Fayans Modelleri ve Fiyatları

fayansmodellerivefiyatlari

Fayans modelleri ev sahiplerinin çok fazla araştırma yaptığı, evini güzelleştirmek için çabalar harcadığı dekorasyon birimlerinden biridir. Biz de Evde Mimar olarak bu yazımızda size fayans modelleri ve fiyatları konularında derlemeler yapmak istiyoruz. Bu derlemeleri özenle seçerek evlerinize uygun görselleri seçmeye çalıştık.

Evinize Özel Fayans Tipleri

Karo evimiz dekorasyonunda kullanılan fayansların tek bir parçasına verilen isimdir.Doğal taş, seramik, metal ya da cam gibi sert malzemelerden yapılır.Evimiz dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan bu yapı malzemesini kullanırken nerede kullanacağımıza dikkat etmemiz gerekmektedir.Kullanıldığı yere göre 3 farklı tipi vardır.Bunlar:

-Yer karoları

-Duvar Karoları

-Sırlı Porselen

Yer Karoları

Yer karoları genelde mutfak, banyo,tuvalet ve diğer iç mekanların yer ve duvar zeminlerinde kullanılabilir.Bu modeli kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.Öncelikle banyo, tuvalet gibi ıslak zeminde kullanılmadan önce su yalıtım malzemesi kullanılmalıdır.Aksi takdirde standart toz seramik yapıştırıcılar suyu zemine geçirir ve alt kattaki komşumuzun duvarlarında küf, rutubet oluşmasına neden olur.Evimiz iç dekorasyonun da kullanırken ise sadece standart toz seramik yapıştırıcılar kullanılabilir.

Duvar Karoları

Bu modelimizin kullanım alanlarına baktığımızda mutfak,banyo,tuvalet ve diğer iç mekanlar  karşımıza çıkmaktadır.Yer karolarından farklı olarak sadece duvarda kullanılır.Çünkü duvar karoları dayanıklı bir yapıya sahip değillerdir.Standart toz seramik yapıştırıcılar ile bu modeli güzel bir şekilde sabitleyebiliriz.

 

Sırlı Porselen

Özellikle konutların dış mekanlarında, havuz kenarlarında, balkonlarda, teraslarda kullanılan bir modeldir.Monte edilirken granit seramik yapıştırıcıları kullanlıır.

 

Fayans Metrekare Uygulama Fiyatları

Fayans uygulamalarını yaptırmak için her ev sahibi fiyat araştırması yapar. Fiyat araştırmalarını daha detaylı bir şekle sokabilmek, sizin için daha iyi bilgiler vermek için ortalama bir fiyat tablosu sunmaya çalıştık. Umarım sizin için faydalı olur.

 Fayans Metrekare Fiyatları   1. Kalite  2. Kalite
Metrekare bazlı işçilik dahil 30 TL  25 TL

Fiyatlara işçilik birimlerini katarken birçok ögeyi dikkate aldık. Burada zemin bazında uygulamaları, fayansın kalitesini sürece dahil etmeye çalıştık. Fakat fayans fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için keşif oldukça önemli bir parametre oluşturmaktadır. Özellikle her zeminin fayansa uyumlu olmadığını bilmek gerekir. Bu süreçleri yerine getirmek için yeri görmek, uzman bir bakış açısı ile incelemek gerekir.Burada sunmuş olduğumuz tablo standart fayans modelleri içindir.

Fayans Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Her ev sahibi yaşamının bir döneminde fayans işleri ile haşır naşır olmuştur. Fayans fiyatları üzerindeki değişimi de burada net bir şekilde görürler. Biz de bu bölümde size bu değişimlerin nedenlerini aktarmaya çalışacağız.

Bu yazımızda size örnekler ile birlikte fayans modelleri ve beraberinde yaptırdığınızda oluşacak fiyatları da sunmaya çalıştık. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Siz de kendi eviniz için incelemelerde bulunabilir, modeller içerisinde beğendiğinizi seçebilirsiniz. Dilediğiniz an Evde Mimar ekibi ile görüşeceğinizi de unutmadan sizlere mutlu yuvalar diliyoruz. Hayatınız boyunca mutlu evlerde yaşayın.

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

2 yorum

  1. 1.kalite 2. kaliteden daha mı ucuz?

    18 Mart 2018, 22:35
    1. Merhabalar, evet bir karışıklık olmuş, sizin sayenizde düzeltebildik. Geri bildiriminiz için çok teşekkürler.

      19 Mart 2018, 12:08

Bizi Arayın