CevaplaYağlı boyalı kapılar nasıl temizlenir?

Yağlı kapılar temizlenmesi kolay kapılardır. Üzerinde bulundurduğu yağ kirin kapıya tutunmasını engeller ve kapınız temiz kalır ancak kapı kolunun etrafı zamanla parmak izleri ve lekeler ile dolar. Bunlardan kurtulmak da kolaydır.

İlk önce yüzeyi kontrol edin

Yeni kapıların çoğu temizleme aşamasında aşınmaz ve boyası sökülmez ama bazı eski yapımlı kapılar bu temizlemede kimyasala dayanamaz ve boya atar bunu önlemek için kapınızdan emin olun yada görünmeyen tarafında uygulayacağınız işlemi deneyin.

Tozdan kurtulun

Temizliğe başlamadan önce kapıdaki toz ve diğer maddelerden kurtulmanız gerekmektedir. Bunun için elektrikli süpürge yada hava kompresörü kullanabilirsiniz. Detaylı ve girintili kapılar için fırça gerekebilir.

Temizleme yöntemini seçin ve uygulayın

Kapının yüzeyinin neredeyse tamamı yağlıdır ve yağ kesmeyen bir madde ile temizlemek (Örn. Su) temiz görünmesini sağlayabilir ama kiri çıkarmaz. Yağ kesecek bir madde elde edebilmek için yarı yarıya sirke su karışımı kullanabilirsiniz ve bu işlem sonrası durulama yapmanıza gerek kalmaz.

Eğer daha zor lekelere sahip iseniz bir şişe suya bir çay kaşığı bulaşık deterjanı ekleyerek bunlardan da kurtulabilirsiniz.

Kapılarınızı temizlemek yerine boyamak yada farklı renklerde görmek isterseniz Kapı Boyama Fiyatları adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.
Bizi Arayın