Evinize Uygun Duvar Saati Seçimi ve Harika Örnekler

EvinizeUygunDuvarSaatiOrnekleri-3

Gün içinde kimbilir zamanı kaç kez kontrol ediyoruz? Hiç işimiz olmasa bile saati merak edip, kimbilir kaç defa saat arıyoruz etrafımızda kontrol etmek için? Telefonların cebimize girmesi ve elimizden düşmemeye başlamasıyla, evin içinde kullandığımız saatlerin önemini yitirdiğini düşünebilirsiniz. Yanılıyorsunuz! Hem bizim merakımızı gideren hem de ev dekorasyonunda hala daha çok sık kullanılan duvar saatleri, dekorasyonunuzu güçlendirmede önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Evinize uygun doğru bir duvar saatiyle görenleri kendine hayran bırakacak bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Üstelik çok fazla farklı modelin, rengin ve tasarımların ortaya çıkmasıyla, evinizde kullanacağınız duvar saatini seçmek o kadar da kolay değil. Tarzınıza uygun bir duvar saatiyle evinizin dekorasyonu tamamlayabileceğiniz gibi gösterişli ve tasarım bir duvar saatiyle bütün dekorasyonu onun etrafında kurabilirsiniz. Ayrıca artık sadece oturma odası ya da yatak odasında değil, koridordan mutfağa ya da çocuk odasına kadar her alanda duvar saatlerini kullanabilirsiniz. Eğer siz de dekorasyonunuzda duvar saatine yer vermek istiyor ama bir türlü evinize en uygun olacak saate karar  veremediyseniz, endişelenmeyin! Sizin için hazırladığımız listeyle en uygun saate karar verebilecek ve gösterdiğimiz örneklerden ilham alabileceksiniz. Hazırsanız başlayalım!

bannermimar-05

Evinize Uygun Duvar Saatini Nasıl Seçebilirsiniz?

Evinize uygun ve doğru duvar saatini seçerken en önemli ve ilk göz önünde bulundurmanız gereken nokta genel dekorasyonunuz. Nasıl bir ev dekorasyonu istediğinizi ya da mevcut ev dekorasyonunuzun nasıl olduğuna dair bir inceleme yapmalısınız. Bunu yaparak seçeceğiniz duvar saatiyle dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Sadece rengini ya da modelini beğendiniz bir duvar saatini dekorasyonda kullanmak isterseniz, amacınızın dışında boğucu ve anlamsız bir görünüm elde edebilirsiniz. Verdiğiniz yanlış bir tercih evin genel görünümünü de bozacağı için gözünüze çok daha fazla batacaktır. Farklı tarzlara sahip dekoratif ürünleri birleştirmek istiyorsanız bile bunların bir bütün olarak güzel göründüğünden emin olmalısınız. Rustik dekorasyona sahip bir odayı bohem tarzdaki bir duvar saatiyle tamamlayabilirken, klasik tarzdaki bir salonda kullanacağınız endüstriyel bir duvar saati karmaşık bir görüntü yaratarak göz yorucu olabilir.

Duvar saati seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise duvar saatini hangi odada ve duvarda kullanacağınız olmalı. Çok küçük bir odaya ve duvara sahipseniz, kullanacağınız büyük ve gösterişli duvar saati odanın olduğundan daha küçük görünmesine neden olabilir. Ayrıca küçük alanlarda bütün ilgi duvar saatine toplanacağı için diğer dekorasyonunuz fazlaca sönük kalabilir. Eğer büyük bir duvar saati kullanacaksanız, bir duvarı ona ayırmanızı ve geri kalan eşyaları da daha minimal ve gösterişsiz seçmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer büyük bir alana sahipseniz ve dekorasyonunuzda gösterişli bir duvar saati kullanmak istiyorsanız, geri kalan dekorasyonda çok fazla eşya kullanmadığınızdan emin olmalısınız. Geniş bir alana sahip olduğunuz için çok fazla eşya kullanırsanız odanın olduğundan daha küçük görünmesine sebep olabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız büyük duvar saati de diğer eşyalarla birlikte kaybolacaktır. Bu neden ev dekorasyonunda çok fazla detay kullanmaktan ve boğucu bir görünüm elde etmekten kaçınmalısınız.

Evinize uygun duvar saatini seçerken ev dekorasyonunda kullandığınız ya da kullanacağınız renklerin neler olduğuna dikkat etmelisiniz. Özellikle duvar saatini kullanacağınız duvarın renginin ve tarzının ne olacağını önceden dikkatlice planlamalısınız. Duvar rengine de ayrıca emek ve para harcadığınız için duvar saatiyle ortak bir ahenk oluştuması doğru bir dekorasyon için çok önemlidir. En temiz ve kolay haliyle kullanacağınız duvar saati ve duvar arasında bir kontrast yaratmaya çalışabilirsiniz. Eğer açık renkli duvarlara sahipseniz daha koyu renkli ya da desenli duvar saati seçmeyi düşünebilirsiniz. Tam tersi şekilde koyu renkli duvarlara sahipseniz daha açık renkli, sade ve detaysız bir duvar saati seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu seçimleri uygulayarak daha çarpıcı bir görünüm elde edeceğiniz gibi dekorasyonunuzu da güçlendirmiş olacaksınız.

Bir diğer önemli nokta olarak seçeceğiniz duvar saatinin kendisini incelemeniz çok önemli. Duvar saatinin modeline göre büyüklüğü ya da büyüklüğüne göre rengi gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Dikkat çekici ve gösterişli aksesuarlar oldukları için bu noktalara önem vermekte fayda var. Hem çok büyük ve farklı tasarıma sahip duvar saati seçip hem de dikkat çekici bir rengi tercih ederseniz, fazla göz yorucu bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu durum geri kalan ev dekorasyonunu da daha önemsiz ve iddiasız görünmesine yol açabilir. Duvar saatinin renk ve model ilişkisini iyi analiz ederek, evinize daha uygun ve sizi mutlu edecek bir seçim yapabilirsiniz. Modelini çok beğendiğiniz bir duvar saatini evde kendi imkanlarınızla boyayarak da ev dekorasyonunuza uygun hale getirebilirsiniz. Böylece duvar saatindeki model ve renk ikilemini de kendi istediğiniz gibi ve evinize uygun olacak şekilde düzenlersiniz. Diğerlerinden farklı ve sizin tarzınızı tam olarak yansıtan bir duvar saati, evinize en çok uyacak duvar saati olacaktır.

Dekorasyonunuzda kullanacağınız duvar saatinin, evinizin dekorasyonu her ne olursa olsun içinde bir yaratıcılık barındırdığından ve trendlere uygun olduğundan emin olmalısınız. Daha önce de dediğimiz gibi çok kullanılan bir dekorasyon ürünü olduğu için duvar saatlerinin birçok modelini bulmak mümkün. Klasik bir tarza ya da retro bir ev dekorasyonununa da sahip olsanız, evinize uyacak ve trendleri yakalan bir duvar saati bulabilirsiniz. Farklı ve yaratıcı duvar saatlerine yer vererek daha gösterişli ve görenleri kendine hayran bırakacak bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Üstelik farklı tasarıma sahip bütün duvar saatleri de büyük olmak zorunda değil. Evinizin ve kullanacağınız odanın ölçülerine uygun ama farklı ve yaratıcı duvar saatleri de kullanabilirsiniz. Üstelik bunları bulmak artık hiç de zor değil. En temel saat mekanizmasını satın alarak, geri kalan kısımlarını kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Bunları duvar dövmeleri yardımıyla yapabileceğiniz gibi eğer çizim yeteneğiniz varsa kendiniz de duvara çizebilirsiniz. Böylece özgün ve size ait bir duvar saati modeline kavuşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 33 Adet Duvar Dekorasyonu Fikirleri ve Örnekleri

En Trend Duvar Saati Örnekleri

Evinize uygun olan doğru duvar saatini nasıl seçeceğinizden yukarıda bahsettik. Fakat işiniz o kadar da kolay değil! Ev dekorasyonunda sıkça kullanılması ve yeniliğe, tasarıma ve trendlere çok açık olmasından dolayı duvar saati modelleri çok fazladeğişiklik göstermektedir. Yukarıda belirttiğimiz maddeleri göz önünde bulundurarak, aşağıdaki örneklerden ilham alabilirsiniz. Ev dekorasyonunu ve boyutunu göz önünde bulunduracağınız gibi duvar saatinin modelini ve rengini de göz önünde bulundurmalısınız. İşte ilham dolu listemiz şu şekilde:

İlginizi çekebilir: 120 Adet Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Bu içeriğimizde evinize en uygun olan duvar saatini nasıl seçebileceğinizi ve ilham alarak dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz en trend duvar saati örneklerini sizin için listeledik. Umarız, hayalinizdeki ev dekorasyonuna sahip olabilmek için listelediğimiz en trend duvar saati örneklerinden ilham almışsınızdır. Evinize en uygun duvar saatini seçmek ve alışverişe başlamak için Evde Mimar Dekorasyon Mağazası inceleyebilirsiniz. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

3 yorum

 1. Çok güzel bir içerik, ben de odama alacağım bunlardan 🙂

  2 Nisan 2020, 18:09
 2. Çok beğendim bu yazıyı ellerinize sağlık

  2 Nisan 2020, 18:11
  1. Teşekkür ederiz efendim 🙂

   4 Nisan 2020, 00:05

Bizi Arayın