Evinizin Havasını Değiştirecek Dekoratif Ayna Modelleri ve 21 Dekorasyon Önerisi

Dekorasyon ve mimari tasarım uygulamalarında aynaların kullanımı oldukça önemli bir yere sahiptir. Doğru ayna modeli ve çeşidi kullanılarak, küçük bir oda daha büyük gösterilebilir ya da özellikle vurgulamak istenilen bir bölüme yönlendirme yapılabilir. Ancak bu noktada hem yapılan mimari tasarım ve dekorasyon çalışmaları ile kullanılanılan ayna modelinin uyumlu olması gereklidir. Bir çok ayna modeli arasından doğru seçimi yapabilmek için örnekleri ve dekorasyon önerilerini incelemek sizlere yardımcı olacaktır. Bu içeriğimizde sizlere evinizin havasını değiştirecek 15 dekoratif ayna modelleri ve dekorasyon önerilerini paylaşacağız.

bannermimar-05

Dekorasyonunuz İçin En Güzel Ayna Modelleri

Evinizin ihtiyacı olan dekorasyon uygulaması için hem iç mimarlardan yardım almak hem de çeşitli dekorasyon örneklerini incelemek oldukça yardımcı olacaktır. Evde Mimar olarak sizlere bir çok ayna modellerini ve uygulama örneklerini bir araya getirerek evinizde yapacağınız değişiklik için yardımcı olmaya çalışacağız. Bu yazımızdan hem ayna modellerini hem de farklı dekorasyon uygulamalarını bir arada görerek yapmak istediğiniz değişiklikler için fikir alabilirsiniz.
dekorasyonicinenguzelaynamodelleri

Listemize başlamadan önce dilerseniz sizin için hazırladığımız Salon düzenleme #1 Ayna Dekorasyonu ve Model Önerileri videomuzu izleyerek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Petek Ayna Modelleri İle Modernleşen Evler

Dekorasyonda kullanılabilecek bir çok farklı ayna modeli bulunmaktadır. Araştırma yaparken bu modeller arasında boğulmamak ve kaybolmamak için öncelikle evinizin ihtiyacını doğru bir şekilde belirlemek önemlidir. Petek ayna modelleri modern dekorasyonlar ile oldukça uyumludur. Eğer belirgin kenarlı mobilyalarını ya da kontrasta sahip mobilyaları tercih ediyorsanız petek ayna modelleri bu dekorasyonu tamamlayacaktır. Aynı zamanda petek ayna modellerini dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Petek Ayna Modelleri Örnekleri :

3’lü Ayna Modelleri İle Dekorasyonda Farklılık Yaratın

Üçlü ayna modelleri aynı stile sahip farklı boyutlarda üç aynanın bir arada kullanılması ile ortaya çıkmıştır. Bir takım halinde kullanılarak belirli bir stilin tekrarı ve pekişmesi için oldukça uygundur. Ancak üçlü ayna modellerinde kullanılan çerçevenin tarzı oldukça önemlidir. Gösterişli bir salon dekorasyonuna parlak üçlü aynalar tercih edilirken minimal salon dekorasyonunda çerçevesiz üçlü ayna modelleri de tercih edilebilir.

3’lü Ayna Modelleri Örnekleri :

Yuvarlak Ayna Modelleri Sayesinde Ferahlaşan Evler

En çok tercih edilen ayna modellerinin başında yuvarlak aynalar gelmektedir. Hem üretim kolaylığı hem de bir çok dekorasyon ile kolayca uyum sağlaması nedeniyle yuvarlak ayna modellerini oldukça fazla kullanımını görebiliriz. Ancak her tasarımda olduğu gibi yuvarlak ayna modellerinin de doğru bir şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Yuvarlak ayna modelleri diğerlerinin aksine kullanılan odayı oldukça büyük ve geniş gösterme şansına sahiptir. Aynı zamanda yuvarlak ve kavisli hatlara sahip mobilyalar ile kolaylıkla kombinlenebilmektedir. Duvar boya rengi olarak açık ve yumuşak renklerin kullanıldığı odalarda yuvarlak ayna modellerini kullanmak en doğru tercih olacaktır.

Yuvarlak Ayna Modelleri Örnekleri :

Boy Ayna Modelleri ve Hareketli Yaşam

Boy ayna modelleri diğer modellere göre daha kolay bir şekilde istenilen bölümde kullanılabilmektedir. Kolay monte olması ile dekorasyonunu sık sık değiştirenler için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Ancak boy ayna modelleri arasından seçim yapılırken çerçevenin ev dekorasyonuna uygun olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.

Boy Ayna Modelleri Örnekleri :

Konsol Ayna Modelleri ve Dikkat Çeken Salon Dekorasyonları

Konsol aynaları son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir. Konsol ayna modelleri, tamamlayıcı olarak kullanılarak dekorasyon bütünlüğü rahatlıkla sağlanabilir. Salonunuzdaki konsol ile uyumlu bir şekilde tasarlanmasına oldukça dikkat etmelisiniz. Mobilyalarınızdaki çizgileri konsol ayna modeli ile birleştirerek mükemmel iç dekorasyon uyumunu yakalayabilirsiniz.

Konsol Ayna Modelleri Örnekleri :

Varak Ayna Modelleriyle Işıldayan Dekorasyonlar

Varak dekorasyon modelleri bir çok tarza karşımıza çıkmaktadır. Bu modellerde iç dekorasyonda bir bütünü sağlamak oldukça önemlidir. Aynı zamanda doğru bir şekilde uygulanması da oldukça dikkat ve titizlik isteyen bir tarzdır. Eğer varak modellere tutkuluysanız varak ayna modelleri ve örneklerini kesinlikle incelemelisiniz.

Varak Ayna Modelleri Örnekleri :

İnce Çerçeveli Ayna Modelleriyle Zarif Bir Görünüm

Ayna modellerinin duruşlarını ve stillerini belirleyen en büyük etken çerçevelerdir. Doğru ayna modelini seçmenin yanı sıra doğru çerçeve kullanımı da oldukça önemlidir. Bundan dolayı çerçevenin ev dekorasyonuna uygun ve dekorasyonu sürdüren bir yapıya sahip olması dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

İnce Çerçeveli Ayna Modelleri Örnekleri :

Eskitme Ayna Modelleri İle Geçmişe Dekorasyon Yolculuğu

Eskitme mobilyalar ve eşyalar oldukça tercih edilen modeller arasındadır. Tıpki diğer eskitme modeller gibi ayna modellerinde de eskitme modeller evinize farklı bir hava katacaktır. Ancak eskitme ve vintage dekorasyon tarzı her ev için uygun değildir. Aynı zamanda eskitme dekorasyonların iç mimarlar tarafından planlı ve programlı bir şekilde yapılması da gereklidir.
Eğer evinizde bir retro ya da vintage köşesi oluşturmak istiyorsanız kesinlikle eskitme ayna modellerini eksik etmemelisiniz.

Eskitme Ayna Modelleri Örnekleri :

Ahşap Ayna Modelleri İle Doğal Dekorasyon Uygulamaları

Özelleştirilebilir olması ve bir çok mobilya ile uyumlu olmasından dolayı ahşap ayna modelleri sıkça kullanılmaktadır. İsteğinize göre dizayn edebileceğiniz ahşap ayna modelleri ile birlikte oturma odanızdaki tasarım çizgisini duvar aynanızda devam ettirebilirsiniz. Böylece bütün olarak şahane bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Ahşap Ayna Modelleri Örnekleri :

Ledli Ayna Modelleri İle Daha Aydınlık Ev Dekorasyon Uygulamaları

Aynaların kullanım amaçlarından birisi de ışığın oda içerisinde daha rahat bir şekilde yayılabilmesini sağlamaktır. Ancak her oda aynı güçte gün ışığı alamayabilir. İşte bu noktada hem dekoratif hem de etkili bir çözüm için Ledli ayna modelleri tercih edilebilir. Ledli ayna modelleri sadece ışık ihtiyacında değil, farklı bir görünüm yaratmak için de rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle banyo dekorasyonunda tercih edilen ledli ayna modelleri ile karanlık bölümlerde bile ışık özgürce kullanılabilir.

İlginizi çekebilir : Koridor Aydınlatma İle İlgili 25 Dekorasyon Önerisi

Ledli Ayna Modelleri Örnekleri :

Kalın Çerçeveli Ayna Modelleri İle İddialı Dekorasyon Örnekleri

Dekorasyonunuzda çarpıcı ve belirgin öğelere sahipseniz, kalın çerçeveli ayna modelleri ilk tercih etmeniz gereken modeller arasındadır. Kontrastı yüksek ya da keskin çizgilere sahip bir iç dekorasyonda kalın çerçeveli ayna modelleri en çok kullanılan modeldir. Buna ek olarak aynayı kullandığınız duvarda ya da o bölgede dikkati çekmek istediğiniz bir dekorasyon birimi var ise yine tercihinizi bu ayna modelinden yana yapabilirsiniz.

Kalın Çerçeveli Ayna Modelleri Örnekleri :

Oval Ayna Modelleri ve Şekil Bütünlüğü

Oval ayna modelleri ile evinizdeki dekorasyona farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dekoratif ayna modelleri kolaylıkla şekillendirilebildiği için kolaylıkla tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle banyo dekorasyonunda tercih edilmesinin yanı sıra salon dekorasyonunda da oldukça başarılı örnekleri bulunmaktadır. Ancak oval ayna modelleri arasından seçim yaparken evimizdeki genel dekorasyon bakışını devam ettirmemiz oldukça önemlidir.

İlginizi çekebilir : Yeni Nesil Banyo Dekorasyonları 30 Harika Örnek

Oval Ayna Modelleri Örnekleri :

Modern Ayna Modelleri ve Modernizm Dekorasyon Akımı

Yatak odasında ya da salonda oldukça sık kullanılan bir ayna modelidir. Ancak tercih edilirken iç dekorasyonun bütününde modernizm akımının hakim olmasına dikkat edilmelidir. Doğru bir şekilde kullanılmadığı zaman oldukça kötü bir görünüm yaratabilir.

Modern Ayna Modelleri Örnekleri :

Dresuar Ayna Modelleri İle Küçük Ama Etkili Dokunuşlar

Bu ayna modeli ile konsol ayna modelleri oldukça benzer bir yapıya sahiplerdir. Ancak dresuar ayna modelleri daha küçük boyutlarda tasarlanır. Ev dekorasyonuna uyumlu bir şekilde tasarlanan dresuar ayna modelleri ile küçük bir dokunuş yaparak salonunuzun tüm havasını değiştirebilirsiniz.

Dresuar Ayna Modelleri Örnekleri :

Venedik Ayna Modelleriyle Dekorasyonunuzu Özelleştirin

Venedik ayna modelleri diğer modellerden farklı olarak, direk ayna camının işlenerek desenli hale getirilmesi ile yapılmaktadır. Bundan dolayı venedik ayna modelleri hem etkileyici hem de sade görünümü ile bir çok dekorasyonda rahatlıkla kullanılabilir.

Venedik Ayna Modelleri Örnekleri :

İlginizi çekebilir : Duvar Çerçeve Dekorasyon Örnekleri ve Kullanım Önerileri

Bu yazımızda sizlere evinizin havasını değiştirecek dekoratif ayna modellerini ve ayna modellerinin hangi dekorasyon tarzları ile kullanılması gerektiği hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiğiniz bu tip soruları bize yöneltebilir, Evde Mimar ekibi ile evinizi güzelleştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek için biz hazırız.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

3 yorum

 1. Hayal gücümü genişlettiniz. Kocaman dikdörtgen bir aynam var ve nereye asacağımı bilememiştim. Yatak odasında bir köşeye yaslamak harika fikir Çok teşekkürler

  9 Mayıs 2019, 18:20
  1. Yine bir evde mimar harikası

   13 Mayıs 2019, 17:07
 2. oku oku aydınlandım. süper bi yazı olmuş 🙂

  9 Mayıs 2019, 18:36

Bizi Arayın