Ferforje Çiçeklik Modelleri ve En Güzel Dekorasyon Örnekleri

Ferforje hayatımızın her alanında kullanılan önemli bir dekorasyon aracıdır. Evlerimizin içerisinde de çiçeklik maksadı ile kullanılmaktadır. Ferforje çiçeklik evlerimizin en güzel köşelerinde çiçeklerimiz için harika konaklama olanakları sunmaktadır. Bizler de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere ferforje çiçeklik konusunda örnekler sunmaya ve dekorasyon önerileri vermeye gayret edeceğiz. Hazırsanız başlıyoruz 🙂

Ferforje Çiçeklik Modelleri ve Örnekleri

Ferforje çiçeklik modelleri ve örneklerinin evin genel dekorasyonuna uyumlu olması beklenir. Bu nedenle seçeceğiniz model son derece önemlidir. Bu bölümde sizlere sunacağımız derlemelere göz atarak eviniz için fikirler edinebilirsiniz.

Ferforje Çiçeklik Hangi Odalarda Kullanılır?

Ferforje çiçeklikler her odada kullanılmaz. Genellikle salonlarda ve hollerde tercih edilirler. Hol alanlarında odanın köşelerinde, salonlarda ise boş kalan alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle atıf kalan bölgeler için ferforje çözümleri iç mimaride tercih edilmektedir. Bu nedenle seçilen ferforjenin odayı gösteriş olarak tamamen etkilememesi dekorasyona yalnızca yardımcı olması gerekmektedir.

Salonlarda ferforje ürünler kullanılırken uzaklık ve eşya yerleştirme kısımları oldukça önemlidir. Yerleşim konusunda mobilyalardan veya sehpalarda en az 25-30 cm aralık ile yerleştirilmelidir. Eğer fırsatınız varsa pencereye yakın bir alana yerleşim yapılması önerilmektedir.

Ferforje Çiçeklik Nasıl Seçilmelidir?

Ferforje çiçeklik modelleri arasından kendimize en uygun modeli seçebilmek için pek çok faktörü göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Bunların başında hatlar ve desenler önemli bir faktördür. Eğer klasik bir ev dekorasyonuna sahipseniz zarif hatlara sahip olmanızı öneririz.

Ferforje ürünlerin üzerinde aşırı desen olması dekorasyon açısından tavsiye edilmez. Ferforjeler olabildiğince sade tasarlanmalıdır. Genel ürün özelliği olarak sade olması pek mümkün olmasa da ferforjelerin basit gözükmesi evdeki diğer eşyaların daha belirginleşmesine vesile olur.

Nasıl Çiçekler Tercih Edilmeli?

Ev dekorasyonu sırasında çiçek kullanımını Evde Mimar olarak sizlere tavsiye ediyoruz. Çiçeklerin kolay bir şekilde bakımının yapılması burada kritik faktördür. Evde Mimar olarak sizlere bakımı kolay ve dekorasyonu kuvvetli çiçekleri sizler için derlediğimiz içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili içerik: Ev saksı çiçekleri

Bu içeriğimizde size ferforje çiçeklik ile ilgili örnekler sunmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de evinizin bir köşesinde ferforje çiçeklikleri deneyerek farklı bir ortam oluşturabilirsiniz. Genel dekorasyona katkı verecek içerikler ile sizleri aydınlatmaya devam edeceğiz. Evde Mimar’ı takipte kalın. Evinizi güzelleştirmek için biz hazırız.

İlginizi çekebilir: Salon dekorasyonu

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

2 yorum

  1. Meraba,en altta sol taraftaki beyaz ciceklikten var mı elinizden nasıl temin edebilirim ?

    22 Eylül 2019, 09:41
    1. Merhaba, görsellerde ki ürünlerin satışı tarafımızdan sağlanmamaktadır 🙂

      30 Eylül 2019, 20:38

Bizi Arayın