Esenyurt Boyacı Ustası Boya Badana Hizmetleri

esenyurt-boyaci-ustasi-boya-badana-hizmetleri

Esenyurt 19. yüzyıl başlarında Ekrem Ömer Paşa’a ait çiftlik topraklarında kurulmuştur. Toprak hissedarlarlarından Eşkinozgillerden Eşkinoz adını almıştır. 1967 yılında adı Esenyurt olarak değişmiş, 1989 yılında ise belediye olmaya hak kazanmıştır. Yüz ölçümü 2.770 hektar olan Esenyurt ilk zamanlarda Büyükçekmece ilçesinin semtlerinden biriyken 2008 yılında Kıraç beldesi ile birleşerek İstanbul’un bir ilçesi haline gelmiştir. Esenyurt, Marmara bölgesinin trakya alt bölgesinde bulunmaktadır. Doğusunda Küçükçekmece gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere mahallesi ve Tem karayolu, güneyinde ise Firuzköy ve E-5 karayolu bulunmaktadır. Komşu ilçeleri ise Avcılar, Büyükçekmece, Başakşehir, Arnavutköy ve Beylikdüzüdür.

Esenyurt Boya Badana Ustaları

Boya badana evi güzelleştiren en önemli faktörlerden biridir. Evinizi güzelleştirmek için yapacağınız boya badananın da işinin ehli kimseler tarafından yapılması elbette ki daha pozitif sonuçlar doğuracaktır. Esenyurt boya badana ustaları işlerinde oldukça profesyoneldir ve daha önce bir çok farklı mekan ve şartlarda çalıştıkları için fazlasıyla tecrübelidir. Müşterilerini nasıl memnun edeceklerini iyi bilirler, onların isteklerini de göz önünde bulundurarak olabilecek en hızlı ve en uygun şekilde boya badana işini tamamlarlar.

Boya badana işlerinde en gerekli şeylerden biri de hızdır çünkü boya yapılırken evinizin kimi kısımları kullanıma açık olmaz ve bu birtakım sorunlar yaratabilir. Fakat hızlı ve iyi sonuçlar elde etmek  herkesin yapabileceği bir iş olmadığından Esenyurt boyacı ustalarımızı diğerlerinden ayıran özellik budur. Sadece hız da yeterli değildir. Hızın yanında temiz ve tertipli bir çalışma da gereklidir. Ustalarımız eşyalarınızı ve yerlerinizi koruyarak boya yapar ve evinize hiçbir zarar vermeden işlerini bitirirler. Yaptıkları işçiliğin titizliği ve detaylara önem vermeleri gözde olmalarını sağlamıştır. Bu yüzden Esenyurt boyacı ustalarımıza gözü kapalı güvenebilirsiniz.

esenyurt-boyaci

Esenyurt Boya Badana Fiyatları

Esenyurttaki evinizi boyatmak mı istiyorsunuz? Herkesin önceliği elbette uygun fiyatlı olmasıdır ama ucuza kaçmaya çalışırken sonuçlarının size pahalıya patlayabileceğini de aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Bu yüzden fiyat ve performans bakımından en uygun ustayı bulmanız önemlidir. Esenyurt boyacı ustaları sizin için doğru adres.

Esenyurt boya badana fiyatları diğer ilçelerde olduğu gibi ortalama bir değere sahiptir. Boyacı ustaları profesyoneldir, temiz ve tertipli çalışma prensibine sahiplerdir ve aldıkları ücreti sonuna kadar hak ederler. Sizin için ortalama bir fiyat tablosu hazırladık. Dilerseniz kendiniz de ortalama bir fiyat hesaplayabilirsiniz.

Esenyurt boya badana fiyatları Eşyasız evler Eşyalı evler
1+1 (60-80 m²) 600-780 TL 1100-1300 TL
2+1 (80-120 m²) 780-1150 TL 1300-1450 TL
3+1 (120-150 m²) 1150-1400 TL 1450-1650 TL

Bu değerler ortalama değerlerdir ve evinizin yapısına göre değişiklik gösterebilir. Evinize göre kesin fiyatlar için online keşif yaptırmanızı öneriyoruz.

Esenyurt Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?

esenyurt-boya-badana-fiyatlari

İsteğinize göre ustalar öncelikle online keşif yaparlar, sonrasında gerekli ise eve gelip fiziksel keşif yapıp fiyat belirlerler. Esenyurt boyacı ustası evinizi boyamadan önce duvarlarınızın rutubet, çatlak vb. olup olmaması gibi durumlarını kontrol eder. Eğer boyamaya engel bir durum söz konusuysa gerekli tadilatları yaparak duvarlarınızı boyaya hazır hale getirir. Örneğin duvarlarınıza kabarık ve çatlaklıklar varsa spatula ile bu kısımları kazırlar. Duvarda yer alan alçı fazlalıkları gibi diğer pürüzleri zımpara ile düzeltirler. Gerekirse boya öncesi astar boya uygulaması yaparak yapacağınız boyadan en yüksek verimin alınmasını sağlarlar. Boyama esnasında mobilyalarınızın zarar görmemesi için odayı boşaltırlar, çıkarılmaya müsait olmayan eşyaları ise boya temas etmeyecek şekilde kaplarlar. Yerleri ve süpürgelikleri de kaplayarak boya damlama tehlikesine karşı korumuş olurlar. Ayrıca ustalar sizin isteklerinizin yanı sıra bu işte tecrübeli oldukları için evinize en uygun rengin ne olacağına dair size öneride bulunabilirler.

Aşağıdaki videoyu izleyerek boya badana hakkında siz de fikir sahibi olabilirsiniz.

Esenyurt Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Esenyurt bölgesinde farklı bir çok rengi görmek mümkün ama diğer yerlerde olduğu gibi burada da kum beji rengi en çok tercih edilen renkler arasında. Kum beji renginin tercih edilmesinin nedeni ise neredeyse bütün mobilya ve ortamlara uyum sağlıyor olması.

kumbejirengi

Bir diğer renk ise maviye yakın bir tona sahip leylak çiçeği rengi.  Evlere denizin ferahlığını yansıtan bu rengi seçen kişi sayısı oldukça fazla. Leylak çiçeği renginin oldukça kullanışlı bir renk olması da bu rengin tercih edilmesini sağlıyor.

leylak-cicegi-rengi

Herkes tarafından sevilen ve tercih edilen renklerden biri de çakıl taşı rengi. Hem modern hem de sade dekorasyona uygundur ve içerisinde hem beyaz hem de gri rengini barındırdığı için başka renklerle de kolay uyum sağlar ve bu yüzden fazlaca tercih edilir. Beyaz mobilya ve parkelerle de güzel bir bütünlük sağlayacağı için mobilya kombinleme sıkıntısı da yaşatmaz.

cakiltasirengi

Son olarak fazla tercih edilen renklerden biri de şampanya rengi. Şampanya rengi hem huzur veren hem de ferahlık katan bir renk olduğu için evine farklı bir hava katmak isteyen herkes bu rengi gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

sampanya-rengi-duvar-boyasi

Daha fazla ilham veren renk seçeneği için 2019’un en çok tutulan duvar boya renklerine göz atabilirsiniz.

Umarız yazımız size yardımcı olmuştur. Başka içeriklerde görüşmek dileğiyle.

Ayşenur İlkdoğan

İstanbul teknik üniversitesi iç mimarlık öğrencisiyim. Birikimlerimi ve öğrendiklerimi burada sizlerle paylaşacağım.

2 yorum

  1. çok bilgilendirici olmuş teşekkür ederiz

    14 Nisan 2020, 19:00
    1. Biz teşekkür ederiz 🙂

      14 Nisan 2020, 20:00

Bizi Arayın