En Güzel Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Evlerinize dolap yaptırmadan önce dekorasyonunuz ile olan uyumuna dikkat edersiniz. Beyaz mutfak dolapları da bu süreçte en çok merak edilen ve araştırılan modellerden, çalışmalardan biridir. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere beyaz mutfak dolapları konusunda bilgiler vermeye, örnekler sunmaya çalışacağız.

Beyaz Mutfak Dolapları

Mutfak dolapları içerisinde en çok tercih edilen renk kesinlikle beyazdır. Beyazın hem sade duruşu, minimalist tarzı ve ev dekorasyonu konusunda yardımcı oluşu beyaz mutfak dolapları bölümünü en çok aranan ve tercih edilen bölüm yapmıştır. Örnek olarak belirlediğimiz alanlarda da göreceğiniz gibi amerikan mutfak modelleri arasından ön plana çıkıldığını görebilirsiniz.

Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah ile beyaz zıtlığın muhteşeme uyumuna tam bir örnek olarak gösterilebilir. Siyah beyaz mutfak dolapları da bu nedenle evlerde çokca tercih edilen modeller arasında yer alır. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak bu bölümde sizlere siyah beyaz mutfak dolapları sunmaya çalışacağız. Mutfak dolabı modelleri arıyorsanız siyah beyaz seçenekler sizler için doğru tercihler olabilir. Mutfak dolapları içerisinden bu renk uyumunu yakalamak önemlidir.

Beyaz Renkli Mutfak Dolabı Modelleri Neden Tercih Edilir?

Beyaz renkli mutfak dolabı modelleri evlerde en çok tercih edilen dolap renklerinden ve modellerinden biridir. Bunun elbette pek çok nedeni vardır. Bu nedenler arasında en çok bilineni beyaz renk ile birlikte pek çok rengin tam bir uyum içerisinde çalışmasıdır. Ev dekorasyonuna da olumlu katkı yapan beyaz renk, hem minimal tasarımlarda hem de modern tasarımlarda kullanılır. Mutfak dolaplarında banyo dolaplarında beyazın kullanılması aynı zamanda temizliği de simgelemektedir.

İlgili içerik: Lake boya

Renk seçimi dolaplar için de büyük önem taşır. Doğru rengi seçebilmek insan ruhunun da istenildiği gibi şekillenmesine yol açacaktır. Renk seçimi ve tercihi evin tüm atmosferini belirleyeceği için evde yaşayan kişilerin neler hissedeceğini de belirleyecektir. Kırık beyaz dolaplar da düz beyazın tercih edilmediği alanlarda kullanılabilir. Kırık beyazın bir diğer adı da renk kartelalarında buz beyazı olarak geçer. Evinizde saf beyaz kullanmak istemiyorsanız bu alternatifleri düşünebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Eğer evinizde beyaz mutfak dolapları kullanacaksanız bunun mutfak eşyalarınız ile harika bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Kombin aklınızı beyazın zıtlıkları veya yakınlığı ile düşünebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sadelik ve boşluk anlayışıdır. Mutfağınızda kendiniz için kullanım alanı yaratmalı, boşluk bırakacak bölgeler oluşturmalısınız. Beyaz mutfak dekorasyonu yalnızca beyaz rengi kullanarak yapılmaz beyaz rengi daha belirgin hale getirecek gri renk, melankoli rengi ve çakıl taşı rengi gibi güzel renkler deneyebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri 2020 Trendleri Neler?

   

 

Günden güne değişen ve gelişen dünyada biz insanlarında fikir, düşünce ve zevklerimiz çok hızlı bir şekilde değişmekte ve günden güne farklılaşmaktadır. Evimizin en sevdiğimiz bölümlerinden birisi olan mutfakta bizim için son derece önemli bir alandır ve yıldan yıla modelleri değişmektedir. Mutfak dolabı dekorasyonunda her geçen gün farklı renkler ve modeller hayatımıza girmektedir.

2020 yılının en çok tercih edilen trendi basitlik ve sadelik olarak göze çarpıyor. Basit olan, sade olan şeyler 2020 yılında en çok kullanılan ev eşyaları ve mutfak dolapları olarak göze çarpıyor. Beyaz mutfak dolapları modelleri 2020 yılına damga vurmasını da buna borçlu olarak gözüküyor. Özellikle insanların evlerini dizayn ederken kolay dekore edebilecekleri bir rengi seçmeleri beyaza yönelmelerine zemin hazırlıyor.

Önceki senelerde mutfak dolabı modellerinde ahşap renk veya krem renk modaydı günümüzde ise beyaz mutfak dolabı modelleri modadır. 2020 yılının ilk 3-4 ayında satışlarda patlama yapan beyaz mutfak dolabı modelleri hanımların gözdesi oldu ve bunun nedeni ise daha aydınlık bir mutfak görüşüydü. Beyaz akrilik ve türevi renklerinde de çok ciddi satış patlamaları yaşandı. Ülkemizdeki hanımların daha parlak mutfak istemelerinin temel nedeni ise genellikle mutfakların; dar, basık ve  apartman boşluğu penceresinin yakınına inşa edilmesidir. Bu saydığım sebeplerden dolayı oda ışığını geri yansıtan beyaz mutfak dolabı modelleri tercih edildi. Benimde beğendiğim ve evimin mutfağında kullandığım beyaz renk bu senenin mutfaklarda vazgeçilmez rengi olacaktır.

2020 dekorasyon trendleri arasında tadilat sırasında yapılan ince raflar da göze çarpıyor. Mutfak dolapları yanına uygulanabilen ince raflar 2020 yılının mutfak dekorasyonu trendleri arasında yer alabiliyor.

Parlak Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri İle Güzelleşen Mutfaklar

Mutfak, evimizin en önemli parçasıdır. Mutfağınızda çok zaman geçiriyorsanız kuşkusuz parlak olmasını da istiyorsunuzdur. Mutfağınızı parlaklaştırmanın en temel yolu beyaz renkten geçer. Bir zamanlar mutfaklarda koyu renkli mutfak dolapları trendler arasındaydı. Koyu renkli mutfak dolapları zaten Türkiye’de dar, basık, küçük olan mutfakları daha da daralttı. Bu yüzden son zamanlar hanımlar, parlak beyaz renkte mutfak dolabı modellerine kaydılar.  Beyaz mutfak dolabı modelleri, mutfağınızın daha temiz, aydınlık, büyük ve sıcak görünmesine olanak sağlar. Parlak beyaz rengi daha sade ve gözleri yormayan bir renktir.

Bu yazımızda size beyaz mutfak dolapları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Hem hangi durumlarda bu dolapların tercih edildiğini hem de beyazın evinizi nasıl güzelleştirdiğini göstermek istedik. Burada yurt içinden ve yurt dışından örneklere sunmaya gayret ettik. Siz de kendi eviniz için özel mutfak dolapları yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz. Parlak beyaz mutfak dolapları ile tezgah arası fayans ve mutfak tezgahı seçiminizde kolaylık sağlar. İlerleyen yılları da düşünecek olursanız parlak beyaz renk ile başka renkler kolay şekilde kombinlenebilir ve mutfağınızın dekorunu canınız sıkıldığında kolayca değiştirebilmenize olanak sağlar .

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın