En İlginç Ev Eşyaları-30 Harika Örnek

Ev dekorasyonu denince akla ilk olarak boya badana, zemin kaplamaları ve mobilyalar gelse de aslında bir evin mutlu bir yuva haline gelmesi detaylarda gizlidir. Bazen sadece pratiklik ya da rahatlık sağladığı için satın aldığımız pek çok ev eşyasının daha şirin renklere sahip olmasını ve evimizi daha güzel göstermesini isteriz. Çünkü tüm bu detay görünen ev eşyalarına baktığımızda ruhumuz huzurla dolar ve mutlu bir yuvaya kavuşmuş oluruz. Biz de bu içeriğimizde evinizi daha neşeli ve şık bir hale getirmeniz için sizlere ilham verebilecek en ilginç ev eşyaları örneklerini derledik. Keyifli okumalar. 🙂

İlginç Paspas Örnekleri

İç mekan dekorasyonun büyük ve önemli bir kısmını oluştursa da giriş olmadan gelişme olmaz. Dolayısıyla eve girerken bizi karşılayan ilk şey olan paspaslar da komik, eğlenceli ya da sade tasarımları ile bizi yansıtabilmelidir.

Anahtar Askılığı Kullanımı

Tam evden çıkacakken anahtarını nereye koyduğunu bulamayanlardan mısınız? O zaman bir anahtar askılığı almanız sizin için faydalı olacaktır. Böylece hem eve geldiğinizde anahtarlarınızı hemen askısına asıp çıkarken alabilir ve stres olmazsınız hem de ev dekorasyonunuza şık bir katkı sağlamış olursunuz.

Organize Ayakkabılık Modelleri

Eve girince ilk iş ayakkabılarımızı çıkarıp rahatlamak olur. Özellikle çok çocuklu kalabalık ailelerde bu ayakkabıları koyacak yer bulmak zorlaşır ve ayakkabılar düzensiz halde kalmaya başlar. Siz de Bu karmaşık görüntüyü engellemek ve ayakkabılarınızı daha iyi korumak için organize ayakkabılıkları kullanarak ayakkabılarınızı depolayabilirsiniz.

Figürlü Kapı Tutucu Örnekleri

Özellikle sıcak yaz aylarında küçük bir esinti bile en büyük dileğimiz olur. Bunun içi kapıyı pencereyi açar evi havalandırırız ama bazen kapılar rüzgardan kapanır ve çabalarımız boşuna gider. Bu nedenle kapıların önlerine ağır eşyalar koyarak kapanmalarını önlemeye çalışırız. Ancak bunun için özellikle tasarlanmış figürlü kapı tutucular küçük varlıkları ile evinizi daha tarz bir mekan haline getirebilirler.

Kitaplık Koltuk

Eğer tam bir kitap severim ve kendime kitap okuma köşeleri oluşturmak istiyorum diyorsanız sizin için tasarlanmış olan kitaplık koltuklar ile kitaplarınızı hem intizamlı bir halde muhafaza edebilir hem de sürekli elinizin altında olmasını sağlayarak kitaplara ve edebiyata ilgiyi arttırabilirsiniz.

Enteresan Minik Kitaplıklar

Kitaplarınızı korurken aynı zamanda eğlenceli, şık ve farklı tasarımlar arıyorsanız bu minik kitaplıklar size ilham verebilir.

Katlanabilir Koltuk/Yatak

“Sınırlandırılmayı hiçbir zaman sevmedim, eşyalarımı ihtiyacıma göre şekillendirmek istiyorum. ” diyenlerdenseniz katlanabilir koltukları seveceğinizi düşünüyoruz. İster koltuk ister yatak isterseniz tanımlamayan enteresan şekillerde kullanabileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bu ev eşyası tam size göre!

Nefes Alan Koltuk

Hem rahat hem de eğlenceli bir koltuk tasarımı arıyorsanız oturup kalktıktan sonra nefes alıp verir gibi şekli eski haline dönmesinden ismini alan ve vücudunuza göre biçimlenen nefes alan koltuğu tercih edebilirsiniz.

Dekoratif Kumandalık

Televizyon keyfi yaparken ya da koltukta kitap okuyup kahvemizi yudumlarken sürekli bardağımızı orta sehpaya bırakıp almak zor gelebiliyor. Siz de bazen “ Keşke koltuğun kenarına içeceğimi koyduğumda dökülmese.”  diyenlerdenseniz ya da sürekli kumandanızı kaybedip bulmak için her yeri arıyorsanız bu dekoratif kumandalıklar tam size göre.

Figürlü Çay Demleme Aparatı

Çay demlemek için demlik büyük geliyor ama sallama çayları da sevmiyorum diyenlerdeniz enteresan tasarımları ile figürlü çay demleme aparatlarını kullanabilir ve çay demlemeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Şeffaf Saklama Kutusu

Normalde sakladığımız, daha sonra kullanmak için bir kenara ayırdığımız eşyalarımızın görünmesini çok da tercih etmeyiz. Ama daha sanatsal bir bakış açısı ile tasarlanmış şeffaf bir saklama kutusu fikrinizi değiştirebilir. Hem eşyalarımı koyacak bir yer arıyorum hem de bunu dekoratif bir öge olarak kullanmak istiyorum diyorsanız belki bu son derece ilginç şeffaf saklama kutusunu kullanmayı deneyebilirsiniz.

Şeffaf, Çiçekli Tablo

Özellikle bahçesi olmayan evlerde evi doğa ile bütünleştirmek için arayışlara girer ve bir çiçekler yardımıyla evi canlandırmaya, renklendirmeye çalışırız. Bunu kimileri canlı çiçeklerle yaparken kimileri de cansız süs çiçeklerini ya da çiçekli tabloları tercih ederler. Siz de duvarlarınızı zarif bir tablo ile süslemek istiyorsanız şeffaf çiçekli tabloları deneyebilirsiniz.

Seramik Vazo

Evinizde otantik bir hava yaratmak istiyorsanız seramik vazolar şık renkleriyle size yardımcı olacaktır.

Metal Laleler

Evi canlandırmak için canlı ve renkli çiçeklerin yanı sıra metal ve nötr renklere sahip laleler de evinizde şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Sonuçta çiçek çiçektir. 🙂

Duvar Saksılığı

Yürürken pencerelerde gördüğümüz saksılar içimizi açar. Ama bazen çiçekleri iç mekanda kullanarak evde daha doğal bir hava yaratmak isteyebiliriz. Bu noktada saksılarımızı nereye ne şekilde koyduğumuz dekorasyonu büyük ölçüde etkiler. Özellikle evcil hayvanı olanlar için ortalıkta çiçeklerin olması çiçeklerin sağlam kalmasını zorlaştırabilmektedir. Bunun için duvar saksılıkları kullanarak saksılarınızı daha estetik bir şekilde koruyabilirsiniz.

Dekoratif Dosya Tutucu

Evinizde ya da ofisiniz de organize edilmeyi bekleyen yığınla dosyanız varsa bu dekoratif dosya tutucular ile dosyalarınızı düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Renkli Şirin Evler

Sıcak tatil beldelerinden ya da güzel yerlerden dönerken o yerlerdeki hatıraları çağrıştıran birkaç küçük, tatlı hediye alırız kendimize. Bu hissi yakalamak isterseniz, sokakları güzelleştiren renkli ve şirin evlerin minyatürleri kullanabilirsiniz.

Metal Heykeller

Metal minyatür heykeller ile salonunuzda şık bir iç mekan tasarımını kolayca tamamlayabilirsiniz.

Dekoratif Fare Figürü

Şirin bakışları ile hayvan figürleri bize hem ilham verir hem de evimizi kendileri gibi şirin bir hale getirir. Evcil hayvan beslemekten çekiniyorsanız, ya da sıkı bir hayvan severseniz ama hayvanlara alerjiniz varsa siz de bu küçük minnoş hayvan figürlerini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sıra Dışı Masa Lambaları

Bazen sadece aydınlanmak için değil de ambiyans oluşturmak için ışık kullanırız. Tam bu noktada size ilham olabilecek sıra dışı lambalar ile ışığı yakmadığınız da bile evde estetik bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Teraryum

İçine mum, bitki ya da çeşitli figürler koyarak ya da yalın hali ile kullanabileceğiniz teraryum modelleri ile şık görüntüleri ile ev dekorasyonunuzu zenginleştirebilir.

Düş Kapanı

Bizi kötü rüyalardan koruduğuna inanılan düş kapanlarının diğer bir işlevi de odanızın daha tatlı bir mekan haline gelmesini kolaylaştırmaktır. Çok farklı renk ve boyutları olması nedeniyle insanı seçim yapmakta zorlandıran düş kapanları ile siz de kabuslardan kendinizi koruyabilirsiniz.

Dekoratif Kum Saati

Bazı eşyalar teoride bir işleve sahip değilmiş gibi görünse de aslında çoğunun işlevi insanlara huzur vermektir. Tam da bu işleve layık olarak dekoratif kum saatleri hem estetik görüntüyü tamamlamakta hem de kum tanelerinin akışını izleyenlerin iç huzuru sağlamaktadır.

Enteresan Tasarımlı Saatler

Zaman geri gelmeyen bir değer ve onu kontrol ederken kullandığımız saatlerin sunduğu görüntü bize daha kaliteli zamanlar geçirmede yardımcı olabilir. Siz de ilgi alanlarınıza yönelik olarak astrolojik, oyuncaklı, renkli ya da siyah beyaz gibi farklı tasarımlara sahip saatler kullanarak duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

Vintage Telefonlar

Artık ev telefonları eskisi kadar kullanılmıyor. Ama onların salonumuzda, aynalı dolabın üstünde duruşlarının verdiği havayı hiçbir eşya vermiyor. Bu yüzden ev telefonu kullanmasanız da vintage bir telefon edinerek dekorasyonunuza anlam katabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Vintage Dekorasyonu

Çok Amaçlı Telefon Tutucu

Telefon, tablet ve bilgisayarlar günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiler. Özellikle yalnız kaldığımızda bulaşık yıkarken ya da yemek yerken bile aynı zamanda bir şeyler izlemek istiyor ama telefonu koyacak yer bulamıyoruz. Bunun için çok amaçlı telefon tutucularını kullanabilir ve işinizi rahatça yapabilirsiniz.

İlginç Çoklu Prizler

Teknoloji demişken şarj aletlerinden bahsetmeden olmaz. Hele de kalabalık evlerde birçok kişinin şarj ihtiyacı nedeniyle çoklu prize ihtiyaç duyuluyor. Sıradan çoklu priz yerine renkli ve sıra dışı bir çoklu priz arıyorum diyorsanız bu ilginç çoklu prizleri deneyebilirsiniz.

Lego Dekorasyon

Yaşça büyüdüm ama legolarla ilgilenmekten sıkılmadım diyenlerdenseniz, siz de evinizin farklı kısımlarında lego dekorasyonu kullanarak eğlenebilirsiniz.

Kağıtlık

Tuvalet kağıtlarınızı dolapta saklamak yerine daha kolay erişebileceğiniz bir yerde tutmak için bu enteresan kağıtlıkları kullanabilir ve banyonuzu daha şık bir hale getirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir : En Harika Banyo Tasarımları ve Örnekleri

Figürlü Musluk Aparatı

Çocuklarınıza el yıkamayı sevdirmek ve alıştırmak için ilgilerini çekecek figürlü musluk aparatlarını kullanabilirsiniz.

Evinizde farklı yaklaşımlar ile şıklığı yakalayabilceğiniz en ilginç ev eşyalarını sizler ile paylaşmaya çalıştık. Umarım detaylarda gizli mutluluğu bulabilir ve huzurlu bir yuvaya sahip olabilirsiniz. Ev dekorasyonu ile ilgili aklınıza takılan her türlü soru ve görüşleriniz için Evde Mimar olarak bize ulaşabilirsiniz. 🙂

 

Merve İslam

Evinizi güzelleştirmek için kendi bulduğum örnekleri ve bilgileri sizler ile paylaşıyorum. Güzel bir eviniz olduğunda beni hatırlayın.

7 yorum

 1. Ya bu eşyalar çok güzel, en çok da kağıtlıkla paspaslara bayıldım, elinize sağlık 🙂

  11 Mart 2019, 19:43
  1. Beğenmenize sevindik, dekorasyon ile ilgili her türlü soru için bize ulaşabilirsiniz. 🙂

   11 Mart 2019, 19:48
 2. Çok güzel bir paylaşım olmuş, resmen bu güzelliklerle içim açıldı. Emeğinize sağlık 🙂

  23 Mart 2019, 13:13
  1. Teşekkür ederiiiz 🙂 Dekorasyon ile ilgili her türlü sorunuz için Evde Mimar ekibi olarak buradayız.

   23 Mart 2019, 13:16
 3. Yeni evimde kullanabileceğim ilginç eşyalar hakkında bilgilere rastladım. Umarım devamı da olur. Çok teşekkürler, güzel ve faydalı bir yazı olmuş.

  24 Mart 2019, 12:54
 4. Tuvalet kağıtlık adamın fıyatını öğrenebilir miyim

  9 Aralık 2019, 17:59
  1. Merhaba, dekoratif ürünlerin satışını yapmıyoruz. Sizlere fikir olması için paylaşıyoruz 🙂

   22 Şubat 2020, 23:08

Bizi Arayın