Epoksi Boya Renkleri ve Fiyatları

Epoksi boya ülkemizde yeni yeni açılan ve büyüyen uygulamalardan biridir. Özellikle büyük, kurumsal yapılarda epoksi boya, zemin kaplama çalışmaları tercih edilir. Evde Mimar olarak bu içeriğimizde ise epoksi boya renkleri ve fiyatları bölümüne değinerek size daha iyi bir biçimde yardımcı olmaya çalışacağız. Siz de yazımız içerisinde bu uygulama ile ilgili merak ettiklerinizi rahatlıkla bulabileceksiniz.

Epoksi Boya Renkleri Kataloğu-Kartelası

Katalog kavramı elbette ki geniş ve büyük bir kavramdır. Epoksi boya için ise durum bilinen ev boya renkleri katalogu durumlarından biraz daha farklılık gösterir. Bu uygulama içerisinde daha az renk vardır. Renklerin azlığı olmasının yanında ise epoksi boya ustanın kabiliyetine göre eşsiz modellere dönüştürülebilir. Bu model dönüşmesinin yanında ise iyi örnekler incelemek ve evin yapısını bilmek gerekir. Biz ise bu yazımıza hitaben katalog örneğini size aşağıda iletmiş olacağız.

epoksiboyakatalogu

Renklere göz attığımız biraz daha standart birimlerin olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Renklerin hayatımızdaki değerlerini yansıtan bu katalog içerisinde standart epoksi boya çalışmaları yapılabilir. Çalışmaların epoksi zemin kaplama üzerindeki farklı örneklere dönüşmesi için ise ustanın kabiliyeti ve iyi modelleme önemli rol oynamaktadır.

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boya fiyatları kısmı biraz tahmini biçimde verilir. Fiyat verme işlemi çok daha fazla araştırmaya dayalı olduğu için boya badana fiyatları gibi net bir hesaplama aracından söz edilemez. Burada yerin incelenmesi ve yere göre karar verilmesi çok daha önemli şekilde dizayn edilmesi gereken çalışmalar arasında yer almaktadır. Aşağıda epoksi boya fiyatları maddelendirmelerimizde ise aralıklar ile malzeme fiyatlarını size belirtmeye çalışacağız.

 • Epoksi, Polyester, Boya 1 Kg: 100 TL – 160 TL
 • Epoksi Astarı 1 Kg: 50 TL – 80 TL
 • Şeffaf Parlak Epoksi 1 Kg: 30 TL – 50 TL

Epoksi Boya Uygulama Örnekleri

Epoksi boya uygulama bakımından kendi içerisinde oldukça çeşitli bir uygulama biçimidir. Bu çalışmaların arasında örneklerin incelenmesi, modellerin iyi bir şekilde seçilmesi önemli olacağından dolayı biz de size epoksi boya uygulama örnekleri sunmaya çalıştık. Bunun için dünyanın dört bir yanında yapılan çalışmaları sizler için derledik. Burada hem dekorasyon hem de model olarak fark yaratan örnekleri seçmeye çalıştık. Bu kapsamda sizler de ilham alarak kendi yapılarınız için eşsiz fikirlere ulaşabilirsiniz.

Örneklerin detaylı bir şekilde incelersek işçiliğin oldukça önemli bir parametre olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Bu çalışmalar arasında yer alacak zemin kaplama projeleri de bu kapsam içerisine dahil olarak işe müdahil olmaya çalışırlar. Bunları uygulayacak usta da işine hakim ve üstün tecrübeli kişilerden meydana gelen bir topluluktur.

Epoksi Boya Nerelerde Kullanılır?

Epoksi boya kullanım olarak oldukça geniş bir alana hitap eder. Hemen hemen her yapının bölümlerine epoksi iliştirilebilir. Kullanım olarak zorlu olması nedeninden dolayı da her alanda tercih edilmeyebilir. Genellikle okul, hastane, avm gibi büyük yapıların zeminlerinde epoksi boya ile karşılaşabiliriz. Bunun yanında özellikle geniş evlerin dekoratif kısımların bu uygulamayı rahatlıkla kullanabiliriz. Zeminin iyi durması için de bazen banyo ve mutfaklarda tercih edilmektedir. Maddeler halinde epoksi boya nerelerde kullanılır sorusuna yanıt vererek size daha iyi yardımcı olalım.

 • Okul, Hastane, Avm gibi yapılar
 • Banyo ve Tuvalet zeminler
 • Geniş evlerin dekoratif bölümler
 • Tamamen düz olması gereken hassas zeminler
 • Sürekli ıslanan zeminler
 • Gıda sektöründeki fabrikalarda

Epoksi Boya Özellikleri Nelerdir?

Epoksi boya özellikleri bakımında bildiğimiz, silikonlu boyalardan farklıdır. İç cephe boya markaları arasından da sıyrılan ve kendine has özellikleri olan bu uygulama özgün yapısı sayesinde zeminlerde yer almaktadır. Özelliklerini daha iyi bir biçimde anlamanız için ise size maddeler biçiminde özelliklerini belirtmek istiyoruz.

 • Dirençli olduğu için zemindeki sıvı ve kimyasallara dayanıklıdır.
 • Antibakteriyel özellik gösterir.
 • Sürtünmeye ve aşınmaya dayanıklıdır.
 • Tasarımsal genişliğinden dolayı şık durur.
 • İzolasyonu kolaylaştırır.
 • Temizlenmesi kolaydır.

Renk Tercih Etmek Ne Kadar Önemli?

Epoksi boya renkleri tercihi yapabilmek evinizin uzun süreli yaşamı için kritik öneme sahiptir. Renklerin insan üzerindeki etkileri, renklerin anlamları göz önünde bulundurulduğunda duygularımızı da nasıl belirleyeceğini rahatlıkla fark edebiliriz. Epoksi boya renkleri içerisinden de tercih yapabilmek bizim önümüzü açan ve aynı zamanda bize yol gösteren çalışmalardan biridir. Bizim tavsiyemiz bu noktada beyaz ve griye yakın renkleri tercih etmeniz, bu renkler ile zemininizi dizayn etmeniz şeklinde olacaktır.

Bu yazımız içerisinde size epoksi boya ile ilgili birçok detay altında bildiklerimizi aktarmaya çalıştık. Boya renkleri konusunda da size elimizden geldiğince örnekler sunduk. Bu çalışmalarımız arasında size kullanım örnekleri, fiyat bilgisi ve özellikleri ile alakalı da elimizden geldiğince aktarımda bulunduk. Siz de konu ile alakalı merak ettikleriniz varsa bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi Evde Mimar ekibine iletebilirsiniz.

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın