Eflatun-Lila Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Rengin Anlamı

Eflatun rengi bir başka adı ile lila rengi günümüzde en çok merak edilen ve kombinlenen renklerden biri olarak göze çarpıyor. Trend renkler arasında yer alan eflatun rengi aynı zamanda boya badana için duvarlarda da kullanılarak güzel bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. Morun açık tonları olarak da bilinen eflatun ve lila rengi aynı zamanda leylak ve lavanta çiçeklerinin rengi de eflatun veya lila olarak isimlendirilebilir. Bununla birlikte özellikle konsept çalışmalarda, çocuk odalarında ve ofislerde istenilen ortamı oluşturmak için iyi kombinlenebilecek renkler arasında yer alır.

boyacibanneri

Eflatun-Lila Rengi Örnekleri En Güzel Görseller

Eflatun rengi eğer doğru şekilde kullanılırsa evinize huzur katan, evdeki mutluluğunuzu arttıran renklerden biridir. Bu rengi daha iyi bir şekilde gözlemleyebilmek için ise sizlere Evde Mimar olarak güzel örnekler hazırladık. Umarız beğenirsiniz.

Lila Rengi Tonları

lilarengitonlari

 

Eflatun-Lila Rengi Nasıl Oluşur?

Eflatun rengi, kırmızı renk ile birlikte 2 kat mavi rengin kullanılması ile birlikte oluşur. Eğer istenilen renk elde edilemiyorsa kırmızı, mavi ve beyaz renkler de karıştırılarak lila-eflatun rengi elde edilmeye çalışılabilir.

Kırmızı + Mavi + Beyaz = Eflatun (Lila) Rengi

veya Kırmızı + 2 Kat Mavi = Eflatun (Lila) Rengi

Eflatun-Lila Renginin Anlamı

Eflatun renginin ismi filozof Eflatun’un isminden esinlenerek Türkçemize geçmiş bir renktir. Duygusallık ve tutkuyu simgeleyen bu renk evinizin duvarları için kullanıldığında ise evinizdeki konforu yansıtabilir. Eğer eflatun-lila rengini çalışma alanlarında kullanıyorsanız ilham verici etkisini gözlemleyebilirsiniz. Evde Mimar olarak tavsiyemiz ise rengin bu özelliklerinin yanında uyumlu olduğu renkleri de doğru şekilde kullanarak eviniz için veya ofisiniz için daha güzel bir anlam yaratmanız yönünde olacaktır.

Lila Rengi Hangi Renkler ile Uyumludur?

Lila rengi kendine yakın olan renkler ile iyi bir uyum içerisinde çalışmaz. Kendinden bağımsız renkler bulmalısınız. Hemen yazımızın altında sizler lila ile birlikte kullanabileceğiniz renkleri kendi zevklerimize göre derlemeye çalıştık. Umarız beğenirsiniz.

Lila Rengi Hangi Odalarda Kullanılmalı?

Lila renginin kullanımı için evinizin bu renge uygun olması gerekir. Ev eşyalarınızın evin ışık alışının ve daha çok birçok noktanın lila rengine kolayca uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir. Bununla birlikte ev eşyalarınızın bir bölümünün lila rengi olması da rengin çok daha uygun bir şekilde kullanılmasına ortam hazırlayacaktır. Koltuklarınız, masalarınız veya sandalyeleriniz lila rengi olursa duvardaki rengin dekorasyonunuza etkisi çok daha güçlü bir biçimde gerçekleşir. İç mimari açıdan ise lila rengi yatak odalarında güzel duran bir renk olarak geçer. Yatak odasının dekorasyonunda güzelliğinde ve uyum sağlamasında lila ve eflatun rengi iyi bir seçenek olarak geçer.

Bu yazımızda sizler eflatun-lila rengi örnekleri sunmaya ve rengin genel kullanımı ile alakalı önerilerde bulunmaya çalıştık. Umarız beğenmişsinizdir. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiğiniz çalışmalar varsa bize iletebilir, soru ve görüşlerinizi Evde Mimar ekibi ile paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Fildişi rengi

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın