Evinize Uygun Ev Dekorasyon Ürünleri Seçim Rehberi

dekorasyonurunlerisecimrehberi

Ev dekorasyonunda görselliği oluşturan öğeler sadece mobilya ya da duvarlardan oluşmaz. Yaşam alanı içine eklenen ev dekorasyon ürünlerinin de önemi büyüktür. Dekorasyon ürünleri arasında bütünlüğü ve uyumu sağlamak olmazsa olmazdır. Yaşam alanı dekorasyonu kişinin zevkine göre şekillenir. Ancak beğendiğiniz her parçayı kullanmak göz karışıklığına sebep olur ve hoş durmaz. Beğenilen parçaların birbiriyle uyum içinde olması önemlidir. Seçilen ürünlerin evin tarzına uygun olması da önemlidir. Örneğin country tarzına uygun ürünleri endüstriyel tasarlanmış bir evde kullanmanızı önermiyoruz. Eğer romantik tarzda biriyseniz ev dekorasyon ürünlerinden mum, şamdan, tütsü, loş ışıklar gibi klasik ürünler kullanmak kendinizi daha iyi ifade etmeye yardımcı olur. Sizlere daha iyi yardımcı olabilmek ve dekorasyon konusunda aklınızdaki soru işaretlerini gidermek adına Evde Mimar ekibi olarak evinize uygun ev dekorasyon ürünleri seçme rehberi hazırladık.

mimarigorsellestimecizimibanner

Ev Dekorasyonu Ürünleri Nasıl Seçilmeli?

Her şeyden önce dikkat edilmesi gereken demirbaş dekorasyon kuralları vardır. Bunlar sıkı sıkıya uyulması gereken kurallar olmamakla beraber, riayet göstermek işinizi kolaylaştırır ve ilham bulmanıza yardımcı olur.

 • Seçtiğiniz ürünün evin genel renklerine uygun olması önemlidir. Renk tonlarındaki sert geçişler uzun zamanlar geçirdiğimiz yaşam alanlarında gözü rahatsız edebilir.
 • Dekorasyon ürünü seçerken mekan içerisinde gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını tespit etmelisiniz. Bu şekilde az ama işlevsel ürünler kullanarak verim almanız ve mekan içinde odak alanı yaratmak daha kolay olacaktır.
 • Amacınızın dekorasyon ürünlerini kullanacağınız alanı vurgulamak mı yoksa yakın tonlardaki ürünlerle yumuşak geçişler oluşturmak mı olduğunu belirleyip buna göre hareket etmelisiniz. Aynı rengin farklı tonlarını kullanarak ton sür ton uyumu yakalamak da ev dekorasyonlarında tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: 2020 Yılının En Güzel Ev İçi Dekorasyon Önerileri

Ev Dekorasyonunda Kanvas Tablolar

Kanvas tablo, ressamların gelişmiş teknolojiye sahip baskı aletleri kullanarak resimleri tuval bezine işleyip, farklı boyutlarda yapılan çerçevelere gerdirilerek modern bir sanat eseri haline getirilen tablolardır. Kanvas tablolar ev dekorasyon ürünleri arasında dikkatleri üzerine çekmektedir. Yaşam amacınız ve  hayallerinizin izini, duygularınızın resmedilmiş halini yansıtan kanvas tablolar, ev dekorasyonlarınızın yeri doldurulamaz bir parçası olacağından eminiz. Çünkü bu tabloların birçok avantajı vardır ve kanvas tablo seçiminde büyük rol oynar. Çeşit fazlalığı, ağırlığının hafif olması ve bu yüzden yer değiştirmenin kolay olması, zevkinizi yansıtmada güçlü bir araç olması gibi. Dekorasyonda kanvas tablo kullanmak evin güçlü bir görünüm kazanmasına ve yaratıcılığı vurgulamaya yardımcı olur.

[vc_row][vc_column][products columns=”2″ orderby=”title” order=”” ids=”2948, 30348, 30353, 30370″][/vc_column][/vc_row]

Televizyon dizileri moda, mücevherat, ev dekorasyonu gibi bir çok alanda trendleri ciddi ölçüde etkilemektedir. Kanvas tablonun hayatımıza girişi de aslında Aşkı Memnu dizisinde Behlül karakterinin odasında kullanılan Eyfel Kulesi tablosuyla olmuştur. O dönem kanvas tablo taleplerinde büyük bir patlama yaşanmıştır.

[vc_row][vc_column][product id=”33370″][/vc_column][/vc_row]

Dizide yer alan meşhur Eyfel Kulesi kanvas tablosu

Kanvas tablolar da kendi aralarında çeşitlenmektedir. İlk bakışta dikkat çekecek olan tablonun motifleridir.

 • Kadın figürlü kanvas tablolar
 • Zıt renklerden oluşan kanvas tablolar
 • Soyut temalı kanvas tablolar
 • Hayvan figürlü kanvas tablolar
 • Manzara temalı kanvas tablolar
 • Bohem kanvas tablolar
 • Çiçek figürlü kanvas tablolar
 • Parçalı kanvas tablolar

şeklinde çeşitlerini sıralayabiliriz.

[vc_row][vc_column][products columns=”2″ orderby=”title” order=”” ids=”31189, 31356, 32439, 32609″][/vc_column][/vc_row]

Kanvas tablolar mekanın havasında değişiklikler yaratabilir. Kendinizi motive etmek için kullanabilirsiniz. Örneğin bir ülkeyi ziyaret etmek istiyorsunuz, ülkenin bilinen bir sembolünün yer aldığı bir kanvas tabloyla duvarınızı süslemeniz çok hoş olacaktır. Fazlaca zaman geçirdiğimiz yaşam alanlarında sürekli karşı karşıya olduğumuz duvarları içinizi açan kanvas tablolarla süslemek sizin de modunuzu yükseltecektir.

Kullanım alanlarına göre şöyle kategorilere ayırabiliriz:

 • Salon için manzara temalı ve soyut temalı kanvas tablolar kullanmak mekana derinlik katacaktır.
 • Rengarenk ve bohem kanvas tablolar entelektüel bir görünüme ulaşmada yardımcı olur.
 • Ofis dekorasyonunda modern kanvas tablolar tercih edilmesi güzel bir seçim olabilir.

Aradığınız Ev Dekorasyon Ürünü: Beton Saksılar

Eskiden kaba inşaat olarak tanımladığımız, belki iç mekan tasarımlarında görsek yargılayacağımız beton, günümüz trend dekorasyon tercihleri arasında yer almakta. Özellikle modern dekorasyona sahip evlerde kullanılmakta ve dikkatleri üzerine çekmektedir. Beton duvarlar, aksesuarlar, saksılar oldukça revaçta diyebiliriz.

[vc_row][vc_column][products columns=”2″ orderby=”title” order=”” ids=”31743, 31903, 31747, 31906″][/vc_column][/vc_row]

Yaşam alanlarında bitki bulundurmanın günlük negatif enerjimizi arındırmada adeta bir süzgeç görevi gördüğü ve daha dingin bir enerjiye geçmemize yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden gün geçtikçe doğayı, doğallığı evlerimize taşımakta daha hevesli hale geldik ve bunun için alternatif yollar keşfediyoruz. Beton saksılar da bu listede trend ev dekorasyon ürünleri arasında yer almakta. Artık evdeki her aksesuarı kendi göz zevkimize göre yorumlamaya başladık. Ürün görünümleri değişirken bazıları aynı zamanda daha işlevsel hale gelebilmekte. İstenilen renkte, desende beton saksılara sahip olmak artık mümkün. Hatta beton saksı süslemeyi hobi haline getirip kendi zevkiniz dahilinde tasarımlar yapabilirsiniz. Kim bilir, yeni bir gelir kapınız bile olabilir.

[vc_row][vc_column][products columns=”2″ orderby=”title” order=”” ids=”31926, 31931, 31933, 31935″][/vc_column][/vc_row]

Duvar Dekorasyonunun Vazgeçilmezi Duvar Saatleri

İnsanlar eski zamanlarda dışarıdayken de zamanı öğrenebilmek için ceplerinde cep saati bulundururdu. Cep saatleri kişinin önemli bir aksesuarı sayılırdı. Şu an geldiğimiz zamanda ise ceplerimizde cep saati yerine telefonlar var, hatta kol saatlerini de akıllı saatler aracılığıyla telefona dönüştürdüğümüz gerçeğiyle karşı karşıyayız. Ancak evlerde hala duvar saatleri dekorasyonun vazgeçilmez bir parçası ve oldukça ilginç tasarımlar bulmak mümkün. Sadece zamanı öğrenmek için olmasa da göz zevkimizi artırmak amaçlı ilgi çekici duvar saati tasarımları yapılmakta. Duvar saatinin duvar rengiyle bir bütünlük oluşturmasına önem göstermeliyiz. Çünkü ikisi de birbirini tamamlayan öğelerdir. Tasarım duvar saatleri örneklerimizi fikir olması açısından aşağıda görebilirsiniz:

[vc_row][vc_column][products columns=”2″ orderby=”title” order=”” ids=”30768, 30921, 32180, 32188, 33329, 30923″][/vc_column][/vc_row]

İlginizi çekebilir: Birbirinden Güzel Cam Dekorasyon Örnekleri

Umarız ev dekorasyonu seçmek isteyenler için hazırladığımız bu içerik size de rehber olmuştur. Mutlu insanlar yaratmanın yolunun güzel evler yaratmaktan geçtiğinin bilincinde olarak sizlere sunduğumuz dekorasyon ipuçlarımızdan yararlanmak için takipte kalın. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle.

Evra Dinç

Dekorasyona olan tutkum her geçen gün büyüyor ve pek çok araştırma yapıyorum. Burada sizlerle beğendiğim fikirleri paylaşacağım.

Bizi Arayın