Fatih Boyacı Ustası Boya Badana Süreçleri

fatih-boyaci-ustasi-boya-badana-surecleri

Fatih, İstanbul’da yer alan hem kalabalık hem de en çok turist alan ilçeler arasında ilk beşte yer almaktadır. Tarihi yarımada da bulunan Fatih ilçesi tarihi bir öneme sahiptir. 455 bin nüfusa sahip Fatih ilçesi Eminönü, Balat, Ayvansaray ve Beyazıt gibi önemli semtleri içerisinde barındırır. Bu semtlere baktığınızda hepsinin İstanbul’un tarihi boyunca yerleşim alanı olduğunu görürsünüz. Bu nedenle buradaki yapılar çok yeni sayılmamakta hatta eski yapılardır. Yıkıp yeni yapıtlar oluşturmak yerine tarihi korumak amacıyla en doğru yöntem olan restorasyon işlemleri yapılmaktadır. Sizde Fatih’e taşınmak istiyor veya bu bölgede ikamet ediyorsanız evinizin bakımına oldukça önem vermeniz gerekmektedir. Boya badana ve tadilat işlemlerini 1-2 yılda bir yaptırmanızı öneririz. Fatih boyacı ustası seçiminizde ise bizleri tercih edebilirsiniz.

boyabanner

Fatih Boyacı Ustası Fiyatları

Bir işe başlarken olduğu gibi boya badana işlerinde de ilk olarak fiyat araştırması yaparız. Hizmet alırken fiyatlar bölgesel ve ortamın durumuna göre değişiklik arz edebilmektedir. Fatih boya badana hizmeti İstanbul geneli ile hemen hemen aynı fiyatlarda alınabilmektedir. Fatih, suriçi olarak adlandırılan bölgede yer almaktadır. Bu nedenle bu bölgede yapılacak boya badana ve tadilat işleri de bölgeyi tanıyan ve bilen profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Her bölge kendine has özellikler ve dekorasyon aklı taşımaktadır. Fatih boyacı ustası pek çok yönden istekleri karşılamaktadır. Tadilat konusunda da deneyimli ustalar oldukları için onlarla çalışmak mantıklı bir seçim olacaktır. Fatih boyacı ustası fiyatlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Fatih Boya Badana Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler
1 + 1 (60-80 m2) 600-780 TL 1.100-1.300 TL
2 + 1 (80-120 m2) 780-1.150 TL 1.300-1.450 TL
3 + 1 (120-150 m2) 1.150-1.400 TL 1.450-1.650 TL

Tablodan da anlaşıldığı üzere boya badana fiyatları evin eşyalı ve eşyasız olma durumuna göre değişmektedir. Bunun yanı sıra duvar sağlığı gibi faktörlerde göz önünde bulundurulmalıdır. Boya badana ustasının işleme başlamadan önce online keşif yada yerinde keşif ile evi incelemesi gerekmektedir. Bu inceleme sonucunda hem sizin açınızdan hem çalışacak boyacı ustası açısından işin önceden öngörülmesi daha iyi ve sağlıklı sonuçlar verecektir. Eğer dilerseniz fiyat hesaplama modülü ile kolaylıkla Fatih boya badana fiyatını hesaplayabilirsiniz.

Yükleniyor

Fatih Boya Badana Ustaları

fatih-boyaci-ustasi

Fatih boya badana ustası işinin ehli diye tabir ettiğimiz ustalardan oluşmaktadır. Çeşitli konuda ki becerileri müşterilerinin kalbini kazanmayı başarmıştır. Müşteri odaklı çalışma anlayışı en belirgin özellikleridir. Müşterilerini dinlemek ve anlamak işlerinin birinci kuralıdır. İstediğiniz rengi ve boya desenini ustanıza anlattığınızda hayal gücünüzden bile güzel işler çıkarırlar. Sizi anlayan ve dinleyen bir ustaya sahip olmak büyük bir avantajdır. Eğer sizi dinlemeyen ve kafasına göre iş yapan bir ustayla çalışırsanız ileride problemlerle karşılaşabilir ve çıkan işten memnun olmazsınız.

Fatih boyacı ustasının diğer bir özelliği ise pratik olmasıdır. Pratiklik bir çok anlama gelebilir. Biraz daha açacak olursak; hız, temizlik ve çözüm odaklılık olarak bakılabilir. Boya badana işinde bu üç özellik kritik bir öneme sahiptir. Pek çok usta hızlı olabilir. Hızlılık sonucunda aşırı kirlenmiş bir evle karşılaşabilirsiniz. Bu üç özelliğin bir arada olması hayat kurtarıcıdır. Fatih boyacı ustası evinizin parkelerini, kapılarını ve kullandığınız mobilyalarınıza değer verir. Kendi evi gibi özen göstererek çalışır. Bu durum sizi ek maliyetlerden kurtarır. Yeni bir eşyaya mal olmasa da eşyalarınızın deforme olmasına neden olabilir. Boya badana da koruma çok önemlidir. Baştan savma oraya boraya sıçratılmış boyalar pekte profesyonel değildir. Fatih boya badana ustası çalışma prensipleri sıkı bireylerden oluşmaktadır. İlk yapacağı şeyde eşyalarınızı koruma altına almak olacaktır. O an doğru işi, doğru ustaya verdiğinize emin olacaksınız.

fatih-boya-badana-ustasi

Fatih boyacı ustası sizlere iyi bir hizmet ve özel avantajlar sunabilir. Evinizi ve cebinizi düşünen bu ustalarla birlikte evinizde farklı dekorasyon çalışmaları yapabilirsiniz. Güzelleştirdikleri onlarca evden edindikleri tecrübe boya rengi kararı olsun veya boya deseni olsun sizlere harika fikirler sunacaklardır.

Avrupa yakasında boyacı ustaları arıyorsanız şu içeriklerimiz ilginizi çekebilir:

Beşiktaş Boyacı Boya Badana Ustası

Taksim Boyacı Boya Badana Ustası

Fatih Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Fatih toplamda 57 mahalleden oluşmaktadır. Bu nedenden dolayı Fatih için genel konuşmak pek mümkün değildir. Bazı belirli bölgelerinden hareketle konuşabiliriz. Balat’tan başlayacaksan olursak burada canlı renkler görmek mümkündür. Halkın neşesi duvarlarında can bulmuştur desek hata etmiş olmayız. Bu bölgede en çok kullanılan renklerden biri cam göbeği rengidir.

cam-gobegi-rengi

Cam göbeği rengi, cesur aynı zamanda ihtişamlı bir renktir. Parlaklığı tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu nedenle nötr renklerle birlikte kullanılmalı ve aksesuarlarla kombinlenmelidir. Cam göbeği ile uyumlu renkleri öğrenmek ve harika dekorasyon fikirleri almak isterseniz videomuza göz atabilirsiniz.

kekik-yagi-rengi

Şimdi ise Fatih’in bir başka kısmına bakalım. Cankurtaran ve Sultanahmet bölgesi daha toprak renkleri yoğunluktadır. Bu renklerin tercih edilme sebebi tarihi bir bölge olduğundan mimari görüntünün bozulmaması olabilir. Harika bir toprak tonu olan kekik yağı rengini duymamış olabilirsin ama kesinlikle görmüşsünüzdür. Bu renk oldukça yaygın kullanılmakta beraber ışığın etkisiyle daha açık veya koyu görünebilir. Yani ortamda bulunan eşyalara göre rengin tonu ağırlaşabilir.

romans-duvar-boyasi

Bir başka tarafa doğru seyahat ederken Molla Gürani mahallesi ve çevresini ziyaret ediyoruz. Bu bölge minimal tasarımlara açık, sakin ve nezih bir semt olarak bilinmektedir. Romans rengi romantik somon rengi ile karıştırılabilir. Çok yakın iki tondur ve duvar boyası için aydınlık bir renk arıyorsanız harika bir tercihtir. Birçok renkle birlikte kullanabilirsiniz. Romans rengi duvar boyası kullanıldığı odaya yumuşak ve sakin bir hava getirir.

Evinizde kullanacağınız renklerde tereddütlü iseniz Fatih boyacı ustasının deneyimlerinden yararlanmalısınız.

Fatih Boya Badana Ustası Nasıl Çalışır?

Fatih boyacı ustaları belirli bir sistemle çalışmayı tercih ederler. Online keşif yoluyla ilk keşiflerini yapmayı tercih ederler. Online keşif hem ustanın hem sizin zamandan tasarruf etmenizi sağlayan bir yöntemdir. Kısa sürede keşif işlemini tamamlar ve boya badana için gün belirleyebilirsiniz. Keşif sırasında usta evinizin kaç metrekare olduğunu sorar ve ayrıca size kullanacağı boya hakkında bilgi verir. Renk talebinizi ustaya keşif sırasında söylemenizde fayda vardır. Tahmini bir fiyat almanız için harika bir aşamadır.

fatih-boya-badana-ustasi

İkinci aşama boya badana işlemi için ortamın hazırlanmasıdır. Bu aşamada dilerseniz ortadan kırılabilecek eşyalarınızı kaldırmanızda fayda var. Böylece olası kazaları engelleyebilirsiniz. Usta ve ekibi eşyalarınızı uygun biçimde odanın ortasına toplayacak ve koruma işlemine geçecektir. Koruma işlemi büyük naylonlar yardımıyla yapılır. Naylonların uçuşma tehlikesinden dolayı bir bant ile tutturulur. Yerler ve köşelerde aynı biçimde kapatılır. Olası bir boya sıçraması yaşamamak için bu önemlidir. Fatih boya badana hizmeti veren ustalar güvenilir ve işinin ehlidir. Güvenle evinizi teslim edebilirsin.

Fatih Boya Badana ve Tadilat Şubemiz

Fatih boyacı ustası arıyorsanız uzman ekip ve profesyonel çözümler için bizi 0850 360 0626 numaradan arayabilir veya internet sitemiz üzerinden taleplerinizi güvenle iletebilirsiniz.

Merve Ilgaz

Ev dekorasyonu ve ev düzenlemesi ile ilgili kendimin ilham aldığı örnekleri ve modelleri sizlere içerik halinde sunmaya çalışacağım.

4 yorum

 1. Efsane ilgi mükemmel fikirler harikasınız işinde en iyisi

  8 Nisan 2020, 05:23
  1. Teşekkürler 🙂

   12 Nisan 2020, 17:28
 2. Boyacı ustası seçerken,verdiğiniz bilgiler yol gösterdi,teşekkürler.
  İyi ki varsınız

  12 Nisan 2020, 18:22
  1. Biz teşekkür ederiz yardımcı olduysak ne mutlu bize 🙂

   12 Nisan 2020, 19:52

Bizi Arayın