Evinizi Şımartacak 50+ Gergi Tavan Modelleri

gergitavanmodelleri

Gergi tavan, ev dekorasyonu konusunda özel tasarımların oluşmasına zemin hazırlayan önemli dekorasyon araçlarından biridir. Biz de bu içeriğimizde gergi tavan modelleri konusunda bilgiler vermeye, örnekler sunmaya gayret edeceğiz. Bunun için sizlere örnekleri derleyerek başlamayı uygun gördük. İşte en çok beğendiğimiz, evinize uygun olarak gördüğümüz gergi tavan modelleri derlememiz:

Doğru bir gergi tavan uygulaması için kesinlikle iyi modeli seçmek büyük önem taşır. Gökyüzü temaları karar veremediğiniz noktada sizin için tavan kurtarıcı olabilir. Burada ev sahibi olarak sizin dikkat etmeniz gereken evin genel yapısı ile modelin ne kadar uyumlu olduğu, model çalışmalarının evde yaşayan kitlenin karakterine ne derece uyumlu olduğu fikri olacaktır.

3D Gergi Tavan Modelleri

3D gergi tavan modelleri veya başka bir adı ile 3 boyutlu gergi tavan modelleri evinize yaratıcılık katan çalışmalardan biri olarak göze çarpmaktadır. Bu çalışmaların evinizdeki varlığı ev ahalisinin hayal gücünü geliştirirken misafirlerinde gözlerinin kamaşmasına yol açmaktadır. Biz de sizler için size 3 boyutlu örnekler derledik. Umarız sizler için faydalı olur.

3 boyutlu çalışmalar genel gergi tavan uygulamalarına göre farklılık göstermektedir. Burada hem fiyat açısından hem de işçilik bakımından fark vardır. Aynı 3 boyutlu epoksi zemin kaplama çalışmalarında olduğu gibi gergi tavan dünyasında da bu uygulamalar yoğun işçilik gerektirmektedir.

Yatak Odası Gergi Tavan Modelleri

İnsanın en çok huzur bulduğu yer hiç şüphesiz evidir. Evin de en huzur dolu yeri kesinlikle yatak odasıdır. Burada gergi tavan modelleri de yatak odasının daha iyi bir yer haline gelmesine ön ayak olan önemli çalışmalardan biridir. Aşağıda da sizler için beğendiğimiz yatak odası gergi tavan modelleri derlememizi inceleyebilirsiniz.

Yatak odası içerisindeki örnekleri incelediğiiz yatağı merkeze alarak ışıklandırma yapıldığına şahit olabiliriz. Burada ışıklandırmanın öneminin yanında evin enerjisi de düşünülerek yatağı merkeze almak doğru bir davranış olabilir.

Koridor Gergi Tavan Modelleri

Koridorların uygun olduğu yerlerde gergi tavan harikalar yaratabilir. Burada genellikle gökyüzü temalı çalışmalar uygulanabilir. Ferahlık ve rahatlık hislerine yön vermesi açısından da ofislerde bu uygulamalar tercih edilmektedir.

Koridor, bir başka ifade ile salon gergi tavan modelleri duvarların da görselliğini etkileyeceği gibi evin genel yapısını da doğrudan etkiler. Burada önemli noktalardan biri ev sahibinin ruh haline ve hissedebileceklerini doğru düşünerek model seçimini yapmasıdır.

Mutfak Gergi Tavan Modelleri

Mutfak, özellikle ev hanımlarının vazgeçilmez mekanlarından birisidir. Buradaki mutlu hisler güzel yemeklerin yapılmasına ön ayak olan duygular arasında yer almaktadır. Mutfak gergi tavan modelleri için sade olduğunu ise bu bölümde ifade edebiliriz. Gökyüzü tasarımları yerine mutfakta daha beyaz ve daha sade tasarımların oluşmasını düşünebiliriz.

Mutfağın tasarımı özellikle evde geçirilecek kaliteli zaman için son derece önemlidir. Mutfağın iyi bir dekorasyona sahip olması için de gergi tavan burada önemli bir parametre olmaktadır. Umarız sizler için de ilham verici paylaşımlar oluşmuştur.

Gergi Tavan Modelleri Nasıl Yapılır?

Gergi tavan modelleri ile asma tavan yapımı birbirini tamamlayan iki önemli etmendir. Burada yapım aşamaları birbirini izlemektedir. Öncelikle tavana alçıpan ile şekil verilir. Boşluk bırakılan, özel alan bırakılan bölgeye ise öncesinde seçilen gergi tavan modeli uygulanmaktadır. Burada resim şeklinde dizayn edilen görseller gergi tavan malzemesi ile yapılmaktadır. Ülkemizde de üretici bulunan bu madde işinde profesyonel ustalarca uygulanmaktadır. Burada ev sahipleri kendi imkanları ile gergi tavan yapamazlar. Işıklandırma biçimi ve alçıpan durumu esas önemli noktayı oluşturmaktadır.

Hangi Evlere Uygulama Yapılmalı?

Gergi tavan çalışmaları genel itibari ile geniş ve ferah evlerde uygulanır. Ülkemizde ise en çok uygulanan mekanlar arasında ofisler ve etkinlik alanları vardır. Burada ev için düşünecek olursak ışıklandırması iyi olan dekorasyonu sade bir şekilde oluşturulmuş evlerin gergi tavan için çok daha uygun olduğunu ifade edebiliriz. Siz de kendi eviniz için bu tür uygulamalar yaptırmak istediğinizde öncelikle Evde Mimar gibi uzman bir ekipten destek alabilir, ardından kendi dilediğiniz model ile evinize özel uygulamalar yaptırabilirsiniz.

Hangi Model Seçilmeli?

Gergi tavan yaptırmadan önce hangi modelin seçilmesi gerektiği önemli bir tartışma konusudur. Burada model seçimini etkileyen birçok unsur vardır. Bu unsurların içerisinde ev eşyaları, evin büyüklüğü, ışıklandırma biçimi ve ev sahibinin karakteri gibi birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Burada size birkaç tavsiye vererek seçim sürecinize destek vermek istiyoruz. Eğer eviniz geniş ve ferah bir görünüm içerisindeyse gökyüzü temalı seçimler yapabilirsiniz. Ofis veya mutfak gibi alanlar için de genel olarak daha minimal tasarımlar kullanılmaktadır. Burada daha az ışıklandırma ile birlikte sade şekilleri deneyimleyebilirsiniz.

2018 Yılının Trendleri Nelerdir?

2018 yılı dekorasyon camiası için sadelik ifade etmektedir. Bu sadelik çoğu zaman daha az eşya ve daha az ışık anlamına gelir. Gergi tavan uygulamaları için de bu durum aynen geçerlidir. 2018 trendleri bu çalışmaların daha az ışık ile gerçekleşmesini öğütler. Daha şekilli olan 3 boyutlu olan tasarımlar burada çok sık tercih edilmez. Siz de dekorasyon modasına uyarak gergi tavan modellerini sade ve az ışıklandırmalı biçimde tasarlayabilirsiniz.

Bu yazımızda size gergi tavan modelleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizler için çok faydalı olmuştur. İlham aldığınız, çevrenize önerdiğiniz resimleri size aktarabilmişsek çok mutlu oluruz. Benzer bir uygulama olan asma tavan modelleri ile alakalı siz de

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

2 yorum

  1. Dekorasyonu çok ileriye taşıyan bir teknikmiş, kesinlikle evime yaptırmayı düşünüyorum.

    22 Mart 2018, 16:19
    1. Görüşleriniz için teşekkür ederiz. Gergi tavan seçeneklerini evinizi güzelleştirmek için sunmaya devam edeceğiz.

      23 Mart 2018, 09:12

Bizi Arayın