Evden Eve Nakliyat Öncesi Evinizin Tadilatında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaşadığımız alanın belirli bir düzen içerisinde olması ve yaşamaktan keyif alacağımız bir yapıda olması oldukça önemlidir. Özellikle bir evden başka bir eve taşınırken iç dekorasyonu ve alt yapısının doğru bir şekilde yapılması gereklidir. Eğer sıfır bir eve taşınmıyorsanız, taşınma öncesinde tadilat işlemlerini yaptırmanın yanı sıra boya badana gibi dekorasyon çalışmalarının yapılması da daha kolay olacaktır. Ancak bu noktada yapılacak olan tadilat işlemlerinin belirli bir sıra ve düzen ile yapılması hayati bir öneme sahiptir. Bu yazımızda sizlere nakliyat öncesi yeni evde hangi tadilat işlemlerinin yapılması gerektiğini ve bu tadilat işlemlerini yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

banner

Nakliyat İşlemi Öncesinde Hangi Hazırlıklar Yapılmalıdır ?

Evden eve nakliyat işlemlerinde planlı ve programlı olmak hayati bir öneme sahiptir. Nakliyat haftası öncesinde yeni evinizdeki tüm tadilat işlemlerinin tamamlanmış olması gereklidir.  Bu noktada tadilat işlemleri için anlaşacağınız firmanın ya da ustanın hazırlanılan plana uygun çalışmalıdır. Eğer işlemler zamanında bitirilmez ise tüm nakliyat sürecinde gecikmeler yaşanabilir. Anlaşacağınız ustaya ya da firmaya bitiş süresi konusunda sözleşmeye madde ekletebilir ve bu gecikmelerden kaçınabilirisiniz.

Eşyaların hazırlanması aşamasında eşya listesi hazırlamak yükünüzü oldukça hafifletecektir. Bu eşya listesi içerisinde kolilerinizi numaralandırabilirsiniz. Böylece hiç bir eşyanız kaybolmadan tüm nakliyat sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

nakliyatoncesievhazirliklari

Taşınacağınız Evin Tadilatı ve Tadilat Ustası Seçimi

Her şeyden önce hangi ustalar ile çalışacağınızı belirlemelisiniz. Bunun için yeni evde yapılacak olan tadilat işlemlerini bir liste haline getirmeniz süreci oldukça kolaylaştıracaktır. Yeni evinizde detaylı bir incelemenin ardından eviniz için doğru tadilat ustasını aramaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz sizin için hazırladığımız 7 Adımda Anahtar Teslim Tadilat videomuzu izleyerek tadilat hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Usta seçimi yapmadan önce bir çok usta ile görüşmek ve ücretleri, işlemleri ve süreyi oldukça net bir şekilde konuşmalısınız. Yapılmasını istediğiniz işlemleri açık ve detaylı bir şekilde anlatarak tadilat sürecinde yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Bunlara ek olarak ustanın daha önceden yaptığı işleri ve referanslarını da öğrenebilirsiniz.

tadilatoncesiustaseciminasilyapilmalidir

Özellikle tadilatın evden eve nakliyat öncesinde kesinlikle bitirilmesinin önemli olduğunu usta ile paylaşmalısınız. Bunlara ek olarak hangi malzemelerin kullanılacağı ve bu malzemelerin maliyetlerini öğrenerek yeni eve nakliyat bütçenizi düzenleyebilirsiniz.

Dilerseniz Evde Mimar olarak sizin için hazırladığımız tadilat fiyatları içeriğimizi inceleyerek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz : Ev Tadilatı Fiyatları Ne Kadardır – Tadilat Ne Kadar Tutar ?

Tadilat İşlemlerinizi Usta İle Planlayabilirsiniz

Nakliyat gününe kalan süreye göre tadilatta hangi bölümlerin öncelikli olacağı hakkında anlaştığınız tadilat ustası ile fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Özellikle banyo tadilatı işlemlerinin önceden bitirilmesi geri kalan süreçte daha rahat çalışılmasını sağlayacaktır. Banyo ve mutfak tadilatlarında çıkabilecek küçük problemlerin çözülmesi diğer tadilat işlemlerine göre daha uzun sürecektir.  Haftalık iş planlamasını usta ile belirledikten sonra belirli aralıklarda yapılan işler hakkında bilgilendirme isteyebilirsiniz. Bu bilgilere göre nakliyat gününe kadar karşınıza çıkacak sorunlara çözümler üretebilirsiniz.

tadilatvenakliyatislemleriniplanlamak

Banyo Tadilatında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Taşınmak üzere olduğunuz evin tadilatında en önemli bölümlerden birisi banyo tadilatıdır. Temiz su tesisatının doğru bir şekilde bağlanması, kullanılan boruların malzeme kaliteleri en çok dikkat etmeniz gereken konuların başında gelmektedir. Anlaşacağınız tadilat ustasından banyo tadilatı sırasında daha dikkatli ve titiz bir şekilde çalışmasını isteyebilirsiniz.

Fayans ve derz çalışmaları banyonuzun genel görünümünün güzel ve estetik olabilmesi için titizlikle çalışılması gereken bölümlerin başında gelmektedir. Fayans seçiminizi dilerseniz ustalar ile birlikte rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu noktada kendinizi rahatlıkla ifade edebilmeniz ve ustaların görüşlerinize önem vermesi oldukça önemlidir.

banyotadilatiplanlamasi

Banyo tadilatı hakkında detaylı bilgi almak için Banyo Tadilatı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Nakliyat gününe tüm işlemlerin yetişebilmesi için herhangi bir sorun yaşandığında ustanın size bildirmesi ve çözüm için öneriler sunması da süreci daha etkili bir şekilde yönetilmesine yardımcı olacaktır.

Mutfak Tadilatında Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Mutfakta yapılacak olan tadilat işlemleri diğer bölümlere göre daha uzun sürebilmektedir. Aynı zamanda programa uygun bir çalışma planı ve uygulaması ile eve taşınmadan önce mutfak tadilat işlemleri bitirilebilmektedir. Ancak bu noktada sorunlu olan bölümlerin ve beyaz eşyaların yerlerinin tespit edilmesi büyük bir öneme sahiptir. Ardından mutfağınızda tercih edeceğiniz zemin, mutfak dolabı ve duvar malzemelerini tadilat ustası ile birlikte seçebilirsiniz.

Mutfak zeminlerinde yoğunlukla fayans tercih edilmektedir. Bunun nedeni parlak ve hijyenik bir görünüme sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra ahşap zeminlerle ise mutfağınıza daha estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

tadilattafayanssecimi

Dilerseniz mutfak zemini için fikir alabileceğiniz Mutfak Fayans Modeleri ve Fiyatları içeriğimizi inceleyebilirsinizi.

Mutfak dolaplarınız için doğru ölçüler alınması ve bu ölçülere göre üretim yapılması önemlidir. Kullanışlı ve estetik bir mutfak dolabı için detaylı bir araştırma yaparak hangi malzemeyi kullanacağınız hakkında önceden bir fikriniz olabilir. Böylece seçim süreci daha kısa sürecek ve nakliyat öncesi mutfak tadilatı işlemlerine hızlıca başlanabilecektir.

mutfaktadilatindamutfakdolabiseciminasilyapilmalidir

Mutfak dolabı modellerini Evinize Özel Mutfak Dolabı Modelleri ve Tasarımları içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Yeni Evinizin Tadını Çıkarmayı Unutmayın

Evden eve nakliyat süreci oldukça zorlu ve stresli geçebilmektedir. Özellikle tadilat veya taşıma sırasında yaşanabilecek sorunlar oldukça can sıkabilir. Bundan dolayı tüm taşınma ve nakliyat işlemleri tamamlandıktan sonra yepyeni evinizin tadını çıkarmayı kesinlikle unutmayın.

Bu içeriğimizde sizlere evden eve nakliyat öncesinde evinizin tadilatında nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve tadilat sırasında hangi konulara önem vermeniz gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek ve hayalinizdeki eve kavuşmanız için daima hazırız. Aklınızdaki soruları dilediğiniz zaman bize iletebilir, öneri ve görüşlerinizi ekibimiz ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın