Fayans Döşeme Metrekare Fiyatları ve Uygulama Örnekleri (İşçilik+Malzeme)

Evlerde ve ofislerde zemin döşeme denince akla ilk sıralarda gelen malzemelerden biri fayanstır. Ev dekorasyonunda oldukça yaygın olarak kullanılan fayans döşeme, model çeşidinin zenginliği açısından sizlere bir çok imkan sağlayacak ve yaşam alanınızı daha keyifli bir hale getirmenize yardımcı olacaktır. Biz de bu içeriğimizde Evde Mimar ekibi olarak sizlere renk ve desen çeşidi oldukça geniş olan bu döşeme çeşidinin en güzel örneklerini sunarken seçeceğiniz fayans çeşidine göre malzeme ve işçilik fiyatlarını sunmaya çalıştık. Hazırsanız beraber inceleyelim 🙂

banner

Fayans Döşeme Metrekare(M2) ve İşçilik Fiyatları

Fayans fiyatı, fayansın yapısı, kalınlığı, kullanım alanı, modeli gibi bir çok etkene göre belirlenir. Bu nedenle zengin renk ve desen seçenekleri sunan fayanslar için fiyat vermek oldukça güçtür. Ayrıca fiyatlandırmada işçilik önemli bir etkendir. Burada zemin bazında uygulamalar, fayans kalitesi gibi parametreler de dikkate alınır. Bu nedenle fayans fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için keşif oldukça önemlidir. Özellikle her zeminin fayansa uyumlu olmadığını bilmek ve doğru yere doğru fayans seçimi yapmak önemlidir. Bunun için atılması gereken en doğru adım işin uzmanından yardım almak olacaktır. Biz de Evde Mimar ekibi olarak renk, desen ve kalite çeşidi oldukça geniş olan bu yer döşeme çeşidinin işçilik ve metrekare fiyatlarını sizlere sunmaya çalışacağız. Burada sunmuş olduğumuz tablo standart fayans modelleri içindir.

Fayans Metrekare(m2) İşçilik İşçilik+Malzeme
60×60 10 TL 50 TL
90×90 15 TL 75 TL
120×120 20 TL 100 TL

Bu içeriğimizde sizlere fayans fiyatları ve uygulama örnekleri sunmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de fayans döşemeyle alakalı merak ettiklerinizi dilediğiniz zaman bize sorabilir, görüşlerinizi bize iletebilirsiniz. Eğer evinize fayans uygulaması yaptırarak evinizi, ofisinizi güzelleştirmek istiyorsanız bir telefon uzağınızda olduğumuzu unutmamanız dileğiyle.

Fayans Kırma Metrekare Fiyatları

Fayans kırma işlemi genellikle ev sahiplerinin çekindikleri bir işlemdir. Özellikle dekorasyon değişikliğinde veya kırılan fayansların tadilat işlemlerinde yapılır. Bu zor gibi görünün işlem işin uzmanına bırakılırsa ortaya kaliteli ve temiz bir iş çıkarılır. Bu nedenle siz de fayans kırma işlemi yaptırmak istiyorsanız işlemi gerçekleştirecek olan ekibin titiz çalıştığından ve etrafa zarar vermediğinden emin olmanız gerekir.

Fayans kırma işleminin maliyeti uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Alan büyüdükçe kırma işlemi ve yerine döşenecek fayans sayısı artacağından fiyat da bununla doğru orantılı şekilde artacaktır. Evde Mimar ekibi olarak fayans kırma işleminin metrekareye göre fiyatlarını sizlere sunmaya çalışacağız.

Fayans Kırma Metrekare(m2) Fiyat
4 -10 300 TL
10 -20 500 TL
20 – 40 750 TL

Fayans Döşeme Uygulama Örnekleri

Özellikle mutfak, banyo, teras, antre, cafe, okul gibi alanlarda kullanılan fayanslar yüksek sıcaklıkta fırınlanarak üretildiğinden sert ve dayanıklıdır. Temizliği ve kullanımı kolay olan bu döşeme türü iç mekanlarda yer ve duvar döşemesi olarak kullanılırken dış mekanlarda ise daha çok yer döşemesi olarak tercih edilir. Siz de fayans döşeme yaptırmayı düşünüyorsanız önce fayans döşeme örneklerini incelemeniz ilham almanız ve dekorasyonunuza en uygun tercihi yapmanız açısından büyük önem taşır.

Fayans Modelleri

Bir evin dekorasyonunda rol alan önemli parçalardan birinin fayanslar olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Özellikle mutfak, banyo ve antrelerde kullanılan fayansların son yıllarda renk ve desen açısından zenginleşmesi bir çok model ortaya çıkmasına yol açtı. Bu çeşitlenme ile beraber dekorasyonun en gözde tamamlayıcı parçalarından biri haline gelen fayanslar yaşam alanlarımızın kalitesini ve keyfini arttırmaya başladı. Biz de Evde Mimar ekibi olarak size fayans modellerini tanıtarak hayal gücünüzü genişletmeye ve doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Ahşap-Parke Görünümlü Fayans Modeli

Ahşap-parke zeminler uzun yıllardır kullanılan, modası geçmeyen ve her dekorasyona uyum sağlayabilen bir kaplama türü olduğundan ev dekorasyonlarında sıklıkla karşımıza çıkar. Fakat ahşabın kullanımı her alana uygun olmadığından her ne kadar estetik bir görünüş sağlasa da özellikle suyla temasın çok olduğu banyo ve mutfak gibi alanlarda çeşitli sorunlara yol açacağı ve suya dayanıklı ahşap zemin maliyetli olacağı için tercih edilemiyor. Fakat son yıllın trendleri arasında yer alan ahşap-parke görünümlü fayanslar hem ahşabın sıcak ve doğal görüntüsünden hem de fayansın kolay temizlenebilme gibi kullanım kolaylığı sağlayan yapısından sizi mahrum bırakmamış oluyor. Eğer siz de evinize fayans döşeme yaptırma istiyorsanız ama aklınızın bir köşesinde ahşap zemin varsa bu örneklere bir göz atın deriz.

İlgili içerik: Parke Nasıl Döşenir? 

Karo Fayans Modeli

Son yılların trend modellerinden biri de karo görünümlü fayanslar. Çeşitli renk ve modele sahip olan bu fayans modeli özellikle mutfakta tezgah arası döşemelerde kullanılır. Farklı desenlere sahip seramik karo fayansların en çok tercih edilenleri Osmanlı cam çinisi, Selçuklu çinisi, rumi, rölyefli, kabartmalı, dijital baskılı ve balık pulu olanlardır. Siz de bu desenlerden biriyle mutfağınızda veya banyonuzda farklı bir hava yaratmak istiyorsanız bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Metro Fayans Modeli

Eskiyle yeninin harmanlanmasından yola çıkarak tekrar kullanılmaya başlanan bu nostaljik metro fayans modeli son zamanlarda vintage dekorasyonun da hayatımıza girmesiyle gündemde. Özellikle yarı duvar yarı fayans tarzının en çok tercih edilen modeli metro fayans mutfak, restoran ve ofis duvarlarının dekorasyonunda sıkça karşılaşabileceğiniz, genellikle beyaz ya da siyah renkleri kullanılan bir model. Fakat siz farklı tasarımlarla evinizi güzelleştirirken sadece siyah ya da beyaza bağlı kalmayıp hayal gücünüzü ortaya koyarak çeşitli renk ve desenlerle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Altıgen Fayans Modeli

Evinizde mutfak, banyo ve salon dekorasyonunda ya da ofis dekorasyonunda şıklığı yakalamanızı sağlayacak bir diğer model de altıgen fayanslar. Modern bir görüntüye sahip bu fayansları diğer fayans çeşitleriyle beraber de kullanarak estetik bir görüntü ve farklı bir hava yaratabilirsiniz. Desen ve renk çeşidi bakımından da oldukça zengin olan altıgen fayanslar dekorasyonunuzda fark yaratan parçalarından biri olabilir.

 

Sibiya Sayeste

Dekorasyon ve ev düzenleme ile ilgili sizlere bilgiler vermenin yanında güzel bir eve sahip olmanız için de öneriler, fikirler sunmaya çalışacağım. Umarım sizlere ilham olabilirim.

Bizi Arayın