En Uygun Ev Boyama Fiyatları

Ev boyama süreci ev sahiplerinin ortalama olarak 3 yılda 1 gerçekleştirdiği evi güzelleştirme operasyonuna verilen isimdir. Bu uygulamalar öncesinde ise derin bir fiyat araştırma süreci ile karşı karşıya kalabiliriz. Biz de Evde Mimar olarak bu sürecinizi kolaylaştırmak ve size en uygun ev boyama fiyatları sunmak için değerli bir içerik hazırladık. İçeriğimizin başlıkları ve size vereceğimiz bilgiler ise şu şekilde:

1- Ev boyama fiyat tablosu

2- Ev boyama fiyat hesaplama

3- Fiyatlar hesaplama yapılırken dikkat edilir?

4- Boya markası seçimi fiyata etki eder mi?

5- Ev boyama ne kadar sürer?

6- Ev boyama ustaları müşteriye nasıl davranmalı?

7- Hangi evler boyanmalı?

8- Evini boyatanların yorumları

Ev Boyama Fiyat Tablosu

Bir tablo ile fiyatları görebilmek tek bakışta evinin fiyatını görebilmek size hem kolaylık hem de evinizi boyatmanız için size motivasyon verebilir. Evde Mimar olarak hazırladığımız tabloda fiyatları inceledikten sonra ise bizimle iletişime geçip online keşif almanızı şiddetle öneriyoruz. Fiyatların tahmini olduğunu ve evden eve göre farklılaştığını söyleyerek sizi ev boyama fiyatları tablomuz ile baş başa bırakıyoruz.

Ev Boyama Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler Dekoratif Boya (Eşyasız)
1+1 (60-90 m2) 800-1.200 TL 1.150-1.460 TL  2.150-2.450 TL
2+1 (90-120 m2) 1.200-1.500 TL 1.460-1.750 TL 2.450-2.750 TL
3+1 (120-150 m2) 1.500-1.800 TL 1.750-2.000 TL 2.750-3.000 TL

Fiyat tablomuz içerisindeki fiyatlar taban ve tavan fiyatlar olarak size aralıklı bir şekilde verilmiştir. Özellikle italyan boya ve sedef boya gibi uygulamalar için ise aralıklar eve göre değişebilmekte, kesin fiyat için mutlaka online keşif alınması tavsiye edilmektedir.

Ev Boyama Fiyat Hesaplama

Ev boyama fiyatları aradığınızda kolayca hesaplayabilmeniz için size son derece kolay bir şekilde kullanabileceğiniz bir hesaplama modülü hazırladık. Bu modül içerisinde metrekare bilgilerinizi ve evinizin durumunu girerek tahmini ev boyama fiyatınız ile karşılaşabilirsiniz. Burada dilerseniz dekoratif boya uygulamaları fiyatlarını da görebilirsiniz.

Yükleniyor

Fiyat Hesaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

evboyamafiyathesaplama

Ev boyama fiyatları hesaplanırken birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Bu faktörler arasında duvarların durumu, evin metrekaresi ve evin tadilat ihtiyacı önemli rol oynar. Bu süreçte her evin yapısı oldukça farklı olduğu için fiyatların da esasında tam olarak verilemez. Burada tahmini bir şekilde fiyatlar verilerek ön bilgi oluşturulur. Evin tam olarak keşfi sırasında ise eksperler evi inceler ve o şekilde ev boyama fiyat hesaplama işlemi gerçekleşir. Burada ustanın kabiliyeti ile birlikte müşterinin işin 1 günde bitmesini istemesi gibi faktörler de fiyatları doğrudan etkileyen birimler arasında yer almaktadır.

Boya Markası Seçimi Fiyata Etki Eder Mi?

Evin boya badana çalışmaları yapılırken boya markası seçiminin önceden yapılması son derece önemlidir. Eğer iyi bir marka ile ev boyanırsa boya hem daha kalıcı hem de daha şık durur. Bunun seçimini ise ev sahibi ile boyacı ustası ortaklaşa yapmalıdır. Sorumuza geri dönecek olursak eğer boya markası seçiminin fiyata Evde Mimar için etki etmeyeceğini söyleyebiliriz. Evde Mimar olarak zaten yüksek standartlarda boya markaları ile çalışarak müşteriye o şekilde hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş bir kuruluş olduğumuz için bu tür seçimler bizim için fiyata etki eden kavramlar arasında yer almamaktadır.

Ev Boyama Ne Kadar Sürer?

Ev boyama uygulamalarının süresi evden eve göre değişmesine rağmen ortalama boyutlardaki evler için (70-120m2) genellikle 2 gün sürmektedir. Elbette ki burada evlerdeki ekstra durumlar süre konusunda değişik durumlar yaratabilir. Burada ev sahibinin isteğine göre 1 günde biten boya badana çalışmaları da yapılmaktadır. Fakat bu tür çalışmalar fiyat hesaplama modülümüzde de gördüğünüz üzere ekstra bir şekilde fiyatlandırılmaktadır.

Ev Boyama Ustaları Müşteriye Nasıl Davranmalı?

Günümüzde ev boyama artık bir sanat olarak kabul ediliyor ve günümüz metropol insanları da buna gereken önemi vermeye çoktan başladı. Ev boyama ustaları da bu değişime ayak uydurmaya çoktan başladı.

evboyamaornekleri

Ev boyama ustaları da günümüzün modern iletişimini kullanmaya özen göstermeli. Öncelikle müşteri ile usta arasında güvenin kurulması ile başlayan süreç işin bitimine kadar devam etmeli. Güvenden sonra kurulan samimiyet, boya ustasından fikir alma sürecine kadar işleyebilmeli. Müşteri evi için yanlış bir boya seçtiğinde boya ustası bunu samimiyet ile söyleyebilmeli. Aksi takdirde ortada güven de kalmaz samimiyet de.

Boya ustaları yeri gelince müşteri ile empati sağlayabilmeli. Yeri gelince müşterinin aklında olmayan dekorasyon fikirlerini dahi söyleyebilmeli. Bu da müşteri ile ev boyama ustası arasındaki güvenin daha da sağlamlaşmasını sağlar.

İşini severek yapan boya ustaları daha başarılı evlerin doğmasını sağlar. Siz de, size fikirler veren, empati yapabilen ve samimi olan ustaları seçerken özen göstermelisiniz. İş bitiminde ortaya sizin aklınızdaki gibi bir yaşam alanı ortaya çıkabilsin.

Hangi Evler Boyanmalı?

Ev boyama ustalarının müşteriler ile nasıl iletişim kurması gerektiğinden bahsetmiştik. Sırada ustaların hangi evleri boyaması gerektiğinde. Eğer siz ev boyama sırasında yanlış bir karar verdiğinizde ustanın size fikirlerini rahatça söyleyebilmesi gerekir.

Örneğin küçük bir eviniz varsa, siz de evinize koyu bir renk yaparsanız ustanın size müdahele etmesi gerekir. Küçük evlerde daha açık renklerin kullanılması gerekir ve ustaların da 1+1, 2+1 gibi bu evleri açık renklerde boyaması gerekir.

evboyamauygulamalari

Eğer büyük bir eviniz varsa salonunuzda dekorasyon ile birlikte istediğiniz renk kombinlerini yapabilirsiniz. Salon büyük diye de renk kombinlerini abartmamakta fayda var. Aksi takdirde büyük salonunuzun renk kombinleriyle hakkını vermemiş olursunuz. Gri, yeşil, beyaz ve mavi tonları gibi renkler salonunuza hem ferah bir hava verecektir hem de renk seçenekleri ile salonunuzdaki sıcak enerjiyi yakalayacaksınız. Ev boyama ustasından da bu noktada fikirler almaya gayret edin. Evin güneş almayan odalarınız bulunuyorsa, bu noktada duvar renkleriniz çok önemli. Daha açık tonlar kullanmaya gayret etmelisiniz. Beyaz, fil dişi, şampanya rengi gibi renkler evinizin güneş almayan kısımları için son derece ideal renklerdir.

Sonuç olarak size, ev boyama fiyat tablosu, ev boyama fiyat hesaplama, fiyatlar hesaplama yapılırken dikkat edilir, boya markası seçimi fiyata etki eder mi, ev boyama ne kadar sürer, ev boyama ustaları müşteriye nasıl davranmalı, hangi evler boyanmalı içeriklerini paylaştık. Ayrıca evini boyatanların yorumlarını da görebilirsiniz.

Evini Boyatanların Yorumları

Ev boyama hakkında uzman görüşlerinin dışında evini gerçekten boyatanların yorumları çok daha değerli olabilir. Özellikle ev sahiplerinden ev sahiplerine tavsiyeler yararlı olabilir. Biz de bu bölümde size evini boyatanların yorumlarını sizler için derledik.

“Ev boyama ustası bana renk konusunda çok yardımcı oldu. “- Irmak Kaynar

Evimde değiştirmek istediğim renkler konusunda kararsız kalmıştım. Ev boyama ustası bana renk konusunda çok yardımcı oldu. Teşekkürler

“Evimin bu kadar hızlı boyanacağını tahmin etmiyordum.” – Derin Aksu

Evimin bu kadar hızlı boyanacağını tahmin etmiyordum. Geleneksel boyama ustaları ile modern ustaların arasındaki farkı şu an daha iyi anladım.

“Evde Mimar ekibi ile internetten tanışınca evimin boya badana konusunda bana çok yardımcı oldular.” – Onur Karakaş

Daha önceden evime boya badana yaptırmam gerektiğinde sokakta boya ustası numarasını görüp aramıştım. Şimdi ise Evde Mimar ekibi ile internetten tanışınca evimin boya badana konusunda bana çok yardımcı oldular.

“Usta evimin boğucu etkisinden kurtardı beni.“ – Okay Arda

Salonumun boyasında kullanmak istediğim renkleri kafamda belirlemiştim ama ev boyama ustası sayesinde kafamdakilerin yanlış olduğunu gördüm. Usta evimin boğucu etkisinden kurtardı beni.

Ceren Ceylan

Ev dekorasyonu konusunda merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışırken sizi şaşırtacak ve aynı zamanda ilham verecek fikirler ile de size yardımcı olmaya çalışacağım.

Bizi Arayın