En Sağlıklı Duvar Boyası Hangisi?

Duyarlı ve insan hayatını önemseyen kişilerin bizim gibi boya badana işini meslek edinmiş kişilere soracağı ilk soru kesinlikle sağlıklı boya mı kullanıyorsunuz oluyor. Bu tip soruların ise net bir şekilde cevabı yok. Maalesef ki boya içindeki kimyasallar gereği tamamen sağlıklı bir yapıda olamıyor. Fakat zararlarını minimize eden çevreye ve insan yaşamına karşı hassas boyaların varlığı da söz konusu. Evde Mimar olarak biz de bu içeriğimizi size sağlıklı boyaları anlatarak size bilgiler sunmaya çalışacağız.

boyabadanauygulamalari

Hangi Boya Sağlıklı?

Sağlıklı boya bulabilmek ve Türkiye’de nalburlar üzerinden dilediğiniz an seçim yapabilmek oldukça zorlu bir süreç olabiliyor. Burada yapı marketlere giderek belirteceğimiz boyaları sorabilirsiniz. Burada Alligator boya olarak lanse edilen boyaların kullanımı oldukça önemlidir. İçlerinde elf boya türü sağlıklı olarak görülmektedir. Bu konumlama içerisinde var olan Filli boya vital ürünler de sağlıklı boya kategorisinde yer almaktadır. Bu tür boyaların dışında ise en sağlıklı boya olarak süt boyası söylenmektedir. Süt boyası uygulanması zahmetli olsa da içerisinde zehir barındırmadığı için sağlık açısından oldukça avantajlıdır. Sorunun net cevabını ise evinizi inceledikten sonra Evde Mimar uzmanlarına danışarak görebilirsiniz. Bize dilediğiniz an danışabilirsiniz.

Sağlıklı boya seçerken ismini bilmediğimiz boyaları seçmek yerine güvenilir markalar ile anlaşmak çok daha iyi olacaktır. Bu nedenle yapı marketlerinden alışveriş yaparken veya iyi bir boya ustası ile anlaşırken güvenilir boya markalarından söz etmek çok daha iyi olabilir. Evimizi boya badana yaptırırken bu süreçlere dikkat etmeliyiz. İç cephe boya markası işte tam da bu seçim sürecinde önemli bir yerde durmaktadır.

Duvar Boyası Uygulamaları Daha Sağlıklı Nasıl Yapılır?

Duvar boyası uygulamaları olarak bilinen boya badana hizmeti son derece sağlıklı bir şekilde uygulanabilir olmalıdır. Bunun için kilit nokta kesinlikle havanlandırma özelinde saklıdır. Havalandırmaları iyi bir şekilde yapılan boya badana zehirli gazların uzaklaşmasına da kolaylık sağlayacaktır. İşte bahsedilen duvar boyası uygulamaları için birincil etmen kesinlikle budur. İkincil etmen ise katları doğru şekilde uygulamaktan geçer. Boya badana katları doğru biçimde yapılırsa başarılı bir şekilde korunulmuş olur. Burada boyacı ustası nezlinde de büyük işlerin yapılacağını söylemek gerekir.

saglikliinsanlar

Sağlıklı kelimesi her zaman organik kelimesi ile uyuşmayabilir. Ev sahibinin psikolojik rahatlığı da sağlıklı kelimesini tam olarak kapsar. Bunun için profesyonel boya badana ustaları ile çalışmak son derece önemli hale gelebilir. Burada işini zamanında yapmak, doğru şekilde boya badana uygulamasını gerçekleştirmek ev sahibinin sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Bu noktada boya markaları seçimi de büyük önem taşımaktadır. Özellikle kaliteli boya markası seçimi ve uygulaması bu bağlamda belirleyici olmaktadır. Ev sahiplerinin de bu aşamada sürece destek olması ve kendi sağlıkları için doğru kararlar vermeleri gerekir.

Bu içeriğimizde size en sağlıklı duvar boyası hangisi başlığı altında bildiğimizi yansıttığımız içerikleri hazırladık. Umarım sizler için faydalı olmuştur. Siz de merak ettiğiniz diğer soruları bize yöneltebilir, Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an tanışabilirsiniz. Bir önceki içeriğimiz ev planları ve ev krokisi sayfamızı da ilgili linkten inceleyebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın