Füme Rengi Anlamı ve Duvar Boyası Örnekleri

Füme rengi ev boyama sektöründe en farklı renklerden biridir. Renk, farklı bir gri farklı bir mavi olarak tanımlanabilir. Özellikle ofis ve çalışma alanlarında füme rengi duvar boyası ile bambaşka bir deneyim yaratılabilir. Biz de bu yazımızda size örnekler sunmayı, rengin anlamını ifade etmeyi deneyeceğiz. Umarız size bambaşka bir tat kazandırabiliriz.

Füme Rengi Anlamı

Füme rengi duman rengi olarak da tanımlanabilir. Denge unsuru ve ciddiyet katarak eve çalışma, asalet, şıklık kazandırır. Füme rengi seven insanların ortak özelliği ise olaylardan uzak durmaktır. Kendine daha fazla zaman ayıran insanlar bu renge bir aşk ile bağlanabilirler. Bununla birlikte evde parti yapmayı sevecek kadar aktif olan insanlar için bu renk biraz bunaltıcı gelebilir.

Füme Rengi Dekorasyon Örnekleri

Füme rengi, modern dekorasyonun önemli renklerinden biridir. Dekorasyona bambaşka bir tat katan bambaşka bir imaj katan füme rengidir. Rengin genel kullanımı ve eve yansıttığı enerji geniş olmakla birlikte Türk halkının kültürü ile de tam olarak uyuşmaktadır. Ülkemizde bu renk çok fazla kullanılmakta, evleri süsleyerek mutlu insanlar oluşturabilmektedir.

Renk, kendisine uygun mobilyalar ile bambaşka bir uyum içerisinde çalışmaktadır. Rengin genel akışı mobilyalar ile uyumlu olduğunda mekan içerisinde doğru enerji yakalanabilir. Burada siz de kendi evinizin eşyalarını düşünerek füme rengi bir dekorasyona karar verebilirsiniz.

Füme rengi özellikle salon ve yatak odalarına farklı bir hava katmaktadır. Eşya seçiminde de siyah ve beyaz renkler ağırlıklı kullanmak duvarda kullanılan füme renginin daha çok belli olmasına yarar. Böylece hem birbirine yakın hem de zıt renkler kullanmak odanıza farklı bir hava katar.

Füme Renk Tonları

Füme renk tonları açık ve koyu olarak kendi içinde ikiye ayrılabilir. Burada füme ibaresinin geçtiği boya markalarının renk kartelaları içerisinde de rengin değişim gösterdiğine şahit olunabilir. Burada bazı markaların kendi içerisinde farklı şekilde değerlendirilip anlamlandırıldığına, kodların farklılaştığına rastlayabilirsiniz.

Koyu Füme Rengi

koyufumerengi

Koyu füme rengi ofis ortamında daha iyi sonuç verebilmek için tercih edilmektedir. Burada koyu füme rengi ile sağlanan enerji biraz daha yoğun biçimde oluşmaktadır. Burada rengi inceleyerek daha iyi karar verebilirsiniz.

Açık Füme Rengi

acikfumerengi

Açık füme rengi özellikle kum beji, lületaşı rengi gibi renkler ile uyumlu olması açısından tercih edilmektedir. Renklerin genel itibari ile uyumu düşünülecekse açık füme rengi kullanımı daha iyi olacaktır.

Füme Rengi Hangi Renk ile Kombinlenir?

Füme rengi ev boyama, ev dekorasyonu açısından bakıldığında kombini kuvvetli renkler arasında yer almaktadır.  Renk, buz beyazına kadar açık nitelikte olan renkler ile kombinlenebildiği gibi gri renk ile de kombinlenebilmektedir. Evde Mimar ekibi olarak bizlerin tavsiyesi ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Kum Beji
  • Lületaşı Rengi
  • Buz Beyazı
  • Melankoli

Bu renklerin yanında elbette ki renklerin türevleri, açık-koyu tonları rahatlıkla kullanılabilir. Burada evinize göre, ev eşyalarına göre tercih yapabilir, ev ahalisinin ruhunu yansıtabilecek rengi tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda size füme rengi ile alakalı merak ettiklerinizi aktarmaya, örnekleri sunmaya, çeşitli yollar ile ev dekorasyonunuza ilham olmaya çalıştık. Umarız renk seçim sürecinize katkıda bulunmuşuzdur. Siz de merak ettiğinizi noktaları bu doğrultuda bize aktarabilir, bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mürdüm Rengi Duvar Boyası Örnekleri

 Mercan Rengi Duvar Boyası

 

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın