Ev Dekorasyonu ve Tadilatla İlgili Televizyon Programı Önerileri

Günümüzde dekorasyon ile ilgili televizyon programlarına olan merak her geçen gün artmaya devam ediyor.  Merak artarken aynı zamanda değişik bakış açıları ve dekorasyon fikirlerine olan ilgi de aynı oranda artıyor. Biz de bu yazımızda hepimizin bildiği Türk televizyon programları dışında, farklı konseptlerle tasarımlar sunan programları inceleyerek sizlere sunduk. Keyifli okumalar!

Ev Dekorasyonu İle İlgili En İyi Televizyon Programları

  • Bahsedeceğimiz tv programlarını Türkiye’den TLC kanalı ile takip edebilirsiniz.
  • Emlakçı Kardeşler (The Property Brothers)
  • Hayalimdeki Ev (Fixer Upper)
  • Hayalimdeki Ev (Ugly House To Lovely House)
  • Harabeden Harikaya (Good Boness)
  • Evim Renklensin (Color Splash)
  • Ağaç Ev Ustaları (Treehouse Masters)

Emlakçı Kardeşler (The Property

Brothers)

Amerikan ve Kanadalı televizyon programlarında yer alan ikiz kardeşler Jonathan ve Drew Scott, tasarıma ve onarıma ihtiyaç duyan evleri yenileyerek sahibine rüya gibi bir ev sunuyor. Bu harika iş çıkaran kardeşlerin yaptığı değişimlerden birkaç örneği de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hayalimdeki Ev (Fixer Upper)

Emlak ve tadilat konusunda uzman olan Chip ve Joanna Gaines; konumu iyi ancak kendisi kullanılamaz halde olan evleri muhteşem bir görünüme kavuşturuyor. Hayalimdeki Ev programında, bu çiftin neler başardığına inanamayacaksınız!

Evimi Baştan Yarat (Ugly House To Lovely House)

Bu programda mimar George Clarke, ev sahiplerinin kullanılamaz ve kötü durumda olan evlerini, ünlü mimarlar ile birlikte tamamen yıkmadan yeniden dekore ediyor ve eski hallerini hatırlamakta zorlanacağınız bir hale dönüştürüyor.

Programda, sadece evlerin değil bir ahırın bile harika bir eve nasıl dönüştürülebileceğini gösteren dekorasyon ve tadilatlardan birkaç resmi sizinle paylaştım. Ev dekorasyonu yapmak isteyenlere cesaret veren bu harika programı mutlaka takip etmelisiniz!

Harabeden Harikaya (Good Boness)

Anne-kız, Karen E. Laine ve Mina Starsiak, Indianapolis, Indiana’daki tarihi Fountain Square semtindeki yıkılmaya yüz tutmuş evleri satın alıp, restore ederek yepyeni ve ihtişamlı evler sunarak ev yenileme ile ilgili tv programları arasında en dikkat çekenlerden biri olmaya devam ediyor.

Diğer programların aksine, ev tadilatı ve dekorasyonu yaparken neye ne kadar harcandığını ve kamera arkasında çalışan ekibi de gösterdiği için, samimiyeti yakalamış ve en çok izlenen ev dekorasyonuyla ilgili televizyon programı olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Evim Renklesin (Color Splash)

David Bromstad, Evim Renklensin programı ile sıkıcı ve sıradan olan mekanları rengarenk, enerjik tasarımlarıyla buluşturuyor. Program içinde verdiği ev dekorasyonu ile ilgili renkli ve yaratıcı fikirlerden ilham almak için harika bir program!

Hayalinizdeki rengarenk eve kavuşmak için fikirler arıyorsanız bu program tam size göre!

Ağaç Ev Ustaları (Treehouse Masters)

Tasarımcı Pete Nelson ve ekibi hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin, isteklerine göre harika ağaç evleri inşa edip dekore ettiği program ile sıradan evler dışında da konforlu bir yaşam alanına sahip olunabileceğini bizlere gösteriyor.

Resimlerden de gördüğünüz gibi ağaç ev dediysek öyle sıradan ağaç evlerden değil. Bu programda ağaç evin dekorasyonunda her şeye yer var! Gözlerinize inanamayacağınız tasarımlarla harika ev dekorasyonlarını sunan Pete Nelson ve ekibini izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

*Bonus*

Tidying Up With Marie Kondo

Günümüzde Netflix’in popüler hale gelmesiyle birlikte, ev dekorasyonu ve tadilatı ile ilgili Netflix üzerinden yayın yapan programları da bonus olarak sizlere sunmak istedik. Bu programda Japon yaşam alanı düzeltme uzmanı Marie Kondo ev dekorasyonu yaparken, eşyaları nasıl daha yalın ve düzenli şekilde yerleştirebilirsiniz konusuna değiniyor. Minimalizm konusuna ilgisi olanlar bu programı çok sevecek.

 

Bu yazımızda ev dekorasyonu ve tadilatı ile ilgili çoğumuzun aşina olduğu programlar dışındaki televizyon programlarını inceleyerek sizlere sunmaya çalıştık. Siz de bu programlardan aldığınız ilhamla ev dekorasyonunuzu yenilemek isterseniz, Evde Mimar’ın usta ekibi sizleri bekliyor olacak. Bizimle iletişime geçmekten, yazı ile ilgili fikir ve önerilerinizi belirtmekten çekinmeyin!

İlginizi çekebilir: Bebek Odası Dekorasyonu İle İlgili 50 Harika Öneri

 

 

 

 

 

 

Ayşenur Yeşiltepe

Yenilikçi motivasyonum ve sunacağım örneklerle, hayallerinizdeki dekorasyonu oluşturma yolunda sizlere ışık tutmaya çalışırken, onları nasıl daha modern ve zarif bir çizgiye ulaştırabileceğinize dair küçük ipuçları ile yardımcı olmaya çalışacağım. Soru ve önerilerinizi belirtmekten çekinmeyin!

Bizi Arayın