Epoksi Zemin Kaplama Örnekleri

epoksizeminkaplamaornekleri

Eviniz için işyeriniz için epoksi zemin kaplama çalışmaları çok yaratıcı sonuçları da beraberinde getirebilir. Bu yüzden ev sahipleri olarak örnekleri incelemek, doğru örnekler ile evimizi dekore etmek faydalı olacaktır. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde size epoksi zemin kaplama örnekleri derledik. Örneklerin genel yapısını Türk evlerine uydurarak örnekleri seçmeye çalıştık. Umarız sizin için faydalı olur.

Epoksi zemin kaplama çalışmaları genel olarak iş yerlerinde tercih edilmektedir. Bu tercih çalışmaları genel itibari ile sağlamlık ve uygulamadaki kolaylık sebebi ile seçilmektedir. Uygulamaların uzun yıllar dayanan nitelikte olması seçilmesinde başrolü oynamaktadır. Siz de örneklerin ardından epoksi zemin kaplama fiyatları sayfamızı inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Epoksi zemin kaplama modelleri ve çeşitleri yapılarınızı güzelleştirmek için yeterli sayıdadır. Özellikle 3d modelleri epoksi zemin kaplamayı birçok zemin kaplama aracından direkt olarak farklılaştırmaktadır. 3 boyutlu modeller ile boyadan sanat ortaya çıkmakta, ortaya çıkan sanat da güzel evlerin, işyerlerinin oluşumuna katkıda bulunmaktadır. Epoksi boya eşsiz seçenekleri ve eşsiz imkanları ile buna yardımcı olmaktadır.

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama

Multilayer zemin kaplama genel olarak çöküklerin giderilmesi, zedelenmiş yüzeylerin yeniden tamir edilmesi için ortaya çıkmıştır. Zemini parlak bir hale getiren bu çalışma ile birlikte dayanıklı zeminler ortaya çıkarılabilir. Multilayer epoksi zemin kaplama yapılacak yerler için yoğun geçiş bölgeleri olması zarar teşkil etmez. Bu sebeple hastane, okul gibi toplu alanlarda tercih edilmektedir.

Coating Epoksi Zemin Kaplama

Coating zemin kaplama, epoksi kaplama çeşitleri arasından en toz tutmayanı en kir tutmayanı olarak nitelendirilebilir. Toz tutmamasının dışında kolay temizlenebilir olması da coating epoksi için rahatlıkla ifade edilebilir.

Self Levelling Epoksi Zemin Kaplama

Bu kaplama türü genel olarak 1 ile 3 mm arasındaki kalınlığı değişen niteliklerdedir. Islak ve nemli yüzeyler için uygun olmayan bir çeşittir. Tüm bunlara rağmen epoksi zemin kaplama çeşitleri arasından en dayanıklı olanıdır. Özellikle ağır araçların geçeceği zeminlerde tercih edilmektedir.

Mortar Epoksi Zemin Kaplama

Mortar epoksi, ağır sanayi, otomotiv gibi alanların değişilmez epoksi çeşitlerinden biridir. Kirli olabilecek sanayi alanlarında büyük oranda kullanılmaktadır.

Bu yazımızda size epoksi zemin kaplama örnekleri sunmanın yanında çeşitleri ve özellikleri de derlemeye çalıştık. Örnekleri incelemenizi, kendi yapınız için ilham almanıza yardımcı olmaya çalıştık. Bu noktada siz de zemininizi sağlamlaştırmak, kaplamak istiyorsanız Evde Mimar ekibi ile iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi istediğiniz an bize iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Epoksi Masa Nedir ve Nasıl Üretilir?

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

2 yorum

  1. epoksi uygulamalarında kaç gün bitirmek için yeterli olur.

    18 Mayıs 2018, 11:20
    1. Elbette ki yere göre, metrekareye göre bu sorunun cevabı değişir. Fakat biz ortalama olarak 3 gün belirliyor, çalışmalarımızı bu şekilde yürütüyoruz.

      19 Mayıs 2018, 13:42

Bizi Arayın