Ev Boyama Ustası Nasıl Seçilir? Tüm Detaylar

evboyamaustasinasilsecilir

Evinizi yenilerken ya da dekorasyonunu değiştirecekken hangi ev boyama ustasından yardım alacağınızı bilemiyor musunuz? Doğru bir boya boyadana ustası seçtiğinize nasıl karar vereceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bütün bu endişeleri geride bırakmanın vakti geldi. Sizin için hazırladığımız bu içeriğimizle doğru boyacı ustası seçmenin inceliklerini kolayca öğreneceksiniz. Ev dekorasyonu birçok kişiye göre son derece önemli olduğu, sık sık bu tarz tadilatlar yapılmadığı ve maliyetli işler olduğu için üzerinden uzun süreli düşünülmeli ve ince değerlendirmeler yapılması gerekmektedir. Hayallerinizdeki eve kavuşmanız için de kurtarıcınız olacak ev boyamas ustasının önemi çok büyüktür. Hayal ettiğiniz ev dekorasyonunu anlaşırken konuştuğunuz şekilde teslim etmesi ve memnun olmanız tamamen  seçeceğiniz boya badana ustasına bağlıdır. Bu yüzden şimdi dikkat etmeniz gereken noktaları sizinle paylaşmak istiyoruz. Hazırsanız başlayalım!

boyacibanneri

Doğru Boya Badana Ustası Seçme Rehberi

Doğru bir ev boyama ustası seçtiğinizden emin olmadan önce evinizde ne tarz bir değişiklik ve nasıl bir ev dekorasyonu istediğinizi kararlaştırmak gerekiyor. Her boya badana ustasının yetenekleri ve deneyimleri birbirinden farklı olduğu için nasıl bir şey hayal ettiğinizi bilmeniz oldukça önemlidir. Genel olarak yapılan iş aynı gibi dursa da hepsinin farklı bir inceliği ve püf noktası vardır. İstediğiniz gibi bir sonuç alabilmek için de seçeceğiniz ustanın bunu daha önce yapmış olması gerekir. Seçeceğiniz dekorasyona uygun boya badana ustasına bir tanıdığınızın referansıyla bulmanız en doğru seçim olacaktır. Eğer böyle bir şansınız yoksa bulduğunuz ustanın geçmiş işlerini sorup, neler yaptığını görmek isteyebilirsiniz. Böylece biten işle beklentiniz arasındaki fark oldukça azalmış olur.

Boya badana ustası seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise usta ve aranızdaki iletişim yeteneğidir. Yani iki tarafında derdini anlatabiliyor ve birbirini anlayabiliyor olması oldukça önemlidir. Her detayı eksiksiz konuşmak ve gerekli olan değişimleri gerektiğinde yapabilmek için bu gereklidir. İşin ortasında isteyebileceğiniz değişikliklere ustanın açık olması da onun iletişim yeteneğine bağlıdır. İşe karışmamak adına mutsuz olacağınız bir sonuca varmaktansa bunun gidişatını kolayca değiştirebiliyor olmalısınız. Güçlü iletişim yeteneği sayesinde boya ustası da yetenek ve deneyimlerini size en doğru şekilde aktararak, doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

İlginizi çekebilir: İyi Bir Boyacı Ustası Olmak İçin Gereken Özellikler

Dikkat etmeniz gereken bir önemli nokta da güvenilirlik konusudur. Bu hem ustanın yetenek ve deneyimlerine olan güven hem de teslim etme ve zamanında yapmasına olan güven olarak düşünebilirsiniz. Ev tadilat süreci çok zaman alan ve birçok işin bir arada yapıldığı bir dönem olduğu için ustanın söylediği zamanda gelip, işi söylediği tarihte bitirmesi oldukça önemlidir. Bu özellikte tadilatta yer alacak diğer ustalar için de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bazı durumlarda evinizi teslim etmek zorunda kalabileceğiniz ev boyama ustasına güveninizin olması, aklınızın geride kalmaması için de önemlidir. Bu sayede gönül rahatlığıyla diğer işlerinizi halledebilir ya da işinize gidebilirsiniz. Bu karşılıklı güveni iyi bir iletişim yeteneğiyle çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Bu sayede ne biten işle ilgili bir sıkıntı ne de maliyet ve ücretlerle ilgili bir sıkıntı yaşarsınız. Güven konusu doğru bir ev boyama ustasını seçerken olmazsa olmazlardan biridir.

Doğru bir karar verdiğinizden emin olabilmek için kontrol etmeniz gereken son nokta ise kalite konusudur. Boya badana ustasının kullandığı ürünlerin kalitesi işin nasıl görüneceğiyle doğrudan orantılıdır. Ne kadar kaliteli ürünler kullanılırsa biten iş o kadar güzel görünecek ve o kadar uzun ömürlü olacak. Tadilat işleri maliyetli olduğu için bir seferde ödeyeceğiniz yüksek maliyetli ve kaliteli ürünler, çok daha uzun ömürlü bir sonuç almanızı sağlayacak. Ayrıca boya badana ustasının trendleri takip ediyor ve kendini yenileyebilir olması da onun kalitesiyle ilgilidir. Güncel ev dekorasyon trendlerini takip eden ve bunları uygulayan bir usta seçmeniz, işinizi oldukça kolaylaştıracak ve hayalinizdeki eve daha rahat kavuşmanızı sağlayacak. Son dönemde çok fazla kullanılan ve trend renkleri bilmesi de sizin daha güncel ve görenleri kendine hayran bırakacak bir ev dekorasyonuna sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

İlham Veren Örneklerle Hayalinizdeki Ev Dekorasyonuna Kavuşun!

Bu bölümümüzde doğru ev boyama ustasını seçip seçmediğine karar vermeden önce, nasıl bir tadilat yapacağına ve nasıl bir ev dekorasyonu istediğine karar veremeyenlerin işine yarayacağını düşündüğümüz ilham dolu bir liste hazırladık. Bu sayede nasıl bir dekorasyon istediğinize karar verebilir ve buna göre bir boya badana ustası aramaya başlayabilirsiniz. Ayrıca burada beğendiğiniz dekorasyon örneklerinden ilham alarak kendi evinize uyarlayabilirsiniz. Örneklerden alacağınız ilham boya ustasının da işini kolaylaştıracak ve daha doğru bir şekilde karşılıklı anlaşmaya varabileceksiniz. İşte sizin için hazırladığımız birbirinden güzel ev dekorasyon örnekleri şu şekilde:

İlginizi çekebilir: Boya Badana Ustası Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlginizi çekebilir: Boyacı Ustası Hüseyin Bey’den 10 Ev Boyama Önerisi

Bu içeriğimizde ev boyama ustalarının sahip olması gereken özellikleri ve bu sayede nasıl doğru ev boyama ustasını seçebileceğinizi sizin için açıkladık. Umarız, doğru boya badana ustası seçerken bu paylaştığımız bu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

6 yorum

 1. Çok faydalı bir içerik, dikkat edeceğim

  12 Nisan 2020, 17:36
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   25 Nisan 2020, 01:38
 2. Usta seçmek kesinlikle çok önemli yazı için teşekkürler

  12 Nisan 2020, 17:43
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   25 Nisan 2020, 01:37
 3. Çok beğendim elinize , emeğinize saglik

  12 Nisan 2020, 17:47
  1. Teşekkürler 🙂

   12 Nisan 2020, 19:52

Bizi Arayın