Büyüleyici Bir Ev İçin Yaratıcı Duvar Aksesuarları

onecikanduvaraksesuari

Ev dekorasyonlarında olmazsa olmaz dediğimiz ürünler vardır ki; onlarda aksesuarlar. Sanıyoruz ki; her insanın evinde muhakkak bir adet olsa bile aksesuar vardır. Aksesuarlar bilindiği üzere duvar aksesuarları ve diğer aksesuarları olarak ayrılabilir. Bu bahsettiğimiz ürünlere ev sahibinin kendi ruhunu ve sevdiklerini, ilgi alanlarını katması diğer ev eşyalarına göre daha kolaydır. Daha minimal ve üzerinde etki gösterilebilecek ürünler olduğundan dolayı da mutlaka her evde bulunur. Bizim bugün ki konumuz yaratıcı duvar aksesuarları olacak. Az önce de dediğimiz gibi aksesuarlarda ev sahipleri tamamen kendi hayal gücüne göre ürünler ortaya çıkarabilirler. Bu sebeple bu alanda pek fazla sınırlama yoktur diyebilir. Biz ilham olması açısından bazı örnekleri sizinle paylaşacağız.

bannermimar-05

Modern Duvar Aksesuarları

Duvar aksesuarları ev sahibinin kendini yansıtacağı şekilde kullanılabilir desek bile, bazı kişiler tamamen modaya uygun ve güncel parçalar da tercih etmek isteyebilir. Modern duvar aksesuarları bu konuda birçok kişinin ihtiyacını karşılayabilecek niteliktedir. Modern dediğimizde aklımıza zamanın modası da gelebilir aslında. Büyük bir alanı kaplayan ürünler genel olarak zamansız bir modanın içinde olan parçalardır. Bu sebeple sık sık değişiklik yapmak istemeyen ev sahipleri bu tarz ürünleri tercih edebilir.

Metal Duvar Aksesuarları

Ev aksesuarı seçiminde gerek duvar için olsun, gerekse evin diğer alanları için olsun metal duvar aksesuarları çok fazla görülür. Metal ürünler genelde zamansız olan, uzun ömürlü şekilde kullanılabilen ve her tarza uyum sağlayabilen parçalar olur. Bu sebeple aksesuar dükkanlarında da çoğunlukla bu malzemelere sahip ürünler ile karşılaşılır. Metal aksesuar kullanımında özellikle dikkat edilmesi gereken nokta aslında kararma yapmamasıdır. Bazı ev sahipleri bu şekilde bir deformasyonun kullanılmışlık anısı katacağını düşünebilir. Fakat deformasyondan hoşlanmayacak ev sahipleri seçimleri yaparken bu konuda dikkatli olmalıdır. Duvar aksesuarlarında metal kullanımında ise bu deformasyon muhtemelen en az seviyede olacaktır. Çünkü sıvı ile temas etmesi veya çok fazla temasta bulunulması olanaksız olacaktır. Bu sebeple ise yıpranma payı evin diğer alanlarına kıyasla daha az olacaktır.

Ahşap Duvar Aksesuarları

Ahşap malzemeden üretilmiş ürünler son zamanlarda oldukça popüler durumda. Gerek mobilyalarda, gerek mutfak bölümünde, gerek banyo alanında, gerekse de evin ufak parçalarında mutlaka ahşap aksesuarlar önümüze çıkar durumda. Ahşap bakımı dolayısı ile mobilyalarda kullanılması zor ve çekinilen bir materyal olabilir. Fakat ev sahipleri modaya uygun olması açısından mutlaka bu ürünleri evin bir köşesinde kullanmak isteyebilir. Bu konuda da ahşap duvar aksesuarları tercih edilebilir. Ahşap ürünler diğer duvar aksesuarlarına göre daha fazla kişinin kendi zevkine göre işlenebilir. Örneğin; ahşap bir fotoğraf askısı, yine ahşap bir bitki saksısı, ahşap malzeme üzerine yapılmış makrome işlemesi gibi örnekler çoğaltılabilir. Yine kişinin hayal gücüne ve evin tarzına göre bu çeşitler artabilir ve üzerinde zevklere göre oynamalar rahatlıkla yapılabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı ev içinde ahşap aksesuar kullanımı, özellikle de ahşap duvar aksesuarları kullanmak diğer ürünlere göre daha fazla ev sahibi ruhunu yansıtacaktır.

Bu içeriğimiz de sizlere yaratıcı ev aksesuarlarından bahsettik ve çeşitli örnekler verdik. 3 farklı malzeme ve tarzı ele alarak bahsettiğimiz bu konuda umarız sizlere yardımcı olabiliriz. Ev dekorasyonunda aksesuarların önemi oldukça büyük ve atlanmaması gereken bir konu olduğundan dolayı, bu içerik ve siz okuyucularımıza etkisi de bizim için oldukça önemlidir. Ev dekorasyonu konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak için Evde Mimar web sitemizi ziyaret edebilir, blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Her türlü sorunuz için ise ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın