Eskitme Mobilya Örnekleri ve Dekorasyon Önerileri

Bugünler de teknolojinin ilerlemesi, modern ve minimalist tasarımların ön plana çıkması size antika görünümlü veya eskitme mobilyaların modasının geçtiğini düşündürmesin. Antika görünümlü ya da diğer bir deyişle eskitme mobilyalar sandığınız gibi köşk, yalı ve müzelerde kalmış eşyalar değil. Günümüz dekorasyonunda hala yoğun biçimde kullanılan eskitme mobilyalar insanların geçmişe duyduğu özlemin birer hatırası. Eskitme mobilyaların modern tasarımlarla birleştiği dekorasyon örnekleri gözlerinize zarafet ve estetiğin mükemmel dansını sunacaktır. Orantılı ve dengeli bir şekilde kullanılan, renk ve ışık geçişleriyle süslenen bir dekorasyon sizi evinizin keyfini sürmeye davet edecektir. İçeriğimiz de sizlere ilham verecek eskitme mobilya örneklerini ve dekorasyonda nasıl mükemmel bir görünüm elde edeceğinizi aktaracağız. Hadi başlayalım!

mimari-gorsellestirme-banner

Eskitme Mobilya Seçimi

Eskitme mobilyayı evinizde kullanmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken seçimdir. Hangi ürünü veya ürünleri bu şekilde kullanacağınıza karar vermelisiniz. Burada iki nokta mevcut. Birincisi evin tamamını rustik ve retro bir tasarıma mı bürümek istiyorsunuz yoksa farklı bir tasarımla mı birleştirmek istiyorsunuz. İkinci nokta ise renk. Kullanacağınız eskitme mobilyayı ahşap mı, beyaz mı yoksa daha farklı renkte mi kullanmak istediğinizi belirlemelisiniz. Bu seçim size hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de kafanızın karışmasını önleyecektir.

Eskitme mobilyayı farklı dekorasyon tarzlarıyla birleştirmek hassas bir konudur. Gelişi güzel bir şekilde yapılmaması gerekir. Eğer dikkatli seçimler yaparsanız kişisel ve eşsiz alanlar yaratabilirsiniz. Modern ve eskitme mobilya tarzını bir arada kullanacaksanız mobilyaları çağına ve dönemine göre ayırmamalısınız. Bunun yerine fiziksel benzerlik, süs detayları veya rengine göre ayırabilirsiniz. Mesela rengine ya da açık ve koyu renk olarak ayırdığınızı farz edelim. Mavi renkte koltuğunuzun olduğu salonunuz da beyaz eskitme bir mobilya kullandığınız zaman göz alıcı duracaktır.

Eskitme Mobilya Dekorasyonu

Eskitme mobilya evinizde vintage tarzının büyülü kokusunu estirir. Geçmişten kalan anıların evinizin içerisinde tekrar canlanması size içsel bir huzur vermesini sağlar. Eskitme mobilyaların özellikle de kahverengi olanları antika görüntüsüne sahiptir. Bu nedenle daha bir eşsiz durabilir. Fakat açık tonlarla dekore edilmiş bir evde zıt durabilir. Açık tonlar kullanılarak dekore edilmiş bir eviniz var ise size önerimiz beyaz eskitme mobilyalar kullanmanız olacaktır.

Oldukça modern tasarımlarla dekore edilmiş bir evde ise fransız model eskitme boyama uygulanmış bir ayna harika bir görüntü sunacaktır. Eğer vintage görüntünün daha yoğun olmasını istiyorsanız, çiçek desenlerinden oluşan kumaşlardan yararlanabilirsiniz. Bu kumaşlar ile dikilmiş kırlentler dekorasyonunuzu tamamlayıcı rolde olurlar. Aynı zaman da çiçek deseninin bir avantajı daha var. Çiçek deseni evde sıcak ve samimi bir hava oluşturur. Tabi ki eskitme mobilyanız da bu sıcak ve samimi havaya katkı sağlar.

Eskitme Mobilyalar ile Tarzınızı Yansıtın

İlk olarak dekorasyon tarzınızı seçin! Vintage mı? Modern mi? Klasik mi? Eskitme mobilyalar her dekorasyon ile doğru bir şekilde uygulandığında uyum sağlar ve patlayan parça olur. Çağları karıştırın ve ortaya çıkacak olan görüntünün keyfini sürün. Hemen bu noktada bir örnek vererek pekiştirelim. Mesela evinizde modern tarzda beyaz bir koltuğunuz var. Bununla birlikte tekerlekli gayet spor düz bir orta sehpanız olduğunu düşünelim eski bir demlikten bir vazo yaparak ortama nasıl renk getirdiğinizi ve havayı ısıttığınızı hayal edebilirsiniz.

Eğer evinizde bu tarz bir dekorasyonu yapabileceğiniz ürünler mevcut değilse ve evinizde eskitme mobilya kullanmak istiyorsanız size bir önerimiz var! Eskicilerden veya ikinci el ürün satan kişilerden bu tarz malzemeler edinmeniz oldukça kolaydır. Eskitme mobilya yapmak için bir yöntemimiz daha var. Evinizde bulunan her hangi bir mobilyayı (bu mobilya sehpa, şifonyer olabilir) boyamaktır. Belirli bir tekniği kullanarak eskitme mobilyalar elde edebilirsiniz.

Evde Mimar ekibi olarak sizin her zaman yanınızdayız. Birbirinden harika dekorasyon önerilerini sizlere sunmaya devam edeceğiz. Merak ettiğiniz sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merve Ilgaz

Ev dekorasyonu ve ev düzenlemesi ile ilgili kendimin ilham aldığı örnekleri ve modelleri sizlere içerik halinde sunmaya çalışacağım.

2 yorum

  1. Kesinlikle eskitme modeller antika değil evlerin en gösterişli alanlarıdır. Benim konsolum ve şömen eskitme evime gelen misafirlerimin oldukça ilgisini çekiyor. Sizde açık fikirlerinizle eminim evini yenilemek isteyen okurlarınıza ilham kaynağı oluyorsunuzdur.

    3 Ekim 2019, 13:47
    1. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz, sizleri, mutlu etmek için buradayız 🙂

      3 Ekim 2019, 14:15

Bizi Arayın