Evinize Yakışacak Sürgülü Kapı Modelleri

Evlerimizin her alanını güzelleştirmeye çalışırken pek çok dekorasyon aracını dener dururuz. Bunlardan biri de hiç şüphesiz sürgülü kapı modelleri olarak gözümüze çarpmaktadır. Fakat pek çok sürgülü kapı modelinden hangisini seçeceğiz, hangi rengi tercih edeceğiz ve nasıl kullanacağız gibi sorular kafamızda durur dolanır. Evinizi güzelleştirmenize yardımcı olduğumuz web sitemizin bu içeriğinde ise size bambaşka bir yazı ile destek olmaya, derlemeler ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

En Çok Beğendiğimiz Sürgülü Kapı Modelleri

Evde Mimar ekibi olarak her zaman en iyisini seçerek sizlere doğru resimler derlemeye çalışıyoruz. Sürgülü kapı modelleri derlememiz için de aynı durum söz konusu oldu. Uzun uğraşlar sonunda dünyanın dört bir yanından sizlere iyi gelecek örnekleri derleyerek sunmaya çalıştık. Burada Türk ev yapısını, dekorasyonunuza uyumlu olmasını ve elbette ki uygulanabilir olmasını arzuladık. Bu noktada umarız sizler için faydalı olur.

Örneklere dikkatle baktığımızda her birinin çevresinin de doğru şekilde dizayn edildiğini, ışıklandırmalarını, dekorasyonunu görebiliriz. Burada dekorasyon aklının yanı sıra uygulamaların, model seçiminin de doğru biçimde yapıldığını gözlemleyebiliriz. Burada modellerin cam balkon modelleri ile benzeştiği noktaları da gözlemleyebilirsiniz. Cam balkon modelleri ile ilgili daha fazla dekorasyon fikri almak isterseniz bu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sürgülü Kapı Sistemleri Nasıl Yapılır?

Sürgülü kapı sistemleri, 2000’li yılların başlarından itibaren hayatımızda olan sistemlerden biridir. Özellikle kapıların hayatımızdaki yeri anlamlandıkça, oda sayımız arttıkça sürgülü kapı sistemleri de ortaya çıkmaya başladı. Küçük evlerde alandan kazanmak için kurgulanan bu sistemler, zamanla dekoratif amaçlarla kullanılmaya da başlandı. Artık balkonlarda rahatlık, şıklı ve alandan kazanan ergonomik yapısı nedeni ile sürgülü kapı modelleri tercih ediliyor. Raylı dolap sistemlerinde olduğu gibi üst üste geçen iki kalıp şeklinde yapılan bu çalışmalar, zeminden sürgülü biçimde tasarlanır. Yapımı zahmetli olmakla birlikte kopma ve zarar görmesi bilindik kapılara göre çok daha azdır. Uzun vadeli bir şekilde kullanılabilir. Burada elbette ki renk seçimi ve usta seçimi önemli iki faktörü oluşturmaktadır. Ev sahibi olarak profesyonel ve işinin ehli kişilere bu noktada yer verilmesini Evde Mimar olarak tavsiye ediyoruz.

Sürgülü Cam Kapı Neden Tercih Edilir?

Sürgülü cam kapı Türk halkı tarafından genellikle şık görüntü elde etmek için tercih edilir. Şık tasarımın yanında kullanışlı oluşu, ergonomik yapısı da birincil tercih etmeni olmaktadır. Fiyat bakımından bilinen kapı ile biraz fark olsa da dekorasyonun sunduğu zevk ile bu etmen en aza indirilmeye çalışılmaktadır. İşte bu noktada ev sahipleri tarafından sürgülü cam kapı hem ustaya hem de iç mimarlara sıklıkla sorulmaktadır. Burada cam kapının yanında giyinme odası modelleri bulabileceğiniz sayfamız da ilginizi çekebilir.

Hangi Model Tercih Edilmeli?

Sürgülü kapı modelleri arasından evinizin için en iyisini seçmeniz son derece büyük önem taşıyor. Özellikle eviniz küçükse bu kritik seçim bir anlam daha kazanıyor. Sürgülü kapı çalışmaları içerisinden en iyisini ortaya çıkarmak için detaylı bir çalışma gerekir. Örneğin evinizin dekorasyonuna uyumlu bir tarz seçmeniz gerekiyor. Modern tarzda ev eşyalarınız varsa klasik tarza yakışır bir sürgülü kapı size göre olmayacaktır. Küçük bir eve sahipseniz dikkat etmeniz gereken iki önemli faktör var. Birincisi modellerin sade bir tarza sahip olması ikincisi ise seçeceğiniz kapıların yan genişliğinin bulunması sürgülü kapı yapabilmek için modellerin yan tarafının geniş olması gerekir. Kapının boyutunun yanında bir kapı boyutu daha bulunması gerekir. Sürgülü kapı modelleri seçiminde bu faktörler dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.

Sürgülü Kapı Çabuk Bozulur Mu?

Sürgülü kapı sistemleri konusunda genel algı ise çabuk eskiyeceği ve bozulacağı yönündedir. Gerçek ise böyle değildir. Sürgülü kapı sistemleri ilk çıktığı zaman kaliteli değil ve sıkıntıları olan bir dekorasyon aracıydı. Fakat günümüzde artık çok daha kaliteli sistemler ile birlikte çalışıyor. Bu nedenle çabuk bozulması veya eskimesi artık söz konusu değil. Geçmişten gelen bu yanılgıyı Evde Mimar ekibi olarak düzeltmek istedik. Umarız sizler de istediğiniz sürgülü kapıyı evinizde uzun yıllar mutlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu içeriğimizde size sürgülü kapı modelleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de bu konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünde bize aktarabilir, dilediğiniz an Evde Mimar ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Cam Balkon Dekorasyonu için Fikirler ve Örnekler

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın