Evinizi Güzelleştiren Tavan Duvar Kağıdı Modelleri ve Uygulama Örnekleri

Değişen dönemler ile değişen moda anlayışı evimizde de belli dönemlerde dekorasyonumuza yansımıştır. Evde kullanılan renklerden tutun da mobilyaların şekline hatta kullanılan aksesuarlar bile geçen zaman içerisinde bir çok değişim yaşamış, farklı farklı beğeniler, tasarımlar ortaya çıkmıştır. Gelin görün ki evlerimizde geçmişten günümüze değişmeyen tek şey beyaz tavanlarımız olmuştur. Aslında kafamızı kaldırıp baktığımızda evin en boş kalan yeridir tavanlarımız. Doldurmak için ise tutup da bir tablo asamayız oraya peki neler yapılabiliriz. İşte  bu yazımızda size evinizi güzelleştirecek tavan duvar kağıt modellerinden  ve  uygulama örneklerinden bahsedeceğiz. Gözünüze boş gelen tavanlarınızı duvar kağıtları ile doldurularak modern aynı zamanda bulunduğu odayı tavan ile bir bütünleyerek  göze hitap eden bir alan yaratmış olacakasınız.

3D Tavan Duvar Kağıt Modelleri

Üç boyutlu duvar kağıtları son zamanlarda fazlasıyla dikkat çeken yenilikçi duvar kağıtlarından biridir. Son derece heyecan verici tasarımlarıyla bulunduğu odayı daha canlı ve hareketli bir ortama çeviren üç boyutlu duvar kağıtları ile daha modern görünümü fazlasıyla ön plana çıkaran yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan, özel malzemeler ile tavanınız, ışıklandırılarak kurulan sistemlerdir. Örnek olarak gökyüzü desenli veya deniz manzaralı yada tamamen yeşilin hakim olduğu duvar kağıt desenlerinizi tavanlarınızda kullanarak tavanınızı  seyre dalabilirsiniz. Böylelikle boş ve düz tavan duvarlarınızdan kurtulmuş olursunuz. Kullandığınız duvar kağıtları aydınlatılarak karanlıkta da size loş bir ortam yaratırken, kullandığınız duvar kağıdı desenini ile kendinizi daha huzurlu ve  daha mutlu hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Feng Shui İle Huzurlu Bir İçin 9 Yön ve Renk Önerileri

Desenli Tavan Duvar Kağıt Modelleri

Bulunduğunuz odada desenli duvar kağıtlarını tavanınızda kullanarak dekore ettiğiniz odada estetik bir görüntü sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız desen mobilyalarınızda yada dolapalrınızda  olan bir motif ile  uyumlu olabilir en küçük örnek olarak odanızda kullandığınız halınızın deseni ile de tavanınızda kullanacağınız duvar kağıdını özdeşleştirebilirsiniz. Ayrıca Duvar kağıtlarını sadece tavanınız için değil normal duvarlarınızda da kullanarak farklı şekillerde dizayn edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Duvar Kağıdı Tasarım Fikirleri ve Uygulama Örnekleri yazımızı okumanızı öneririz.

Saray Motifli Tavan Duvar Kağıt Modelleri

Herkesin evi kendini yansıtır. Kimisi evini daha ağırlığını koruyan osmanlıyı anımsatan altın sarılı oymalı şekilde  dekore ederken kimiside daha spor ve modern bir görünüm ister. Saray motifli tavan duvar kağıtları evlerinde ağırlını korumak isteyenler için bir öneri olabilir. Tavanınızda kullandığınız eski dönemleri anımsatan desenler ile bambaşka bir hava yaratabilirsiniz.

Vinil Tavan Duvar Kağıdı Modelleri

Vinil duvar kağıtları silinebilir özelliğiyle biliniyor. Bu özelliği ile genellikle tercih sebebi oluyor. Tavanınızde biriken toz ve kiri, vinil duvar kağıdı sayesinde kolaylıkla silebilirsiniz. Böylelikle kirlerden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca üst düzey pvc ile kaplı olduğu için uzun yıllar boyuncada dayanıklıdır. Vinil duvar kağıdı sayesinde masraftan kaçınarak da tasarrufu  etmiş olursunuz.Ek olarak bu duvar kağıtlarına üç boyutlu özelliği kazandırarak kullanışlı olmasının yanında modern bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Boyanabilir Tavan Duvar Kağıdı

Zaman geçtikçe yenilikçi, değişen, gelişen tarzlar ortaya çıkıyor. Evde uyguladığımız dekorasyondan bir gün sıkılabilir, o döneme ayak uydurmak isteyebiliriz. İşte bu yüzden değişimi kendi evlerimizde uygulayabileceğimiz, uygularken mutlu olabileceğimiz aynı zamanda da bizi masraftan kurtaran tasarruf etmenizi sağlayan boyanabilen duvar kağıtları sizlere bir öneri olabilir. Rengini beğenmediğiniz ya da farklı bir konsept yaratmak istediğiniz ortamınızda yeni duvar kağıtları almak yerine sadece boyayarak kolaylık sağlamış olursunuz.

Size bu yazımızda tavan duvar kağıtları hakkında örnekler göstermeye çalıştık. Duvar kağıtları hakkında daha fazla bilgi için Duvar Kağıdı Nasıl Yapıştırılır ?  yazımızı okumanızı öneririz.

Sevsu Çuğ

Dekorasyon ile ilgilili yurt içinden ve yurt dışından sizler için derlediğim yazıları evinizi güzelleştirmek için düzenliyor ve evinizi daha iyi hale getirmek için ilham olmaya çalışıyorum.

Bizi Arayın