Erguvan Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Renkler

Erguvan rengi ismini çiçeğinden alan dekorasyonun önemli renklerinden biridir. Baklagiller familyasından olan bu bitki hafif daire şekli ile son derece güzel görünümlü bir bitkidir. Doğadaki güzellikleri evlere yansıtan boya renkleri de elbette ki erguvan çiçeğinden esinlenmişlerdir. Erguvan çiçeği henüz olgunlaşmadan önce kırmızı ve morun tonları ile doğayı selamlar. Bu selamla şekli de günümüzde erguvan rengi olarak evlerimize yansımaktadır. Bahar aylarında İstanbul’da da sık gördüğümüz bir çiçek olan erguvan Bizans imparatorluğu zamanında ise hükümdarların üzerinde bulunacak kadar değerli bir renktir. Erguvan rengi ev dekorasyonunda güzel kombin olacak bir renk olduğu için günümüzde ev eşyalarında, mobilyalarda tercih edilir, kullanılır.

erguvanrengievdemimar

Erguvan Renginin Anlamı

Erguvan renginin anlamı kullanım alanlarına göre farklılık gösterebilir. Kombinlendiği renk ve bulunduğu atmosfer rengin insanlar üzerindeki etkisini gösterecektir. Erguvan rengi doğruluk dürüstlüğü simgelediği gibi kimi zaman da lüksü, gösterişi ifade eder. Eğer minimalist alanlarda kullanılırsa erguvan rengi temizliğin rengi olabilir.

Erguvan Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Her içeriğimizde belirttiğimiz gibi örnekleri incelemek son derece önemlidir. Duvarlarda rengin duruşu, farklı farklı dekorasyonlarda rengin evi süsleyişi burada kritik öneme sahiptir. Biz de bu bölümde sizler için en güzel erguvan rengi duvar boyası örnekleri derlememizi sunacağız.

Erguvan Rengi Hangi Odalarda Kullanılır?

Erguvan rengi genellikle çocuk odalarında, genç odalarında tercih edilir. Trend bir renk olan erguvan, boya markaları arasında da çok satan renklerden biridir. Marshall boya renkleri arasında erguvan rengi yapı marketlerde aranan renkler arasındadır. Genç odaları yanında sağlık merkezi gibi iş yerlerinde erguvan rengi tercih edilebilir. Temizliğin ve gösterişin ortak simgesi olduğu bu iki noktayı yakalamak isteyen merkezler erguvan rengini iş yerlerinde düşünebilirler.

Erguvan rengini kullanmak için önce kendi duygularımızın farkında olmamız gerekir. Hangi duyguları hissettiğimiz, hangi duygular ile evde yaşayabileyeceğimizi hayal etmemiz gerekir. Özellikle yatak odası ve çocuk odalarını dizayn ederken kendi karakterimizin erguvan rengi için uygun olup olmadığına karar vermemiz büyük önem taşır.

Erguvan Rengi ile Uyumlu Renkler

Erguvan rengi birçok renk ile muhteşem bir uyum içerisinde çalışmaktadır. Rengin böylesine çok talebinin olmasının nedeni diğer renkler ile arasındaki uyumdur. Biz de Evde Mimar ekibi olarak size erguvan renginin yanına en çok yakışan renkleri derledik. Umarız beğenirsiniz.

Bu yazımızda sizler için erguvan rengi duvar boyası örnekleri ve erguvan ile uyumlu renkleri anlatmaya çalıştık. Umarız beğenmişsinizdir. Siz de bu konu ile alakalı olarak merak ettiğiniz başka renkler varsa bir önceki içeriğimiz fuşya rengi ile alakalı örnekleri inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yeşil rengi duvar boyası örnekleri

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın