CevaplaBalon kapak nedir?

Mutfak dolapları dayanıklı, kullanışlı, ve sağlıklı olmasını beklediğimiz, önemli depolama alanlarıdır. Mutfak dolabı seçimi yaparken tarzımızı ve bütçemizi ön planda tutarak mutfağımız için en iyi seçeneği bulmalıyız.

Balon Kapak Nedir?

Membran kapak adıyla da bilinen balon kapak günümüzde renk,model, kalite ve fiyat bakımından üreticilerin de önerdiği bir dolap kapağı modelidir. Mdf malzemeden üretilen balon kapaklar leke tutmaz kolay kolay çizilmez ve ham maddesi sayesinde uzun yıllar kullanılabilir.  Aynı zamanda şık görüntüleri ile mutfak dekorasyonunda çok tercih edilmektedir.

Dünya sağlık örgütünden onay almış olan balon kapaklar yüzeyi anti-bakteriyel folyo ile preslenmiş olduğundan mikrop tutmaz ve kanserojen madde içermez.

balonmembrankapakmutfak

Neden Balkon Kapak Tercih Etmeliyiz?

Balon kapaklar bakteri-mikrop tutmadıklarından kolayca temizlenebilirler. Bu nedenle mutfak mobilyası temizliğine gereğinden fazla zaman ayırmak istemeyenler için tercih sırasında en üstte yer alırlar.

Model ve renk çeşitliliğinin yanı sıra ekonomik fiyatlara sahip olmaları da balon kapakların daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Dayanıklı materyallerden (fındık kabuğu ve cevizin öğütülme ardından preslenme işleminden elde edilen malzemelerden) yapılmaları sayesinde uzun sürede size tamirat sıkıntısı çıkarmazlar.

En önemlisi de sağlıklıdırlar. Eğer küçük çocuklarınız varsa balon kapakları tercih etmenizi önerebiliriz.

Balon Kapak Kurulumu

Presleme işlemi ile kurulumları yapıldığından, hızlıca ve zorlanmadan monte edilirler. Ancak işinde uzman ustalar tarafından kurulmaları önerilir. PVC’nin kesilmesi, PVC silikonu ile yüksek sıcaklıkta preslenmesi gibi işlemler doğru yapıldığı sürece işcilik problemi yaşanmaz ve aklınızdaki mutfak tasarımına kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balon kapak tercihinde ise dikkat edilmesi gerekenlerin başında mutfak dolabının gövdesinin ölçüleri, tasarımın mutfağa uygun olması ve ustanın güvenilirliği gelir.

Buradan bizim balon/membran kapak hizmetimizi inceleyebilir ve online keşif alabilirsiniz.

mutfakmembranbalonkapaktasarimlari

İlgili içerik: Membran kapak fiyatları

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.
Bizi Arayın