CevaplaBir Ev Kaç Günde Boyanır?

Merhabalar, soruyu bize yönelttiğiniz için teşekkür ederiz. Bize de çok sık gelen bir soru evimi boyatacağım ama kaç gün sürer yönünde oluyor. Bu bölümde net bir şekilde size gün hesabını anlatalım.

bannermimar-05

Boya Badana Ne Kadar Sürer Bir Ev Kaç Günde Boyanır?

Boya badana süresi elbette ki evden eve göre değişmektedir. Fakat standart bir ev için 2 gün ideal bir süredir. 2 kat boya yapmak doğru şekilde boya badana yapmanın anahtarıdır. Eğer 2 kat boyayı yapmak istiyorsanız boyanın kuruma süresini de beklemeli daha iyi bir dekorasyon için boya uygulamanız için belli bir sürenin geçmesine sabretmelisiniz. Bu nedenle belirttiğiniz gibi 90 m2 1+1 eşyalı bir eviniz için 2 günlük bir süre gerekecektir. Evinizin boyutu arttıkça boya badana süresi de uzayacaktır. 3+1 120 m2 bir ev için bu süre 3 güne çıkacaktır. İşinizi kolaylaştırmak için sizlere ilginç bir tablo hazırladık.

Boya Badana Zaman Tablosu

Evin Boyutu Boya Badana Süresi
70-100 m2 2 gün
100-140 m2 3 gün
140-200 m2 4 gün

Tabloda belirttiğimiz gibi evlerin metrekaresine göre boya badana süresi değişmektedir. Eşyalı evler için süre 1 gün daha uzayabilme potansiyeline sahiptir. Eşyalı evin eşyalarının muhafazası kimi zaman uzun sürmekte genel boya badana süresini doğrudan etkilemektedir.

İlginizi çekebilir: Bir eve ne kadar boya gider?

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.
Bizi Arayın