Ev Saksı Bitkileri ve Çiçekleri 50 Harika Örnek

evsaksibitkilerivecicekleri-768x384

Eviniz için bitkiler, çiçekler son derece güzel dekorasyon argümanlarıdır. Dekorasyonunuza güç katacağı gibi sağlığınız ve iç huzurunuz için de çiçekler harika etkilerde bulunurlar. Biz de Evde Mimar ekibi olarak sizlere bu içeriğimizde detaylı bir çiçek rehberi, çiçek dekorasyon fikirleri ve çiçek yetiştirme önerileri hazırladık. Size ilham olacağını düşünüyoruz.

bannermimar-04

Evde Yetiştirilen Bitkiler ve Çiçekler

Evde yetiştirilen bitkiler 100’den fazla çeşide sahiptir. Bunların arasından sizler için en iyisini seçmeli, dekorasyonunuza ve size en uygun bitkiyi tercih etmelisiniz. Bunun size bitkileri tanıtarak ilham olmaya çalışalım.

İlginizi çekebilir: Cam balkon modelleri

Ev Saksı Bitkileri ve İsimleri

1- Barış Çiçeği

bariscicegiornekdekorasyon

Barış çiçeği, isminden de anlaşılacağı gibi dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu şeyi temsil ediyor. Büyük yapraklı olması beyazı yapraklarında görebileceğimiz bir çiçek olan Barış Çiçeği, özellikle sade bir dekorasyon anlayışını benimsiyorsanız sizler için hoş bir deneyim olabilir.

Not: Eğer Barış Çiçeği’ni evinizde kullanıyorsanız yaprakların kimse tarafından yenmemesine dikkat etmelisiniz. Zehirli bir bitkidir.

2- Flamingo Çiçeği

flamingocicegi

Ülkemizde en çok kullanılan ev çiçeği türlerinden biridir. Bu denli kullanılmasının nedeni ise uzun ömürlü bir çiçek olmasının yanında bakımının da kolay olmasından kaynaklanmaktadır. Evinizi her mevsim güzelleştirebilecek olan bu bitki, 4 mevsim çiçek açması ile de bilinir. Bu çiçeğin de yaprakların yenmemesine dikkat edilmelidir, zehirli bir bitkidir.

3- Atatürk Çiçeği

ataturkcicegiev

Ülkemizde fazlaca kullanılan çiçek türlerinden biri de Atatürk Çiçeğidir. Çiçek genel olarak kırmızı yapraklara sahiptir. Bakımı kolay olmasa da çiçeğin görkemi evinizi harika bir hale getirebilir.

4- Afrika Menekşeleri

afrikameneksesiev

Afrika menekşeleri modern bir ev dekorasyonunuz varsa size uyabilir. Aynı zamanda çiçeğin etrafını güzel dekore ederseniz evinizde oluşturacağınız otantik havaya da afrika menekşeleri uyum sağlayacaktır. Ülkemizde evlerde olmasının bir diğer nedeni de bakımının kolay olmasıdır. Sürekli çiçek açan ve güneş ışığını seven bir bitkidir.

5- Ebegümeci Çiçeği

ebegumecicicegi

Ebegümeci çiçeği evinizde tropikal bir hava katmak istiyorsanız sizin için ideal bir çiçek olabilir. Büyükçe bir çiçek açan bitki modern ev dekorasyonunuz için şahane olabilir. Özellikle gösterişli bir perde veya halınız varsa Ebegümeci Çiçeği evinizin genel dekorasyonunuzda elinizi güçlendirecektir.

6- Ekşi Yonca Çiçeği (Oxalis)

oxaliseksiyoncacicegiev

Ekşi yonca çiçeği en farklı çiçek gruplarından biridir. Evinizin beyaz ağırlıklı bir dekorasyonu varsa harika bir seçim olacaktır. Aynı zamanda gri renk ile uyumu da günümüzün trend rengi griye çiçeğin yakın olmasını sağlamıştır. Yeni ev tebriğine giderken Ekşi Yonca Çiçeği güzel bir hediye olabilir.

7- Yasemin Çiçeği

yasemincicegiornek

Yasemin çiçeği ülkemizde en çok tercih edilen çiçekler arasında yer almaktadır. Kolay yetiştirilmesi ve bakımının oldukça kolay olması ev sahiplerinin bu çiçeği seçmesinde önemli rol oynamıştır.

8- Sardunya Çiçeği

sardunyacicegisaksi

Sardunya çiçeği gösterişli bir çiçek türüdür. Evinizde hoş bir atmosfer yaratabilir. Kokusunun hoş olması da evde görüntü dışında hoş bir ortam oluşmasına da yardımcı olur. Biz de Evde Mimar olarak sardunya çiçeğini seviyor ve size tavsiye ediyoruz.

9- Begonya Çiçeği

begonyacicegi

Begonya evlerimizin sevilen çiçeklerinden biridir. Melek Kanadı Begonyası olarak geçen türü ise ev dekorasyonuna en uygun türlerinden biridir. Yılın tüm zamanı oldukça güzel olan Begonya Çiçeği evimizi her mevsim güzelleştirme kabiliyetine sahiptir.

10- Fulya Çiçeği

fulyacicegi

Fulya çiçeği ışık alan bir eviniz varsa sizlere harika bir deneyim sunmaktadır. Fulya çiçeği, kokusu ile evinizi güzelleştiren bir çiçektir. Bakımı kolay olan zarif bir çiçek olan Fulya Çiçeği sade ve minimalist bir ev dekorasyonunuz varsa size yardımcı olabilir.

En Güzel Ev Çiçekleri ve Ev Dekorasyonunda Kullanımı

Çiçek tavsiyeleri verdikten sonra sizlere en güzel ev çiçekleri derlemesi hazırladık. Eviniz için harika bir dekorasyon elde etmek için bu çiçekleri inceleyebilir, ilham alacak fikirleri bu derlemeden edinebilirsiniz.

Güzel Kokulu ve Bakımı Kolay Çiçek Listesi

Ev sahiplerinin en çok istediği iki çiçek türü güzel kokulu ve bakımı kolay olan çiçeklerdir. Bu çiçekler evimizde zahmetsizce yetiştireceğimiz türlerdendir. Şimdide size bu çiçeklerin listesini kolayca bulabilmeniz için aşağıda sunuyoruz.

  • Begonya
  • Yasemin
  • Sardunya
  • Flamingo
  • Ebegümeci
  • Fulya
  • Orkide
  • Kaktüs çeşitleri
  • Aşk Merdiveni

Bu çiçeklerin her biri evinizde kolayca yetiştireceğiniz çiçekler arasında yer almaktadır. Umarız bu çiçeklerde evinizde harika bir ortam yaratabilirsiniz. Bu içeriğimizde size ev saksı bitkileri ve çiçekleri ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Evinizde mutlu bir şekilde yaşamanız için sizlere eşsiz çiçeklerden önerdik. Bu konu ile alakalı olarak sizler de merak ettiğiniz soruları bize yöneltebilir, Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Pencere önü dekorasyon fikirleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın