Fildişi Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Renk Tonları

Fildişi rengi ülkemizin en çok kullanılan renkleri arasında yer almaktadır. Özellikle sade görünüşü ve en çok kullanılan kum beji, şampanya rengi, lületaşı gibi renkler ile sağladığı uyum neticesinde yapı marketlerde boyacı ustası gözünde en çok tercih edilen renkler içerisinde yer almayı başarmıştır. Ev dekorasyonu için beyaz büyük önem taşır. Yalnızca sadelik değil doğru kullanıldığında muhteşem bir asaleti de destekler. Evinizin hem sade hem de gerçekten asil görünmesi için fildişi rengi duvar boyası örneklerini incelemelisiniz. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizler için fildişi renk tonları sunmaya, ev boyama için kullanıldığında nasıl göründüğünü göstermeye çalışacağız.

Fildişi Duvar Boyası Uygulama Örnekleri

Fildişi rengi boya badana ustaları için kurtarıcı bir renk olarak da düşünebilir. Birçok renk ve ev eşyası ile uyum içinde olduğundan dolayı kararsız halinde emniyet freni gibi fildişi rengi boya markaları arasından tercih edilir. Ev sahibi de evinin bu renk ile güzel göründüğünü fark edince ev kendiliğinde güzelleşmiş olur. Biz de yurt içi ve yurt dışından fildişi rengi duvar boyası örnekleri sunarak sizlere evinizde nasıl bir renk olduğunu göstermek istedik. Umarız aşağıdaki örneklerimizi beğenirsiniz.

Fildişi Renk Tonları

Fildişi renk tonları esas itibari ile fildişine yakın renkler olarak değerlendirilmelidir. Bu renkler açık ve koyu olarak ayrılabilse de genelde bilinen farklı renk tonlarının farklı boya markaları için isimleri vardır. Bu listemizde de benzer renkleri size maddeler halinde sıralamaya çalışacağız.

  • Buz beyazı
  • Kırık beyaz
  • Deniz kabuğu rengi
  • Damla sakızı rengi

Fildişi renk tonları yukarıda belirtildiği olmakla birlikte yaşamak istediğiniz evin ışık alma durumuna göre farklılaşmaktadır. Evinizin diğer boya renkleri de zihninizdeki fildişi rengi algısını da etkileyecektir. Yeşilin yanındaki fildişi ile kum bejinin yanındaki fildişi farklılık gösterecektir.

Fildişi Rengi Filli Boya

Fildişi rengi Filli boya renk kartelası içerisinde en çok tercih edilen renklerden biridir. Yapı marketlerde talep edildiği gibi boyacı ustaları için de tercih edilir bir renk olmaktadır.

fildisirengi

Fildişi Rengi Dyo

Dyo Türkiye’nin iç cephe anlamında en büyük firmalarından biridir. Dyo boya markası fildişi rengi ile de boya markaları arasında fark yaratmayı başarmış, tercih edilir bir renk ortaya koymuştur.

Fildişi Rengi Marshall

Fildişi rengi Marshall markası için de önemli bir renktir. Beyazın her tonunun bulunduğu Marshall markasında fildişi rengi de farklı tonlarda bulunmaktadır.

Bu yazımızda size Türkiye’nin en çok kullanılan rengi olan fildişi rengi duvar boyası örnekleri ve renk tonları ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı merak ettiğiniz diğer soruları sormak için mimara sor bölümümüzü ziyaret edebilir, dilediğiniz rengi seçmek için ise renk seç sayfamızda renklerin nasıl durduğunu görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Pudra rengi duvar boyası örnekleri

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın