Eviniz için Işıklandırma Fikirleri ve En Güzel Örnekleri

evinizicinisiklandirmafikirleri

Bir evin her detayı ile kusursuz bir yapıya sahip olabilmesi için, mimarisinden, iç mekan tasarımına, dekorasyonundan, ışıklandırmasına kadar her detayın belli bir ölçüde olması gerekir. Özellikle bir obje veya bir görünüm ne kadar mükemmel olursa olsun, onu yansıtacak olan ışıktır. Işıklandırma tasarımlarını seçerken farklı ve eşsiz objeler kullanmalıyız. Bu yazımızda sizlere evlerinizde kullanabileceğiniz ışıklandırma fikirlerinden bahsedeceğiz.

Kabarcık Avize ile Işıklandırma Yöntemi

Psikolojimizin bize yansıttığı ruhsal mutluluk hayatın her alanında vardır. Özellikle yaşadığımız evin bizde bıraktığı duygu ve estetiklik çok önemlidir. Bu yüzden siz de avize seçerken, geometrik şekil olan daire tasarımındaki bu avizeleri kullanıp, evinizde devamlılık ve ideal bütünlük sağlayabilirsiniz.

Farklı Dokular; Heykel Işık Fikstüre

Siz de farklılığı arayanlardan mısınız? İlham alarak gerçekleştirilen her obje evinizde bir semboldür. Eski zamanlardan bu yana kullanılan doku günümüzde de büyük önem taşıyor.Çizgisel, noktasal, açıklı, koyulu ve pürüzlükleri hissedilen, renklerle tasarlanmış olup evinizde karakteristik bir dış yapı oluşumu sağlar.

Tek Yıldızım; Kristal

Hem sadelik  , hem de gösterişten vazgeçemeyenler için doğru bir fikir olacaktır. Elbette ki odak noktası olan avizenin ölçeği ve yapısı çok önemlidir. Odanıza göre fazla büyük bir avize yaşam alanınızı daraltır. Avizenizin renkli ve ya şekilli olması farklı süslerle evinizi çerçeveler. Kristal avizeler bütün ilgiyi toplayıp, elegans ve parlak bir görünümle sizi zerafete taşıyacaktır.

Yeni İz; Kolyeyi Anımsatan Aydınlanma

İnce dokunuşlardan yola çıkılarak yapılan bu tasarımda, farklılık ve samimilik ortaya çıkıyor. Bir yandan da diğer aydınlatmalarla benzer bir görünüm sağlıyor. Bu sayede evinizde işlevselliğini de ortaya koyuyor. Minimalist tarz burada sadeliğini ve tek düzlüğü ifade ediyor. Tek bir renk ve büyük ortalı (tablo) avizeniz ile gerçek bir uyum yakalıyor.

Çizgisel Aydınlanma

Format olarak farklı bir yapıya ve düzene bağlıdır. Şekiller evinize ani değişiklik ve hareket duygusu verir. Bu avize modelleri güzellik esasını ortaya koyarak, evinizdeki farklılığı yansıtır. Işığı da tek bir bütünde toplayarak çağdaş bir aydınlanma sağlar. Dilerseniz koridor aydınlatma ile ilgili 25 dekorasyon önerisi yazımıza göz atabilirsiniz.

Karanlığa Işık Yakan

Hepimiz bazen evlerimizde karanlıkta oturmayı istiyoruz veya loş bir ışık tercih etmek istiyoruz. Düzlemsel şekil mekanı yaratıcı bir şekilde aydınlatılarak bizimde farklı bir ışık sistemiyle aydınlanmamızı sağlar.

Sofistike Ama Aynı Zamanda Düzenli

Evimizi tasarlarken belli bir bütünlük sağlamayı hepimiz isteriz. İş dizayn konusuna gelince koridor veya antre diye adlandırdığımız mekanları konu dışı tutarız. Aslında o bölümler evimizde bağlantı noktaları ve çoğunlukla penceresiz alanlardır. Zeminde ki çizgiler ya da evinizdeki bir tasarımla bağlantılı olması ve ışığın yayıldığı nokta arasındaki uyum belli bir plan içindedir. Bu durum evinizde güzel bir sofistike ve iç içe geçmiş stilleri anlatır. Kullanacağınız ışık zarif ve feminen bir görüntü ortaya koyar.

Çift Aydınlatmada Renklerin Ağırlığı

Klasik düzenler bize her zaman belli bir görünüm sağlar. Eğer iki koyu rengi evimizde kullanıyorsak aydınlatma için çift aydınlatmaya ihtiyaç duyabiliriz, hem güzel bir aydınlatma sağlaması için hem de sofistike düzeni sağlayabilmek için. Tasarımdaki avize de evinize mutlaka sade bir görüntü sağlamalıdır.

Basitlikten Şıklığa Geçiş

Evlerimizdeki geçiş her zaman çok önemlidir. Geçiş ve bütünlük ne kadar iyi sağlanırsa bütün olan daima kendini iyi simgeler. Yemek masasının üstündeki ışıklandırma bizim sunduğumuz yiyeceklerin iştah açması açısından önemli bir unsurdur. Bu nedenle sade bir ışıklandırma tercih edebiliriz.

Işıklandırma Fikirleri Nasıl Oluşturulmalı?

Evimize ışıklandırma seçerken bazı unsurlara dikkat etmemiz gerekir. Tavanı dikkat çekici hale getirmek, dikkati yönlendirecek ve mekanınızı daha eşsiz bir görünüme kavuşturacaktır.Evinizdeki aydınlatma tasarımları, mekanınızı daha davetkar hissettirmeli ve soğuk bir bekleme odasında gibi hissetmemelisiniz. Daha açık renk tonları ile odaya daha fazla ışık girmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda Evde Mimar ekibi olarak sizlere evlerinizde kullanabileceğiniz ışıklandırma fikirlerinden bahsettik. Umarız sizlere faydalı olabilmiş, yeni dekorasyon fikirleri için ilham verebilmişizdir. Yeni evinizin ışıklandırması için bizimle iletişime geçebilir ve iç mimarımızla online görüşerek tavsiye alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ev yenileme fikirleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın