Cevaplaİtalyan Boya , Sedef Boya , Saten Boya Nedir?

Merhabalar, sorunuz için teşekkürler. Sizi kısaca bilgilendirmeye çalışacağım.
Saten boya, yarı mat boya olarak da bilinmektedir.Yani mat ile parlak boya karışımıdır.Saten boyalar iki çeşittir. Su bazlı saten boyalar ve sentetik saten boyalar. Adından da anlaşılacağı gibi su bazlı saten boyalar su ile inceltilerek hazırlanıp uygulanmaktadır.

İtalyan boya, Stucco boya olarak da adlandırılır. Dekoratif amaç ile kullanılan sıva boya yardımı ile yapılan bir boya badana uygulamasıdır.  Bilinen boya badana uygulamalarından farklı olarak İtalyan boya (Stucco boya) desenli bir biçimde de uygulanabilir. Stucco boya uygulamaları biraz daha ağır olmakla birlikte yapımı ve uygulaması da uzun sürmektedir. Bunun için her eve uygulanmamaktadır. Çalışma ortamlarındaki olumlu katkısı nedeni ile özellikle ofis alanlarında tercih edilmektedir. Daha ayrıntılı bir şekilde bilgi edinmek isterseniz İtalyan boya neden tercih edilmeli sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sedef boya, desenler ile oluşturulan dekoratif bir boya uygulamasıdır. Sedef boya kokusuz ve özel su bazlı bir boya türüdür.Sedef boya uygulaması uzmanlık isteyen boya badana çalışmalarından biridir. Bu tür boya badana ihtiyaçlarının tam manası ile karşılanması ve istenilen sonuçların verilmesi için de kesinlikle işin uzmanı ustalar ile çalışmak gerekir. Sedef boya hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için sedef boya hakkında bilmeniz gerekenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.
Bizi Arayın