta bir yere yazabilirsiniz çünkü yeni aydınlatmanızı doğru bir şekilde kurmalısınız.
  • Tavandaki kancalı vidaya avizenizi, askı deliğinden takın. Eğer avizenizde taban plakası varsa önce taban plakasını monte etmeli daha sonrasında avizeyi bu plakaya vidalamalısınız.
  • Sıra geldi elektriği bağlamaya, bu kısımda bir ustadan yardım almanızı öneririz. Evde Mimar ekibi olarak avize kurulumu hizmetimizden yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çünkü tavanlarda avize bağlantıları için ya 1 faz-1 nötr (2 kablo) yada 2 faz – 1 nötr (3 kablo) bulunur ve bu kablolar avizenizdeki kablolarla doğru bağlanmadığı takdirde başınıza iş açacaktır.
  • Kablolar doğru bağlandıktan sonra ampuller takılır ve sigorta açılır ve bir problem olup olmadığı kontrol edilir.

Avize takma işlemi her ne kadar kolay görünsede, işini bilen ustalar tarafından yapılması daha sağlıklı olacaktır.
Umarız sorunuzu cevaplayarak size yardımcı olabilmişizdir. Başka bir sorunuz veya görüşünüz varsa  bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

İlginizi çekeiblir: Avize nasıl takılır?

 

Bizi Arayın