CevaplaKomple Ev Tadilatı İçin Yardım İstiyorum

komple ev tadilatı

Komple Ev Tadilatı Yapılırken Nereden Başlanır?

Komple ev tadilatı durumunda öncelikle evinizin eksiklerini belirleyeyip, yapılacak işlemleri listelerseniz hem ihtiyaçlarınızın neler olduğunu daha net görecek hem de fiyatı daha kolay hesaplayacaksınız. Ayrıca yaptığınız liste doğrultusunda hangi gün hangi ustanın geleceğini daha iyi planlayacak ve herhangi bir tadilat işleminin atlanmadığından emin olacaksınız.  Eğer evinizi eşyalı kiraladıysanız ikinci yapmanız gereken eşyalarınızı kutulara koyarak temiz ve güvenli bir yere kaldırmak olacaktır. Eviniz eşyalı değil ise listenize göre hareket etmeye başlayabilirsiniz.

Komple Ev Tadilatında Hangi İşlemler Yapılır?

Komple ev tadilatında listenize yazabileceğiniz başlıca işler şöyledir; duvarlar için boya, badana, sıva veya yıkım işlemleri; zemin için fayans, laminat veya parke; kapı ve pencere değişimi, su, elektrik ve doğalgaz tesisatının değişmesi; banyo için duş,duşakabin, klozet ve lavabo değişimi, mutfak için evye,musluk, tezgah değişimi ve dolapların yenilenmesi son olarak da alçı veya asma tavan yapımı. Burada dikkat etmeniz gereken ilk konu, iç mimari özellikler taşıyan dekorasyon gibi işleri ve iç dış badana boya işlemlerini diğerlerine göre daha basit olmaları bakımından son sıralara koymanızdır. İkinci dikkat edilmesi gereken konu ise tadilat esnasında evin kiriş ve kolon gibi taşıyıcı nitelikte olan bölgelerine müdahele etmemenizdir.

Komple Ev Tadilatı Maliyeti Ne Kadardır ve Kaç Gün Sürer?

Eviniz 2+1 olduğuna göre ortalama 80 m2 civarında diye düşünelim. O halde örneğin salon ve 2 odaya laminat döşenmesi, evin komple boyanması ve duvarların onarılması, kapı ve pencerelerin değişmesi, su ve elektrik tesisatının yenilenmesi, banyoda klozet ve duşakabinin yenilenmesi, mutfakta tezgah ve dolapların yenilenmesi gibi işlemler ekonomik veya orta sınıf malzemeler tercih edilerek yapıldığında ortalama 15.000-20.000 TL arasında değişmektedir. Eğer normal mutfaktan amerikan mutfağa geçiş işleminde olduğu gibi duvar kırdırma işlemi yapılacaksa maliyetin de yapılan işlemin büyüklüğü oranında artacağını da hatırlatmakta fayda var. Komple ev tadilatı yaptıracağınız işleme göre de değişeceği üzre minimun 7 gün ila 10 gün sürmektedir.

Yeni eviniz ve tadilat işleminiz hayırlı olsun, güle güle oturun!

Ayrıca, Ev Tadilatı Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Edilir yazımızda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

Ayşe Nur Onuk

Siz de evinizi güzelleştirin diye elimizden gelen yaratıcı önerileri sunmaktan büyük keyif alıyoruz. Evde mimar ekibi olarak herkesin hayalindeki evde yaşamasını hedefliyoruz.
Bizi Arayın