Fuşya Rengi Ev Dekorasyonu Örnekleri ve Uyumlu Renkler

Fuşya rengi ev dekorasyonunda son yıllarda çok fazla kullanılmaya başlanılan hoş bir renktir. Özellikle boya badana süreçlerinde fuşya rengi tercih edilmesi ile birlikte evlerin içinin de tüm çevresi, enerjisi değişmektedir. Fuşya renginin kullanımı, hangi renkler ile birlikte kullanılmasının doğru olacağı ve örnekleri bulabileceğiniz bu içeriğimizde biz de Evde Mimar ekibi olarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Fuşya Rengi Dekorasyon Örnekleri

Bir rengi incelemenin anlamanın en iyi yolu örnekleri incelemekten geçer. Bizler de sizlere rengi daha iyi ifade edebilmek için dünyanın dört bir yanında en güzel fuşya rengi ile yapılmış evleri derledik. Umarız sizlerin de kendi eviniz için fikir kaynağı olan görselleri bulabilmişizdir.

Fuşya Rengi Nasıl Elde Edilir?

Fuşya rengi kırmızı ile ondan biraz daha yüksek oranda pembe ve az miktar beyaz renk karıştırılarak elde edilir.  Bu bilinen renklerin karıştırılması ile oluşturduğu için renk kartelaları arasından birçok renk ile karıştırılabilir.

Kırmızı + pembe + az beyaz = Fuşya rengi

Fuşya Renginin Anlamı

Fuşya rengi genel itibari ile insanı rahatlatan bir renk olarak geçer. Yatak odasında kullanıldığında tutkuyu çocuk odalarında doğru kombinler ile kurgulandığında ise enerjiyi simgeler. Yalnızca duvarlarda değil ev eşyalarında da fuşyanın kullanımı evinizin dekorasyonunuza destek olacaktır. Ev eşyalarında kullanımı kültürümüzde nezaket duygusunu da oluşturur. Evinizdeki zerafeti korumak için fuşya rengini tercih edebilirsiniz.

Fuşya Renginin Uyumlu Olduğu Renkler

Fuşya rengi diğer renkler ile uyumlu bir renk olarak dikkat çeker. Uyum seviyesi yüksek olan bu renk için tam bir kombin rengi demek yanlış olmaz. Beyaz ile ve de siyah ile uyum sağlayan bir renktir. Fuşya ile siyah rengi ofislerinizde beyaz ile fuşyayı ise evinizin duvarlarında kombinlemek için tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanında fuşyanın yanına morun en güzel tonlarından biri olan lila rengi de güzel duracaktır. Eğer evinizin duvarlarını fuşya yapmayı düşünüyorsanız ev eşyalarını morun tonlarından seçebilirsiniz. Burada bu işi çok fazla abartmadan dengeli seçimler ile ilerlemek daha doğru olacaktır. Tüm bunların yanında evinizi daha klasik bir tarzda kombinlemek istiyorsanız fuşyanın yanına altın sarısı ve zümrüt yeşili renklerini de yerleştirebilirsiniz. Evinize daha canlı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız ve rengi çocuk odasında deniyorsanız limon yeşili, nane yeşili gibi renkler de ev eşyalarının içerisinde kullanabileceğiniz hoş renkler olabilir. Eğer yatak odası için minimalist bir tarz düşünüyorsanız melankoli rengi duvar boyası örnekleri  ve yeşil rengi duvar boyası örnekleri sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Fuşya Rengi Duvar Boyası Hangi Odalarda Kullanılır?

Fuşya rengi son günlerin dekorasyonda gözde renkleri arasında yer almaktadır. Özellikle modern ve renkli bir hava yaratmak için fuşya rengi oldukça iyi bir biçimde kullanılabilmektedir.  Bununla beraber fuşyanın renk kombin kabiliyeti de birçok odada fuşyanın kullanımını kolaylaştırabilmektedir. Evde Mimar ekibi olarak ise fuşya duvar boyası rengini en çok yakıştırdığımız yerler salonlar ve yatak odalarıdır. Uygun bir şekilde ışıklandırılmış olan salonlarda fuşya rengi iyi bir ortam sunarken mobilyalarınızın da daha iyi gözükmesine yardımcı olabilmektedir. Yatak odalarında ise ortamı değiştirebilmesi ve istenilen biçime, havaya sokması nedeni ile tercih edilebilmektedir.

Fuşya rengi çocuk odalarında ve zaman zaman banyolarda da kullanılabilmektedir. Banyonuzda keyif yapmayı seviyorsanız fuşya rengini keyfinize farklı bir atmosfer yaratabildiği için sizlere başka bir vizyon ve bakış açısı sunacaktır. Çocuk odalarında ise dolaplar ile halılar ve perdeler ile uyum yakalanırsa ev dekorasyonu açısından çok güçlü bir hava yakalanabilir.

Bu yazımızda sizlere fuşya rengi ile alakalı hem örnekler sunmaya hem de rengin genel kullanımını, kombin yapılabilecek renkleri anlatmaya çalıştık. Umarım beğenmişsinizdir. Siz de bir önceki yazımız olan pastel renkler içeriğimizi inceleyerek renk incelemesine devam edebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın