Göz Alıcı Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri 2020

trend-beyaz-mutfak-dolabi-modelleri

Şüphesiz ki mutfak ev içerisinde çokça vakit geçirdiğimiz bir yerdir. Çokça vakit geçirdiğimiz bu ortamda maksimum rahatlığı ve ferahlığı isteriz. Mutfakta rahat ve ferahlık dekorasyon ve araçlardan geçer. Araç ve gereçler kolaylıkla değiştirilebilirken dekorasyon değişimi maalesef kolay değildir. Bu yüzden dekorasyonumuzu iyi seçmeliyiz. Bizim için konforlusunu seçmeliyiz. Seçeceğimiz mutfak dolabının kullanışlılığı ve tasarımı tatmin açısından kişiden kişiye değişmektedir. Mutfaklarda ferahlık açısından beyaz mutfak dolabı modelleri çokça tercih edilmektedir. Beyaz renk sadece ferahlıktan değil ayrıca yemek konseptleri için motive edici ve şıktır. Mutfak tezgahları mutfak dekorasyonunun olmazsa olmazlarındandır. İyi bir tezgah seçimi için Uzmanından Mutfak Tezgahı Tavsiyeleri adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Beyaz Köşe Mutfak Dolapları

Yukarıda değindiğimiz gibi mutfakta çokça vakit geçirdiğimiz için mutfak içerisinde maksimum ferahlığı sağlarken kullanışlılığıda sağlamamız gerekmektedir. Beyaz mutfak dolabı modelleri ferahlık konusunda önde geliyor demiştik. Şimdi ferahlık ve kullanışlılığı bir arada toplayan beyaz köşe mutfak dolabı modellerinden bahsedelim. Mutfakta düzen ve işlevsellik olmazsa olmazdır. Köşe mutfak dolabı modelleri ise bu konuda biçilmiş kaftandır. Bir yanda yemek pişirirken öte yanda tencere, tava, bardak gibi mutfak araç gereçlerini barındırabilirsiniz. Günümüzde mutfakların eskiye oranla küçüldüğünü düşünürsek mutfağın her metrekaresinden verim almak zorunda olduğumuzun farkına varıyoruz. Köşe mutfak dolabı modelleri ise köşelerden yeterince verim almak konusunda yardımcı olmaktadır. Hem ferahlık hem kullanışlılık için beyaz köşe mutfak dolabı modelleri en uygun seçimler arasındadır.

Köşeli mutfak dolapları denildiğinde herkesin aklına her ne kadar L modeli gelse de göz ardı edilen U modeli vardır. Geniş mutfaklar köşeli mutfak dolapları ile buluşunca şıklığına şıklık katıyor. Eğer keskin geçişli bir görüntü istemiyorsanız yumuşak geçişli dekorlar ile köşeli dolabınızı şekillendirebilirsiniz. Yukarıda U modelinden bahsetmiştik. Eğer L modelini sevmiyorsanız U modelini de kullanabilirsiniz. Köşe dolaplarının esnek seçimleri sayesinde mutfağınızı dilediğinizce şekillendirebilirsiniz.

 

Mat Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Mat dolapların özelliklerine biraz değinmek gerekirse akrilik olan dolaplara göre parlaklık içermez. Temizlik esnasında veya sonrası bez izi görülmez. Beyaz rengin en çok parlayan renklerden birisi olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Fakat mat olmasıyla beraber beyaz renk bile ilk bakışta yansımaz. Country modellerde, renkli kulplarla birlikte hoş bir hava oluşturması nedeniyle mat renk sıkça tercih edilir. Mat kapakların yanında ahşap veya ahşap renklerinde tezgah kullanılmasıdır. Sade mutfak severler için mat kapaklar ve ahşap tezgah birleşimi harika olacaktır, onlara doğal ortamı anımsatacaktır.

 

Mat mutfak dolapları doğaya yakındır dersek yanılmayız. Doğadaki renkler ile uyumu bambaşkadır. Mat dolapların ahşapla uyumu bir yana doğa yeşili ile uyumu bir yana. Mat mutfak dolapları sadelik açısından büyük mutfak küçük mutfak fark etmeksizin her türlü sade dekor eşyasıyla birlikte uyum sağlayabilir.

İlginizi çekebilir : Uzmanından Küçük Mutfak Tasarım Örnekleri

Beyaz Parlak Mutfak Dolabı Modelleri

Beyazın mutfaktaki ferahlatıcı etkisinden bahsetmiştik hatta bu yüzden beyaz renginin mutfak dolaplarının simgesel rengi oldu dersek yanılmayız. Ülkemizdeki mutfak boyutlarının küçük olması beyaz renginin çok tercih edilmesine neden olmuştur. Çünkü beyaz genişlik hissi de sunmaktadır. Bu durum sadece ülkemizle sınırlı kalmayıp ülkemizdeki gibi küçük mutfak boyutlarına sahip hemen her ülkede beyaz rengi piyasanın en çok tercih edilen rengidir. 2020 yılında ise bu durum country mutfaklarla sınırlı kalmadı. Günümüzde minimalist akım etkisi altında nitelendirilen modern mutfaklarda da beyaz parlak mutfak dolabı modelleri tercih edilmeye başlandı. Eğer mutfak dolabı konusunda kararsızsanız beyaz mutfak dolabı modelleri arasından beyaz parlak olanlarını size öneririz. Çünkü mutfağın dekorasyonu fark etmeksizin parlak beyaz mutfak dolapları her konuda size yardımcı olacaktır. Parlak modellerin diğer bir güzel özelliği ise doğru ışıklandırmaları seçerek mutfağınıza hareketli bir görünüm sağlayabilirsiniz.

2020 Senesinin Trend Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

2020 yılı ile birlikte mutfaklar minimalist mutfak dolaplarıyla ve dekorasyon ürünleriyle dekore edilmeye başlandı diyebiliriz. Minimalist mutfak dolaplarının en önemli özelliği geniş dekor olmasıyla beraber çevre dostu malzemelerden üretiliyor olmasıdır. Mutfak dolabı modelleri seçerken göze batmayan modeller seçmek trend açısından olumlu olacaktır. Hatta mutfak duvarlarınızı ve cephelerini sakin renkler veya renk tonlarıyla seçerseniz mutfağınız ideal bir görünüme kavuşacaktır. Minimalist trend için beyaz mutfak dolabı modelleri de mutfak severler arasında gözde tercihler arasına girmiştir.

2020 yılının modern mutfaklardaki dekorasyonların hepsi doğa ve çevre dostu temelli olarak karşımıza çıkacaktır. Eko stil adını alan bu dolaplar geri dönüştürülmüş malzemelerde hazırlanmış olacaktır. Beyaz rengin mutfağın simgesel rengi olduğundan bahsetmiştik. 2020 yılında ise mutfak ve beyaz renk özdeşliği artacaktır öyle ki 2020 trend mutfağı deyince akıllara sadece beyaz renk gelecektir. Çünkü beyaz renginin sadeliği ve mutfağa ekstra genişlik hissi katması tercih edilme nedenleri arasındadır. Küçük mutfağı olanlar için dekorasyonda kesinlikle beyaz renk tercih etmelerini öneriyoruz çünkü az önce de dediğimiz gibi beyaz renk alanı olduğundan büyük gösterecektir.

Evde Mimar ekibi olarak bu yazımızda sizlere beyaz mutfak dolabı modellerinden bahsettik. Daha fazla bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilir, cevapsız kalan sorularınız var ise yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Bizi Arayın